Сенки над Балканот / Сенке над Балканом

Gag

Член од
14 ноември 2013
Мислења
1.565
Поени од реакции
2.429
Првата сезона ми се допадна многу повеќе од вторава. Не беше лоша но мислам дека премногу ликови вметнаа, приказната беше хаотична и плус ја гледав без македонски превод така да во некои делови се чудев за кого зборуваат и што се случува.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.846
Поени од реакции
3.861
Торент за втора сезона?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.395
Поени од реакции
4.681
Не успеав од разно разни причини да ја изгледам на интернет па ја гледам и на МРТ вторава сезона.

Приметува дека некако повеќе е развлечено дејствието. Споро се одвиваат некој работи. После 5 епизоди почна нешто да се случува.
 

THE-Boss

The Winter is coming
Член од
5 јануари 2014
Мислења
493
Поени од реакции
585
Не го погодив само јас убиецот уште од прва епизода, така?
Ама се на се одлична сезона, иако имаше доста работи што ме изнервираа квалитетот на серијава е неоспорен.
 

Наќо Скопски

Lancia Delta HF integrale
Член од
3 април 2017
Мислења
5.228
Поени од реакции
10.615
Абе знае некој кај да се најде серијава?Да се симне од нет или да се купи,небитно.Прва и втора сезона комплет,ја немам гледано.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.245
Поени од реакции
9.296
Абе знае некој кај да се најде серијава?Да се симне од нет или да се купи,небитно.Прва и втора сезона комплет,ја немам гледано.
1337x.to
за 2 сезона ќе побарам
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
475
Поени од реакции
558
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.097
Поени од реакции
3.217
Прва сезона се купува и на Амазон, а некој направил и рип од тој стрим, мада мој совет ви е да најдете снимки од РТС, пошто рипот од Амазон е сечен, кроен.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
16.245
Поени од реакции
9.296
Абе знае некој кај да се најде серијава?Да се симне од нет или да се купи,небитно.Прва и втора сезона комплет,ја немам гледано.
еве и втората сезона, мислам дека е доволно брз фајлот и снимката е регуларна, 10 епизоди
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
5.963
Поени од реакции
3.696
Бјелогрлик го има ли во 2 сезона?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
6.307
Поени од реакции
3.052
Овде сите епизоди си или не? Оти многу измашани се видеата муабетот ми е последна епизода е со доаѓањето на тито или има уште па не се ставени ма фб

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
475
Поени од реакции
558
Овде сите епизоди си или не? Оти многу измашани се видеата муабетот ми е последна епизода е со доаѓањето на тито или има уште па не се ставени ма фб

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Не сум ги гледал јас да бидам искрен од оваа страна на фб, ама мислам дека тоа од скоро 8 часа е цела 2 сезона.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
3.097
Поени од реакции
3.217
Не сум ги гледал јас да бидам искрен од оваа страна на фб, ама мислам дека тоа од скоро 8 часа е цела 2 сезона.
Мислам дека првата епизода од втора сезона беше саат и пол, а останатите девет по саат и некоја минута.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
475
Поени од реакции
558
Мислам дека првата епизода од втора сезона беше саат и пол, а останатите девет по саат и некоја минута.
Измешани се епизодите на страницава очигледно, дури сега приметив дека некои делови се даваат со поинаков редослед. И мене ми падна чудно на прв поглед, ама не знаев колку точно траат.
 
На врв Bottom