Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
би можело нешто од корист да биде но сепак ми треба уште.. кој има што има материјали општо по информатика добредојдени се.

П.С ми требаат материјали (историја развивање први почетоци и слично ) за
1. Delphi 7
2. SQL 2005
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
би можело нешто од корист да биде но сепак ми треба уште.. кој има што има материјали општо по информатика добредојдени се.

П.С ми требаат материјали (историја развивање први почетоци и слично ) за
1. Delphi 7
2. SQL 2005
Нема никој ништо??? ај за делфи можда нема ама за SQL ?
Историја на SQL Server 2005 ? развој примена карактеристики почетоци основачи дрн дрн дрн.. било што?
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
69
Поени од реакции
5
Предности и слабости на тимска работа.Улога на поединец во тимот.Ајде помош на оваа тема ако има некој
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Барам есеј по економија на англиски јазик ... помош? :)
 
B

Black Guard

Гостин
Ми се расипа компјутерот инаку нешто ќе напишев.....таа е..нема спас:facepalm:

 
Член од
17 септември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Хелоу френдс!
Заглавив со семинарската.......молам, доколку сте во можност мала помош во врска со следново:
Тема-МИТОПОЕТИКА
Треба да пишувам за типологија на митовите (етиолошки, космогониски, есхатолошки, календарски) ми треба поголем материјал за овие....бидејќи јас тоа што го најдов не е доволно.....
и ПЛУС треба за секој тип од погоренаведените митови да истражам соодветни примероци и да наведам конкретен мит-приказна за секој тип поединечно.
Фала ви ЕПТЕН....многу ќе ми помогнете. ;)
--- надополнето: 17 јануари 2012 во 17:10 ---
Хелоу френдс!
Заглавив со семинарската.......молам, доколку сте во можност мала помош во врска со следново:
Тема-МИТОПОЕТИКА
Треба да пишувам за типологија на митовите (етиолошки, космогониски, есхатолошки, календарски) ми треба поголем материјал за овие....бидејќи јас тоа што го најдов не е доволно.....
и ПЛУС треба за секој тип од погоренаведените митови да истражам соодветни примероци и да наведам конкретен мит-приказна за секој тип поединечно.
Фала ви ЕПТЕН....многу ќе ми помогнете. ;)
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9
Поени од реакции
0
Итно ми треба семинарска на тема - Етички аспекти на Божествената комедија од Данте. Мислам јас можам да направам есеј ама ми се бара да биде стрикно за етички и морални гледни точки... ако некој може да ми помогне би било супер .. :гик:
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
eve ja bi trbalo da posluziako ne ti se dopaga kaziimam napraveno 15 seminarski trudovipo ekonomija
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=6848608 :helou:
ke moze da mi gi kazes naslovite na trudovite po ekonomija koi gi imas ako sakas da napravime zamena hitno mi treba organizacija timska rabota liderstvo i case stady na nekoja firma
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 19:41 ---
eve ja bi trbalo da posluziako ne ti se dopaga kaziimam napraveno 15 seminarski trudovipo ekonomija
http://www.webfilehost.com/?mode=viewupload&id=6848608 :helou:
ke moze da mi gi kazes naslovite na trudovite po ekonomija koi gi imas ako sakas da napravime zamena hitno mi treba organizacija timska rabota liderstvo i case stady na nekoja firma
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 19:43 ---
ke moze da mi dadete nekoj trud na tema liderstvo organizacija timska rabota case stady na nekoj firma i nesto za uloga opsto
--- надополнето: 19 јануари 2012 во 19:43 ---
ke moze da mi dadete nekoj trud na tema liderstvo organizacija timska rabota case stady na nekoj firma i nesto za uloga opsto
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
има ли некој семинарска по облигационо право на било која тема? :)
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Предности и слабости на тимска работа.Улога на поединец во тимот.Ајде помош на оваа тема ако има некој
na koj fakultet si i koj otsek ? Imam takvo nesto sto tebe ti treba ama i ako imas ti nesto za timska rabota da mi dades da napravime razmena bidejki i mene mi treba
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
има ли некој семинарска на тема Глобализација во Македонија ??
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ми треба материјал за семинарска на тема Интернетот во 21 век на англиски :) Хеееелп !! :/
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Ми треба материјал за семинарска на тема Глобализација во Македонија , а може и во некоја друга држава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom