''Селото гори, а баба се чешла''

  • Креатор на темата Stefi070
  • Време на започнување
S

Stefi070

Гостин
ovaa serija ja davat na ''rts'' ednas nedelno. stanuva zbor za zivotot na selo , epten e interesna, poveketo postari ja gledaat. e sega me interesira dali nekoj od vas ja gleda, i koj vi e omilen lik mene licno, ''sin dragan'' , sekogas me raspolozuva. E sega prasanjeto mi bese do tie sto ja gledaat : Petra vo filmot pee edna pesna stalno, vaka ide '' skupi svoje stvari, sve ponesi, poljubce sa mene ti ponesi, odnosi sada tvoj glas sto podsjeca na nas, odlazi zauvjek..." i taka. epa dali postoi taja pesna i od koe. se otepav od baranje i nemozam da ja najdam. :pipi:
 
I

Intex

Гостин
Да, да. „Интересна е.„ Поглупа серија од оваа неам видено.
 
Ј

јовица11

Гостин
Шит е серијава, знам порано идеше на А1 некаде кај 4 часот попладне, а мојата омилена Авонли беше веднаш по неа од 5, па понекогаш фрлав око. Срање серија, дури и за тогашно време (значи пред некој 12 години), можам да замислам како би изгледало сега да се дава:salut:
 
S

Stefi070

Гостин
Шит е серијава, знам порано идеше на А1 некаде кај 4 часот попладне, а мојата омилена Авонли беше веднаш по неа од 5, па понекогаш фрлав око. Срање серија, дури и за тогашно време (значи пред некој 12 години), можам да замислам како би изгледало сега да се дава:salut:

greska imas decko. nova e serijata. sega se snimani epizodite pred 2 godini najmnogu
 
Ј

јовица11

Гостин
OK, сори, ја помешав со Полицаецот од Петлево брдо, во секој случај никогаш не сум "паѓал" на српскиот хумор, сигурен сум дека и овој пат не е исклучок.:smir:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Моиве ја гледаат по дома и се газат од смеење, јас една епизода гледав и не ме привлече да продолжам да ја гледам. Сепак не е толку тапа! :helou:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
186
Поени од реакции
3
serijata e prekrasna kako i poveketo srpski raboti.mnogu ste greska spskite umetnici i spskoto stvaralastvo dale legendarni stvari a bogami i seuste davaat.populani nasekade i nagraduvani. taka da koj ke kaze deka ne cinat da si ide da si legne.sekoj ima pravo da ne mu se sviga nesto ali da kaze deka ne cini stvarno ne smee oti ne e taka.inaku serijata e najnova sega e snimana a inace ima 50 epizodi a ke se snimat uste nekolku po krataka pauza.a inace scenarioto i rezijata se na Rados Baic a glumese vo nea i Meto Jovanoski. а е izdadena na dvd od pgp-rts do 24 epizoda a ke bide i celata izdadena.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom