Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
ми треба писмена по македонски,на тема/и за Тартиф... книгата ја прочитав,али состави и слично не ми идат баш... темите се поврзани со лицемерието на Тартив/

1.Лицемерието на Тартиф, неизоставна особина на секојдневниот човек
2.Дали во секој од нас се крие по еден Тартиф??

ве молам барем нешто да напишам
Отвараш Гугл
Пребаруваш tartuffe hypocrisy
Преведуваш 3-4 статии
Профит
 
Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
тешко малку да се најде состав на англиски за овие теми но сепак ке пробам
Епа брате ако ти е тешко по концепт да склопиш состав со толку многу податоци по интернет, земи оди на работа, не е школо за тебе. Такви како тебе утре ќе не лечат и бранат, а не знаат две просто-проширени реченици да склопат. Брука.
 
Член од
10 мај 2021
Мислења
11
Поени од реакции
4
ми треба писмена по македонски јазик
1. Гарванот
2. проштална песна
3. Евгениј Онегин

Дали некој може да ми помогне?
 
Член од
2 април 2022
Мислења
4
Поени од реакции
2
Ако сакате да преведувате, обидете се со оваа страница со преведувач. https://www.translate.com/
Оваа веб-локација дава многу подобри резултати од Google Translator.
А ако ви треба поголема точност тогаш Етнолинк е многу добра преведувачка услуга на македонски јазик. Во спротивно, можеш да провериш кај мојот пишувач на хартија. Еднаш ја зедов услугата на англиски, па не сум сигурен дали може да ти помогне. Но, ако сакате, можете да погледнете и да разговарате со писателите претходно.
 
Член од
2 мај 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ми треба состав за писмена на тема ,,Едно незаборавно патување"
до 250 зборови
 
Последно уредено:
Член од
13 декември 2021
Мислења
7
Поени од реакции
1
Сакав да прашам ако има некој некои состави или како есеи или пак анализи за овие теми?
-Ликот на Кузман во поемата "Сердарот" од Григор Прличев
-Женските ликови во поемата "Сердарот" од Григор Прличев
-Мотиви и инспирации во поезијата на Константин Миладинов
-Т'га за југ-најжалната воздивка за родниот крај

Ако може некој да помогне?
 
Член од
24 октомври 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ми требаат писмени за Странствувањата на Чајлд Харолд од Бајрон и Клетници од Виктор Иго.
 
Член од
24 октомври 2022
Мислења
5
Поени од реакции
0
decki ova e itnooo !
Прва Тема: Романтичарските белези во поемата странствувањето на чајлд харолд
Втора тема: Љубовниот триаголник во младешкиот роман страдањето на младиот вертер
Трета тема: Сликата на француското општество во времето на виктор иго, директно со романот клетници

itno mi trebaat sostavi barem za edna od ovie temiii ve molam mi trebaa itnooo !!!
Ги имаш ли првата и третата тема?
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
29
Поени од реакции
61
Што е одбрана на специјалистички труд, за медицина? На која возраст се прави и задолжително ли е?
 
Член од
9 декември 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo ke moze li nekoj da mi prati pismena rabota za штитот на ахил ( од епот одисеја ) ве молам за денес ми е
 
Член од
25 јануари 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Што е одбрана на специјалистички труд, за медицина? На која возраст се прави и задолжително ли е?
Специјалистички труд се пишува доколку имаш запишано специјализација,односно да специјализираш во одредена област во медицината,а одбраната е како завршеток,што се прави и презентира на самиот крај на специјализацијата пред комисија која што те сослушува и воедно оценува за твојот досегашен труд и резултати кои што си ги постигнал/а
Мислам дека возраста не е битна и задолжително е доколку имаш запишано и воедно одиш на специјализација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom