Сенке над Балканом

Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
На МРТ 1 од 5- ти ноември додека другите ја емитуваа денес. Има веќе и торет за симнување и онлајн да се гледа во HD .

Одете на pregledaj net за гледање на серијата кој ги е** МРТ со нивнава одлука да оди две недели покасно откако РТС и другите телевизии во регионов ќе пуштат веќе и втора епизода.
daj link od torent ili od online, ne mozam da gi najdam ..... :(
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Bjelogrlic vo sekoja epizoda klal barem po edna seks scena nekoj se bas dobri :D:drk:nemam videno dosega vo domasnive serii tolku sceni
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.749
Поени од реакции
13.966
Партали е серијава. Првата епизода за малку ќе ја пропуштев, среќа другарче ми спомна дека е почната па ја гледав преку видеотека на Макс ТВ во последен момент пред да ја снема...Ама затоа вчера сум се нацртал пред ТВ 15 минути порано :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
daj link od torent ili od online, ne mozam da gi najdam ..... :(
http://www.soprevod.com/search.php?keywords=сенки+над+балканот

Мене ми е лош upload на интернетот инаку би ти пишал на trakermk.com јас таму ја ставив прва епизода HD ама заради мојот лош интернет одвај еден симнува а веќе заврши и втора епизода на МРТ 1.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
http://www.soprevod.com/search.php?keywords=сенки+над+балканот

Мене ми е лош upload на интернетот инаку би ти пишал на trakermk.com јас таму ја ставив прва епизода HD ама заради мојот лош интернет одвај еден симнува а веќе заврши и втора епизода на МРТ 1.
da jas go gledav na soprevod.com- eve ja i 2ra epizoda... tnx
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Дамјан (груев) (иван) хаџи (николов) (петар поп) арсов.. you heard it first here!
Мислам дека ликот на тони е некоја синтеза на комита од тоа време, па затоа и името му е таква комбинација од основачите на организацијата. Ванчо михајлов никогаш не служел во српска војска, ниту пак лежел во нивни затвор. Повеќе на Ванчо михајлов ме потсеќа ликот на Петар Арсовски (калуѓерот). Нема да ме чуди ако понатаму калуѓерот нарача атентат на дамјан хаџи арсов.
Ова што си го пишуваат српските медиуми се е претпоставка така што не го зимајте здраво за готово.

Иначе си ја гледам како што оди на мтв и серијава е за чиста десетка. Секоја чест. Добро е што наши луѓе се вклулени во проектов, се надевам ќе успеат да научат нешто од србите. Моментално македонија произведува само театарски кадри, затоа и филмовите и сериите ни се на пониско ниво. Ваквите соработки се одлична можност да мрднеме и на ова поле.
Имам негде прочитано дека ВМРО на Ванчо Михајлов се занимавало со продажба на опиум но не знам колку е точно ама има големи шанси да е така.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
da jas go gledav na soprevod.com- eve ja i 2ra epizoda... tnx
Aма серијата препорачувам да се гледа HD затоа што предобро e снимена. Oва на со превод е снимена лошо. На piratebay ја има HDTV 720p снимка.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Само што ја изгледав и четвртата епизода, рано открија кој е Калуѓерот. Пак ќе речам одлично избрана и екипа и одлично снимено, визуелно, костимографски, али целокупниот впечаток ми е дека нешто фали. Некој икс-фактор што би ја издвоил серијава и направил топ серија и за светски рамки. Се надевам дека до крај на сезона ќе ми се подобри впечатокот.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.206
Поени од реакции
6.559
Само што ја изгледав и четвртата епизода, рано открија кој е Калуѓерот. Пак ќе речам одлично избрана и екипа и одлично снимено, визуелно, костимографски, али целокупниот впечаток ми е дека нешто фали. Некој икс-фактор што би ја издвоил серијава и направил топ серија и за светски рамки. Се надевам дека до крај на сезона ќе ми се подобри впечатокот.
Според моите претпоставки,по изгледани 2 епизоди,Калуѓерот ќе излезе оној генералот Живковиќ или како беше..Дека оваа Маја има слики од него со други мажи,а луѓето што го чекаа фотографот пред неговиот салон МИСЛАМ дека работат и со Македонците,и за него така да.. :D Рано е,ќе видиме,ова е само моја претпоставка,ги изгледав првите 2 епизоди,одлично сега за сега. Јаки ми се Русиве у пм,Фјодор Шербацки фациште :icon_mrgr: Пс чекам гола сцена со онаа форензичарката,и малце поубав кадар од цицките на Маја(Марија Бергам) :drk:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Според моите претпоставки,по изгледани 2 епизоди,Калуѓерот ќе излезе оној генералот Живковиќ или како беше..Дека оваа има слики од него со други мажи,а луѓето што го чекаа фотографот пред неговиот салон МИСЛАМ дека работат и со Македонците,и за него така да.. :D Рано е,ќе видиме,ова е само моја претпоставка,ги изгледав првите 2 епизоди,одлично сега за сега. Јаки ми се Русиве у пм,Фјодор Шербацки фациште :icon_mrgr: Пс чекам гола сцена со онаа форензичарката,и малце поубав кадар од цицките на Маја(Марија Бергам) :drk:
1) Нема да ти рушам филм со откривање, а и другите што следат да не им правам спојлери, ќе видите во четврта епизода за две недели (тие што пратите на МРТ1).

2) Форензичарката ја имаш во Панама (српски филм од 2015-та), а Марија дефинитивно има лепи дојки, али ќе видиме дали ќе има подобри кадри од нив. :D

П.С. Во четврта епизода, на големо разочарување на гледачите, нема секс. :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Интересно е што куќата во која го фатија тој русинот во втората епизода е истата од спотот на Цеца Кукавица

Во таа иста куќа се снимале и делови од Жикина Династија 2 a и други филмови и серии.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Одлична е серијава, вака по една изгледана епизода ми ветува многу. Убаво спомна погоре Пеџа, личи малце на Пики Блајндерс, одлична музика од Мањифико.
Иста е екипава и од Монтевидео, браќата Бјелогрлиќ, Мањифико и дел од актерската екипа.
Јака појава е тој русинот со кривото око, другите малце ко педерчиња у тоа гардата што им е. :icon_mrgr:
Русите може да зборат руски, нашите мора на српски а? :anco:

Бода Тајсон (од Бољи живот ли беше?) повторно со иста улога на насилник и тепач. Нема боље појава.
Жика Тодоровиќ се надевам ќе има позначајна улога понатаму, дефинитивно најјак лик у српска кинематографија.
Бјела цар, Бода Нинковиќ исто, оној у Монтевидео што беше бербер -Богдан Таушановиќ, сега е началник на полицијата тука, не ми текнува на името на актерот, врвна класа, најсмешен лик.
Фали Манда у екипава, Бог да го прости. Не знам зошто Никола Којо го нема.

Нема да ме чуди Никола Ристановски да влезе понатаму, лик и појава како неговата би одговарала на амбиентот на серијава.

Ќе видиме како ќе тече понатаму, сега за сега е супер.(y)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Никола Ристановски го има минута-две во четвртата епизода, не знам колку ќе го има натаму, мада од нашиве најмногу Тони и Перо ќе ги има, они се поглавни, другиве по некоја сцена ако им дале.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Во втората епизода го имаше и оној глумецот Дениз Абдула што го глуми во Фчерашни новости Ланче.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Да Ристановски беше и на премиерата во Битола, исто треба и Јана Стојановска да се појави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom