Сендвичара "Седмица"

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Темата е за 7ца, кој сака да си дискутира за месо од кенгур и избор по маркети/ресторани/сендвичари во ЕУ и други држави, нека си отвори соодветна тема.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
884
Поени од реакции
1.407
Гледам актуелна е темата. Јадев од седмица пред кратко прв пат после 3-4 години, од автокоманда. Ко човек што има проблеми со желудац ептен кеиф ми направи хамбургерот , месото и јас имам чуено дека е едно од најчистите и дека највеќе пажња обраќаат барем од останативе ланци. Ептен мерак ми направи, ни киселина добив ни ништо.
Туку не е месото тоа што треба да не загрижува, кога го земав бургерот поминав од задна страна и ги приметив куваркиве дека седеа на цигара на кофи од палмино масло. Е од тоа треба да се плашиме, палминото веќе навлезе во секоја можна кафана, фаст фуд, бурегџилница но и во масовно производство, вртев низ маркет пред кратко да барам чоколадо без палмино и НЕМА.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Гледам актуелна е темата. Јадев од седмица пред кратко прв пат после 3-4 години, од автокоманда. Ко човек што има проблеми со желудац ептен кеиф ми направи хамбургерот , месото и јас имам чуено дека е едно од најчистите и дека највеќе пажња обраќаат барем од останативе ланци. Ептен мерак ми направи, ни киселина добив ни ништо.
Туку не е месото тоа што треба да не загрижува, кога го земав бургерот поминав од задна страна и ги приметив куваркиве дека седеа на цигара на кофи од палмино масло. Е од тоа треба да се плашиме, палминото веќе навлезе во секоја можна кафана, фаст фуд, бурегџилница но и во масовно производство, вртев низ маркет пред кратко да барам чоколадо без палмино и НЕМА.
Баш поради тоа цената не треба да биде таа што е моментално, а не ко да го пржат компиров у Александрос Премиум маслиново масло ебате!

Како што кажа не е Седмица само али шта је ту је. Ко воли нек изволи :)
Автоматски споено мислење:

Гледам актуелна е темата. Јадев од седмица пред кратко прв пат после 3-4 години, од автокоманда. Ко човек што има проблеми со желудац ептен кеиф ми направи хамбургерот , месото и јас имам чуено дека е едно од најчистите и дека највеќе пажња обраќаат барем од останативе ланци. Ептен мерак ми направи, ни киселина добив ни ништо.
Туку не е месото тоа што треба да не загрижува, кога го земав бургерот поминав од задна страна и ги приметив куваркиве дека седеа на цигара на кофи од палмино масло. Е од тоа треба да се плашиме, палминото веќе навлезе во секоја можна кафана, фаст фуд, бурегџилница но и во масовно производство, вртев низ маркет пред кратко да барам чоколадо без палмино и НЕМА.
Баш поради тоа цената не треба да биде таа што е моментално, а не ко да го пржат компиров у Александрос Премиум маслиново масло ебате!

Како што кажа не е Седмица само али шта је ту је. Ко воли нек изволи :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.816
Треба да се зљбрани тоа палмино масло. Содржи многу заситени масти и е ептен ефтино, нема ресторан, прехранбена индустрија што не го користи. Само ние останавме по дома да си купуваме нормален зејтин.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.167
Поени од реакции
15.962
Треба да се зљбрани тоа палмино масло. Содржи многу заситени масти и е ептен ефтино, нема ресторан, прехранбена индустрија што не го користи. Само ние останавме по дома да си купуваме нормален зејтин.
Па дај запржи ни малу помфритче дома ако не.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
374
Хамбургер + помфрит за таа цена можам да разберам, ама тост 190..? Нема врска тостот, а хамбургерот е обилен и вкусен, проблем е само што треба послем 40 минути да ја луфтираш околината.

И да, ова со телефон нарачките им е ретардирано, оти овие шо нарачале по телефон си земаат за право дури и на тие што тек ќе си нарачат да им го земаат редот на каса, фактички и веќе да си таму поарно јави се ако има премногу гужва, побрзо ќе ти стаса јадењето...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
А на тој профит можат уште по еден тостер да купат барем.
По 20-30 минути се чека некогаш за тост.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.109
Треба да се зљбрани тоа палмино масло. Содржи многу заситени масти и е ептен ефтино, нема ресторан, прехранбена индустрија што не го користи. Само ние останавме по дома да си купуваме нормален зејтин.
Повкусен е помфритот со палмино масло. Пробај дома да пржиш помфрит со сончогледово масло а потоа спореди го вкусот на помфритот со тој на "Седмица" или друга сендвичара.
Автоматски споено мислење:

Visok standard imame koga e vo prasajne fastfood/skara, zatoa e toa taka. Inace ne e deka sum se naviknal na vkusot, odmileno mi e i skara i fastfood, tuku samo komparacija napraviv deka nema ednakvost vo smisol na Vrednots === Kvalitet za parite sto gi davaat na fastfood vo Skopje.

Koga ke imate prilika da dojdete vo Prilep, slobodno pisete za da jadete stvarno zdrav amur :) ! Poz
Поубава скара од Охридската не сум јадел. Во Прилепебаго имам јадено ама со Охриѓани не можете за скара а посебно за плескајци. Каков амур какви бакрачи чоек :pos:
Автоматски споено мислење:

А на тој профит можат уште по еден тостер да купат барем.
По 20-30 минути се чека некогаш за тост.
Тос дома да си јадеш. Во "Седмица" бургери фрчат.
Автоматски споено мислење:

Гледам актуелна е темата. Јадев од седмица пред кратко прв пат после 3-4 години, од автокоманда. Ко човек што има проблеми со желудац ептен кеиф ми направи хамбургерот , месото и јас имам чуено дека е едно од најчистите и дека највеќе пажња обраќаат барем од останативе ланци. Ептен мерак ми направи, ни киселина добив ни ништо.
Туку не е месото тоа што треба да не загрижува, кога го земав бургерот поминав од задна страна и ги приметив куваркиве дека седеа на цигара на кофи од палмино масло. Е од тоа треба да се плашиме, палминото веќе навлезе во секоја можна кафана, фаст фуд, бурегџилница но и во масовно производство, вртев низ маркет пред кратко да барам чоколадо без палмино и НЕМА.
Постои маслиново масло за готвење ама воопшто не одговара за пржење помфрит. Попрво повеќе е за готвени или печени јадења отколку за пржење помфрит. Ја не знам дали воопшто и би им се исплатило на "Седмица" да пржат помфрит во маслиново масло.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.752
Поени од реакции
9.558
Вчера јадев хамбургер од седмица и тотално разочарување...Катастрофа!!!!
Што го расипаа толку сендвичот, ништо не беше убаво,, ни плескавицата, ни мајонезот...бљак...не го дојадов, го фрлив :pov:
 
Член од
22 октомври 2017
Мислења
47
Поени од реакции
10
Искрено немам сретнато подобра сендвичара од 7ца у Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom