Сендвичара "Седмица"

S

Sheldon Cooper

Гостин
за 90 у Вили си зеам одлична лесковачка со разни сосови и салати, милина!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
596
Поени од реакции
99
Единствено место од каде што јадам хамбургер, инаку не обожавам сендвичи но на овој дефинитивно не може да му се одолее :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Расипане не расипале сношти имаше страшна гужва кога јадев чекав ред 20 минути и неможам да се пожалам добри се :)
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
И 200 ден. да е хамбургер пак ке имаа гужва.. Стварно се најачи!
Иначе вили се најгадни спрема мене ...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Да се собереме 40 души, кога ќе отидам еднаш у седмица да чекам ако не бар 1-2 минути, бар под 10 минути ... :rolleyes:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
персоналот им е заникаде а услугата катастрофа ...нормално ...ако се лажеме :) ... не дека 7 ми е среќен број, мајонезот им е стварно посебен и затоа многу си ја поштувам
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Да не ме разбереш погрешно, ама мислам дека ти си селско дете :) а за таква храна и јас сакам да пробам на чисти планински воздух.
Домашно си е домашно, индустриско производство си е индустриско, разликата е во љубовта што му се дава на јадењето кога некој или сам ќе го зготвиш, додека индустриското е од машини ја нема таа топлина
плус газди алчни за профит, ќе гледат да заебат на процентот, за да добијат повеќе.
И те разбирам, имам пробано колбаси од чисто месо, во однос на колбаси од некоја месна индустрија, ќе кажам месо си е месо, а соја + X си е друго.
немора да е селско дете ако сака така да се храни.. Јас неможам да поднесам хамбургер на пример..
плескавицата за нигде,пржени компири,мајонез нешто најштетно..

Земи си стек чисто месо да те види господ со салата милина.. Подобро ќе нарачам стек без компири него хамбургер со се во него.. и тоа што рече месо има разлика од соја и додавани концентрати во него..

и јас имам пробано колбас домашен,разликата е огромна.. не се споредува со купечкиве..
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9
Јас добив информации дека Меџик у Лептокарија, иако со иста цена, ги преминале 7мица у квалитет...

Вистина е?
Хаххаха... Секако дека НЕ !!!... Обична маалска сендвичара... Ништо посебно !
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
И 200 ден. да е хамбургер пак ке имаа гужва.. Стварно се најачи!
Иначе вили се најгадни спрема мене ...
110 е сега мислам, ама само хамбургер, комбиниран си останал стара цена.
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Сендвичите навистина може да се големи и ете да имале некој специјален мајонез домашен,кој на мене не ми е посебен.Но јас не можам да сватам како може да им е толку убава плескавицата на луѓето а таа да е толку полна со соја.Од неа кога ќе гризнеш просто тече вода и нималку не мириса на плескавица.o_O
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Да 110 е само хамбургерот сега меѓутоа смалена е плескавицата :/
Не ми се верува дека е смалена. Мислам дека „попустот“ им е поради 25 години Сендвичара 7.
Има „слика“ над фрижидерот од пивара во сендвичарата карши Јужна:icon_lol: Амбасада.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom