Сендвичара "Седмица"

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Мене најјако ми беше пред многу години кога у една љочкарска сљаткарница у Чаир најдоа бактерија во тортите, која инаку живее само во човечки црева (ај погодете као се нашла таму) и од тоа тортите свадбарски отприлика 100 души ги лечеа. Истата си продужи со работа после као ништо да не било.
.
По избивањето на приказната на површина (болни еден куп, новини, медиуми....) идат од некој медиум, Телма чинам беше и слаткарницава отворена, Албанци си купуваат најнормално и пред камери покажуваат и кажуваат дека за инат ќе купувале од таму и понатаму, дека тоа било лага и нетијазнамшто...
После некој ден на сите медиуми глеам втор аутбрејк, нови порции болни од истата слаткарница.
(у Турска Чаршија беше мислам, не во Чаир)[DOUBLEPOST=1547227843][/DOUBLEPOST]
Не сконтав дали е озбиљно или е пародија.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
По избивањето на приказната на површина (болни еден куп, новини, медиуми....) идат од некој медиум, Телма чинам беше и слаткарницава отворена, Албанци си купуваат најнормално и пред камери покажуваат и кажуваат дека за инат ќе купувале од таму и понатаму, дека тоа било лага и нетијазнамшто...
После некој ден на сите медиуми глеам втор аутбрејк, нови порции болни од истата слаткарница.
(у Турска Чаршија беше мислам, не во Чаир)[DOUBLEPOST=1547227843][/DOUBLEPOST]
Не сконтав дали е озбиљно или е пародија.
Пародија е.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.784
Поени од реакции
6.970
Загрижен муштерија на прошливе страници го третираше ко за озбиљно.
Ама, веројатно таа петицијата е за озбилно, а фејсбук настанот е одговор на неа.
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Да да, цените на се ги имаат покачено по 10че. Убав ми е помфритот и кечапот и мајонезот таму, затоа и често јадам. Обично стекот им го јадам, пошо тоа подуеното гомно со соја не може да се нарече плескавица. Ама и 170 денари за тој сувиот стек со вкус на гума не вреди. Изгледа конечно ќе почнам да ги одбегавам крајно.
Мислиш поздрав дека е стекот? Имав порачано стек на лето во Лептокарија, додека чекав да ми го спремат жената на шанк си бришеше со виледа, и потоа отиде на чешма, ја натопи виледата и додека ја цедеше половина од нечистата вода заврши на скара (дека блиску до чешмата ја ставиле). Инстантно си порачав хамбургер!
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Мислиш поздрав дека е стекот? Имав порачано стек на лето во Лептокарија, додека чекав да ми го спремат жената на шанк си бришеше со виледа, и потоа отиде на чешма, ја натопи виледата и додека ја цедеше половина од нечистата вода заврши на скара (дека блиску до чешмата ја ставиле). Инстантно си порачав хамбургер!
Не дека е здрав, ама не ме прави да не можам да станам од кауч потоа цел ден, како кога ќе изедам хамбургер. Тоа хамбургерот повеќе од фиљан ме стонира..
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мислиш поздрав дека е стекот? Имав порачано стек на лето во Лептокарија, додека чекав да ми го спремат жената на шанк си бришеше со виледа, и потоа отиде на чешма, ја натопи виледата и додека ја цедеше половина од нечистата вода заврши на скара (дека блиску до чешмата ја ставиле). Инстантно си порачав хамбургер!
Ништо поинакво не си напраил со хамбургерот место стекот, ако жената го напраила тоа еднаш, го напраила и рпетходно, а плескавицата се печела на истата скара како и стекот, така да исто ти се фатило :icon_mrgr:
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ништо поинакво не си напраил со хамбургерот место стекот, ако жената го напраила тоа еднаш, го напраила и рпетходно, а плескавицата се печела на истата скара како и стекот, така да исто ти се фатило :icon_mrgr:
Е не, имаат посебна скара за плескавици :P
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
730
Поени од реакции
924
Не ми се верува дека седмица е тема и се дискутира. Колку треба да сте отидени бе да се објаснувате за плескавици и за фаст фуд шит.
Мора капитало т.е. стомако да се дискутира.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Не ми се верува дека седмица е тема и се дискутира. Колку треба да сте отидени бе да се објаснувате за плескавици и за фаст фуд шит.
и мене ме чуди тоа :)
а и остај тоа што на вкус е обичен хамбургер
верувам дека во ресторани има каде каде поквалитетни хамбургери, а негде и со свежо печено лепче
 

Kajgana Shop

На врв Bottom