Селски/планински туризам во Македонија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
Дајте предлог за одмор некаде на чист воздух сакам да одам сега четврток, петок, сабота и недела...
Сакав да одам во Банско меѓутоа само преку една агенција има за со нивни превоз (бидејќи немам зелен картон ) а се е полно за овој викенд... Сега размислував за некаде кај нас се јавив на неколку места за во Берово, меѓутоа многу скапо некако ми се гледа... Поефтини беа понудите за во Банско со превоз доручек, вечера и користење спа и т.н одколку во Берово само спиење...
Во кој хотел во Банско? Може само превоз, а ти да си најдеш сместување?

Види и на Златибор. Имаш автобуски превоз до Ужице, па од таму до Златибор.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
1.983
Во кој хотел во Банско? Може само превоз, а ти да си најдеш сместување?

Види и на Златибор. Имаш автобуски превоз до Ужице, па од таму до Златибор.
Не прашав име на хотелот преку колега еден, другарче му е
Во кој хотел во Банско? Може само превоз, а ти да си најдеш сместување?

Види и на Златибор. Имаш автобуски превоз до Ужице, па од таму до Златибор.
Во Банско имав понуда преку Бисер пром 50 евра со превоз, две ноќевања со доручек и вечера и користење неограничено Спа и тие глупости... Единствен проблем ние сме слободни овој викенд, а за овој викенд се е резервирано и нема место... А, кај нас цените Берово, Маврово за тоа што го нудат се прескапи...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.474
Поени од реакции
41.732
Не прашав име на хотелот преку колега еден, другарче му е

Во Банско имав понуда преку Бисер пром 50 евра со превоз, две ноќевања со доручек и вечера и користење неограничено Спа и тие глупости... Единствен проблем ние сме слободни овој викенд, а за овој викенд се е резервирано и нема место... А, кај нас цените Берово, Маврово за тоа што го нудат се прескапи...
И само за превоз од нив нема место?Мислам треба да имаат таква опција. Побарај на Booking сигурно ќе најдеш некоја слободна соба за овој викенд.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
1.983
И само за превоз од нив нема место?Мислам треба да имаат таква опција. Побарај на Booking сигурно ќе најдеш некоја слободна соба за овој викенд.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Немаат превоз 4 автобуси им се полни , а проблем со кола ми е што немам зелен картон, а и гумите не ми се баш за на пат... Ми останува да видам нешто ако успеам да најдам превоз со друга агенција ама во неколку агенции што се јавив немаат превоз, само нудат хотели за со сопствен превоз...
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
112
Поени од реакции
35
Бројче/страна од некој мотел/хотел или приватно сместување во Маврово кои што издаваат соби за Нова година? Пожелно е и објектот да има ресторан за прослава :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.339
Поени од реакции
1.215
Немаат превоз 4 автобуси им се полни , а проблем со кола ми е што немам зелен картон, а и гумите не ми се баш за на пат... Ми останува да видам нешто ако успеам да најдам превоз со друга агенција ама во неколку агенции што се јавив немаат превоз, само нудат хотели за со сопствен превоз...
Михајлово, Кожув..
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.077
Поени од реакции
2.681
Внимавајте, селскиот туризам понекогаш знајт да бидит и незгоден.

селски.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.974
Поени од реакции
30.515
...како изгледаат денес сите наши туристички планински центри кога наврна толку снег (14.02.2021),

ice_screenshot_20210214-170817.jpg
Пониква Осогово

ice_screenshot_20210214-170949.jpg
Копанки Пелистер

ice_screenshot_20210214-170925.jpg ice_screenshot_20210214-171015.jpg
Копанки Пелистер

ice_screenshot_20210214-170801.jpg
Крушево

ice_screenshot_20210214-170848.jpg
Нижеполе Стрезово

ice_screenshot_20210214-170658.jpg
Попова Шапка

ice_screenshot_20210214-170735.jpg ice_screenshot_20210214-171053.jpg
Попова Шапка

ice_screenshot_20210214-170639.jpg
Маврово
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.132
Поени од реакции
4.480
Од мај натаму и јас ќе ви понудам селски туризам на планина :)
 
Член од
2 август 2022
Мислења
163
Поени од реакции
103
Серменин (Гевгелија), незнам дали некој ја спомна. Прекрасно место на Кожув, само што патот до таму е.......ептен крш..ниту е асфалтирано, а сигурно ќе ти треба минимум 1 саат до таму со кола. Само што треба е, да се потрудат патот да го средат.
серменин
 

Kajgana Shop

На врв Bottom