Сендвичара "Седмица"

Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
можда станува збор за вкус,али ова го јадам само коа сум ептен гладен..голема помија.А и хигиената и гадните продавачки ,малиот обрт(ладна плескавица) го доебуваат хамбургерот.
:ROFLMAO: а демек кај нив е асален бургерот ? :LOL:

Може некогаш бил на времето,сега...
мене ми е солиден,едино нешто поубаво кај нас ми е вупер и биг мек...али неспоредливи се со цената и количината.Ако збориме за фаст фуд,за ресторани и кафичи друг муабет.
Вили е добро,али не е класичен хамбургер.А седмица јадам уште на времето коа беше 70 денари,и уште ме најадува 1 хамбургер.Малце плескавицата откако ќе се најадам се осеќа дека соја лупале,али вкусот ко што го памтам е ист.
--- надополнето: 7 мај 2013 во 23:43 ---
Во Аеродром?
Коа сум гладен гледам да јадам негде блиску :D
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Братучедка ми работеше во МекДоналдс во Германија лани летото. После тоа престана да јаде секакви сендвичи. Не можеше да се начуди каква нехигиена владеела таму.
Јас живеам во Литванија и мојот цимер со кого се знам многу добро веќе 4 години работште во МекДоналдс во Литванија и Холандија ми рече дека хигиената била на највисоко ниво. И сеа?

A да одговорам во врска со темата да не бидам офтопик...седвичарницата е затворена поради констатирани неправилности во делот на готовинскиот промет и фискализацијата што значи нема вркса со хигиената.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.716
Поени од реакции
17.382
стварно од кај го извадивте муабетов за мц,таму ако ништо друго различни луѓе фаќаат сендвичи и пари.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сите сендвичари нека ги затворат. Кај 7-ца имам видено како вработените летно време со раката си ја бришат потта од челото и потоа ги фаќаат лепчињата.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Сите сендвичари нека ги затворат. Кај 7-ца имам видено како вработените летно време со раката си ја бришат потта од челото и потоа ги фаќаат лепчињата.
Па добро бе па ти можда снемале сол
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Јас живеам во Литванија и мојот цимер со кого се знам многу добро веќе 4 години работште во МекДоналдс во Литванија и Холандија ми рече дека хигиената била на највисоко ниво. И сеа?

A да одговорам во врска со темата да не бидам офтопик...седвичарницата е затворена поради констатирани неправилности во делот на готовинскиот промет и фискализацијата што значи нема вркса со хигиената.
И сеа? Општа хигиена (како дезинфекција, дезинсекција и дератизација) е нормално да е на највисоко ниво. Ама хигиената на работниците е дискутабилна секаде, сум бил јас на доволно места да видам, и тоа не во мекдоналдс туку на многу поскапи места. Ако вие мислите дека тие ги запазуваат сите стандарди, посебно на личната хигиена на вработените, се лажете, ама нема што јас да се докажувам тука, тоа е проблем на тие што јадат сендвичи, не на мене
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
у 7мица ако немаат хигиена ти очигледно не си јадел во други сендвичари да видиш што е нехигиена.
Немам јадено но сум работел и знам како иде :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.501
Поени од реакции
80.599
можда станува збор за вкус,али ова го јадам само коа сум ептен гладен..голема помија.А и хигиената и гадните продавачки ,малиот обрт(ладна плескавица) го доебуваат хамбургерот.

мене ми е солиден,едино нешто поубаво кај нас ми е вупер и биг мек...али неспоредливи се со цената и количината.Ако збориме за фаст фуд,за ресторани и кафичи друг муабет.
Вили е добро,али не е класичен хамбургер.А седмица јадам уште на времето коа беше 70 денари,и уште ме најадува 1 хамбургер.Малце плескавицата откако ќе се најадам се осеќа дека соја лупале,али вкусот ко што го памтам е ист.
--- надополнето: 7 мај 2013 во 23:43 ---

Коа сум гладен гледам да јадам негде блиску :D

А ти си пошол на доктор да провериш триглицериди, масти, шеќери....? :icon_lol:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Се заебав некни после цела година пост и го фрлив пола амбургер или што и да беше тоа срање.
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Може е оф топик ама не најдов каде да прашам :) Дали ги отвориа McDonald's?
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ја отворија седмица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom