Сенке над Балканом

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
На МРТ 1 од 5- ти ноември додека другите ја емитуваа денес. Има веќе и торет за симнување и онлајн да се гледа во HD .

Одете на pregledaj net за гледање на серијата кој ги е** МРТ со нивнава одлука да оди две недели покасно откако РТС и другите телевизии во регионов ќе пуштат веќе и втора епизода.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Многу добра. Од старт се гледа дека е профи напраена
 
Ф

Флеш

Гостин
Кумановац као се смеше .... Со сила ....Тони:LOL: Шо е македонска роба ?:ROFLMAO: Ајвар ?:LOL::LOL::LOL:

Тутун,опиум боље од турскиот :kuracc:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Цицки и секс мора да има:D

Серијава ептен добра и од старт, се гледа Бјелогрлиќ ја направил доста уметнички, доста вложено во добри кадри, добри детали и пред се добра содржина. Не знам дали се било вака како во серијава ама етен е добо направена, баш светски со светски стандарди.

Ми се дипадна тоа што беше малку подолга еизодата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Најавната шпица и музиката ептен погодени.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Од првите две епизоди се гледа дека е профи снимено, режија, глума, костими, сценографија, али премногу ликови има, премногу умрсувања, така што ќе видиме како ќе се одмрси се. :D

П.С. може сум ситничар, али стварно покрај добри реквизити (обезглавувањето и шта веч) зошто не ги сределе брадите на одредени ликови ко Воја Брајович и оној началникот на полицијата, па Дедо Мраз има пореална брада од овие. :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Вечерва МРТ 1 ќе ја емитува втората епизода покасно во 21 часот најверојатно заради лига шампиони во ракомент што моментално оди пренос.

Јас ја имам снимено во HD првата епизода на МРТ и ја прикачив на trackermk торент. Нека си ја симне ако некој сака да си ја има во домашна колекција со македонски превод.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.542
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.542
На српските портали пишуваше дека ликот го правеле според Михајлов,ни јас не сум сигурен искрено која фигура е во филмот.....
Тогаш требало да го престават како него исто како другите историски личности.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Дамјан (груев) (иван) хаџи (николов) (петар поп) арсов.. you heard it first here!
Мислам дека ликот на тони е некоја синтеза на комита од тоа време, па затоа и името му е таква комбинација од основачите на организацијата. Ванчо михајлов никогаш не служел во српска војска, ниту пак лежел во нивни затвор. Повеќе на Ванчо михајлов ме потсеќа ликот на Петар Арсовски (калуѓерот). Нема да ме чуди ако понатаму калуѓерот нарача атентат на дамјан хаџи арсов.
Ова што си го пишуваат српските медиуми се е претпоставка така што не го зимајте здраво за готово.

Иначе си ја гледам како што оди на мтв и серијава е за чиста десетка. Секоја чест. Добро е што наши луѓе се вклулени во проектов, се надевам ќе успеат да научат нешто од србите. Моментално македонија произведува само театарски кадри, затоа и филмовите и сериите ни се на пониско ниво. Ваквите соработки се одлична можност да мрднеме и на ова поле.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.554
Иначе си ја гледам како што оди на мтв и серијава е за чиста десетка. Секоја чест. Добро е што наши луѓе се вклулени во проектов, се надевам ќе успеат да научат нешто од србите. Моментално македонија произведува само театарски кадри, затоа и филмовите и сериите ни се на пониско ниво. Ваквите соработки се одлична можност да мрднеме и на ова поле.
Tреба да учат од Бјелогрлиќ наши режисери, а околу глумата се сложувам кај нас се повеќе се театарски кадри па глумата во филмови и серии е повеќе театарска.

Кога веќе го спомав Бјелогрлиќ он со Жељко Јоксимовиќ сакаат да направат филм за Тома Здравковиќ легендата на српската народна музика.
http://www.gloria.rs/vesti/bjelogrlic-i-joksimovic-o-zajednickom-projektu-zelja-nam-je-da-sacuvamo-velikane-od-zaborava/

Истото го спомна Жељко и кај Жаре Еден На Еден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom