Сенке над Балканом

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.185
Поени од реакции
19.263
Првата сезона ми се допадна многу повеќе од вторава. Не беше лоша но мислам дека премногу ликови вметнаа, приказната беше хаотична и плус ја гледав без македонски превод така да во некои делови се чудев за кого зборуваат и што се случува.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.354
Поени од реакции
4.857
Торент за втора сезона?
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Не успеав од разно разни причини да ја изгледам на интернет па ја гледам и на МРТ вторава сезона.

Приметува дека некако повеќе е развлечено дејствието. Споро се одвиваат некој работи. После 5 епизоди почна нешто да се случува.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
699
Поени од реакции
975
Не го погодив само јас убиецот уште од прва епизода, така?
Ама се на се одлична сезона, иако имаше доста работи што ме изнервираа квалитетот на серијава е неоспорен.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Абе знае некој кај да се најде серијава?Да се симне од нет или да се купи,небитно.Прва и втора сезона комплет,ја немам гледано.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Абе знае некој кај да се најде серијава?Да се симне од нет или да се купи,небитно.Прва и втора сезона комплет,ја немам гледано.
1337x.to
за 2 сезона ќе побарам
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прва сезона се купува и на Амазон, а некој направил и рип од тој стрим, мада мој совет ви е да најдете снимки од РТС, пошто рипот од Амазон е сечен, кроен.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.663
Поени од реакции
12.059
Абе знае некој кај да се најде серијава?Да се симне од нет или да се купи,небитно.Прва и втора сезона комплет,ја немам гледано.
еве и втората сезона, мислам дека е доволно брз фајлот и снимката е регуларна, 10 епизоди
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Бјелогрлик го има ли во 2 сезона?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.819
Поени од реакции
7.108
Овде сите епизоди си или не? Оти многу измашани се видеата муабетот ми е последна епизода е со доаѓањето на тито или има уште па не се ставени ма фб

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Овде сите епизоди си или не? Оти многу измашани се видеата муабетот ми е последна епизода е со доаѓањето на тито или има уште па не се ставени ма фб

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Не сум ги гледал јас да бидам искрен од оваа страна на фб, ама мислам дека тоа од скоро 8 часа е цела 2 сезона.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не сум ги гледал јас да бидам искрен од оваа страна на фб, ама мислам дека тоа од скоро 8 часа е цела 2 сезона.
Мислам дека првата епизода од втора сезона беше саат и пол, а останатите девет по саат и некоја минута.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Мислам дека првата епизода од втора сезона беше саат и пол, а останатите девет по саат и некоја минута.
Измешани се епизодите на страницава очигледно, дури сега приметив дека некои делови се даваат со поинаков редослед. И мене ми падна чудно на прв поглед, ама не знаев колку точно траат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom