Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
8 септември 2011
Мислења
88
Поени од реакции
110
zdr.ve molam pomognete mi ....nova summ vo forumot ...ako ima nekoj bilo kakov esej,slobodna tema ljubov,muzika,sport,kultura,mi treba itnoo za utre....ispratete mi go na e-mail ljiljana_dzakovic@hotmail.com ve molammm hitno mi e .
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
една молба до вас.. ако ја има некој прераскажано Пеколот од Данте Алигери ве молам пишете одма ! благодарам однапред :) :)
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Ако може помош.. „Развитокот на словенската писменост од Кирил и Методиј до Јоаким Крчовски и Кирил Пејчиновиќ“. Есеј од 250-300 збора... што е можно побрзо. Благодарам однапред
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
да не има некој есеј за следниве книги:судбината на човекот,демјан,смртта во венеција,раскази од чехов,во понеделник правам писмена :(
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Може некој да ми напише карактеристики за оваа лектираа ако ја има тоа вовед така нешто да ми направи услуга зошто утре треба за домашно да напишаме али ја немам лектирата зошто ја нема во библиотеката па така да некој ако ја има да ми го напише воведот .... Фала ви однапред ::)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
па нема таква лектира...одбери било која книга со песни, одбери колку што ти требаат и обработи ги
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.763
Поени од реакции
14.028
и јас ја имам таа лектира неделава Македонска нардона поезија ама таква книга нема како што кажа али г одбери која било...
јас ја земав Избор од Македонската народна литература ја прашав професорката дали е таа ми кажа да..
 

TheShadow

Yeah Buddy.... Light Weight!!
Член од
1 октомври 2011
Мислења
143
Поени од реакции
21
Добро се снајдов мене ми требаше само за информации како да ти кажам кога почнале да се пишуваат итн итн така да ддобро е најдов а инаку за песни имам ни требаа 5 песни ги напишав анализа и толку. Фала ви на сите за помошта
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
Друштво, можеби пишувам во погрешна тема (се извинувам ако е така). Ми треба учебник „Меѓународно јавно право“ од Фрчковски, Тупурковски и Ортаковски. Старо издание е... од 1995та Табернакул. Ако некој ја има, продава или може да ми ја набави нека ми каже па ќе се договориме.
Однапред Ви благодарам
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
13
Поени од реакции
2
Вака сега нешто мене пак сега ми треба за кое ви ви побарам да одвоите време ако имате да пастирате да дадете некакви информации и слично ми треба анализа на песните "Неверна жена" и "Гитара" од Лорка кој нешто имат да дадет помогнет однапред му се заблагодарувам поздрав
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
5
Хелоуу луѓе.Имам есеј на тема Данте Алигиери-предвесник на новото време.Ја прочитав пеколот од истоимениот автор, преубаво дело но потребна ми е уште иснпирација, идеи и податоци за истоимениот наслов. Може помош ? :love:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Хелоуу луѓе.Имам есеј на тема Данте Алигиери-предвесник на новото време.Ја прочитав пеколот од истоимениот автор, преубаво дело но потребна ми е уште иснпирација, идеи и податоци за истоимениот наслов. Може помош ? :love:
Хелоуу женцка, ако си го прочитала пеколот не значи дека си го разбрала, а инаку за темата треба да направиш осврт на битисувањето во времето пред пеколот, и после него т.е што сменил пеколот на данте. Помош, google
 

Kajgana Shop

На врв Bottom