Сенке над Балканом

Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
да не испадне нешто што не треба :cenzura:
види 1337x овде мислам дека излегуваат првите
фала батка :))

сакав уште еднаш да ја изгледам пред почеток на втора сезона пошто и онака првата ја гледав згора преку...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Jaс ја имам прва сезона на компјутер HD снимана од МРТ и ги имав ставено на trackermk но поради лошиот update откако заврши сеоната ги тргнав од seed за жал.

За балкански серии и филмови инсталирајте Kodi и на него Balkan Green Build. Врши работа тоа и се изнагледав филмови и серии така. Таму ја има и Сенки над Балканот.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Познатиот глумец Петар Мирчевски во интервју открива кој македонски актери се појавуваат во втора сезона на Сенки над Балканот:
Неодамна снимав и под палката на Драган Бјелогрлиќ, втора сеозна „Сенки на Балканот“. Тоа е серија, минатата година се емитуваше на Македонска телевизија, првата имаше десет продолженија сега е втора сезона. Таму играат повеќе македонски глумци Петар Арсовски, Тони Михајловски, Аксел игра,сега е е приклучија Ѕвездана Ангеловска и Сара Климовска, младата и одлична Сара со која играм во филмот на Милчо.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пушти линк и од интервјуто сепак зборува и за серијата во него. Видов дека и Сара и Ѕвезда ќе играат на некоја слика кај Тони Михајловски. Посебно ми е драго за Ѕвезда.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Новата сезона ќе биде лудница затоа што и визуелно гледам по трејлерот изгледа добро.

Премиера имале на првите епизоди на сараевскиот филмски фестивал.
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Druga sezona treba da krene a mozda je i krenula nemam pojima na superTV posto RTS nije otkupio prava klosari a nemaju svi SuperTV
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Druga sezona treba da krene a mozda je i krenula nemam pojima na superTV posto RTS nije otkupio prava klosari a nemaju svi SuperTV
Грешна информација си разбрал.
Втора сезона ќе се емитува на Nova S (поранешна ТОP TV) канал во сопственост на United Media и ексклузива на кабелскaта мрежа SBB во кој се и Total tv и Eon. SuperTV колку што јас пратам телевизии не постори таква телевизија. Постои Star tv и Superstar ТV кој се ексклузива на српскиот телеком но сепак нема таму да се емитува серијата.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Втора сезона од 11. ноември. Постои можност и за бинџ од 8ми на некоја ЕОН платформа.
Да на платформата ЕON. Тоа е платформа од United Group, SBB, Total tv.. и тие што имаат активирано EON ќе може да ја гледаат со доплата некоја на некој пакет кај што се таму сите епизоди. Секако ќе има и пиратски на некој сајтови бидејќи живееме во регион (Србија, Хрватска, Босна, Македонија, Црна Гора..) каде што нема добар закон против пиратерија.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Сите заинтересирани во Северна Македонија можат да гледаат на Нова С од 11.11. Овој канал е достапен на Телекабел незнам за Телеком и А1
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Тие што живеат во реалноста знаат која е... јас сакав да споделам со заинтересираните.
Која е таа реалност ? Да не забегуваме во политика ама морам да ти реплицирам излезеноста на Македонскиот Народ во колкав број беше и воопшто на останатите националности дали е успешен референдумот за да некој ми го промени мојот идентитет име да се откаже од моите права да кажам дека сум Македонец и дека имам роднини во окупирани делови од Македонија каде што моите баба дедо никогаш неможеле да се вратат на своето огниште за таа реалност зборуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom