Секс...

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Ти уживаш кога некој ќе пенетрира у тебе јас кога пенетрирам. У принцип на куров не му е битно кај влегува, битно е дразба.
Не може тие работи да ги разберете....има машки принципи на живеење и женски. Кога преминуваш граница одиш во матни води. Тоа посебно е изразено кај мажите, кај вас постои некое олеснување....и природно до негде ми е и лезбејки кога ќе видам.
Прст(или било што друго) у машки шупак е кршење на основен принцип, каде шупак не се дава хахахах
Еднаш една циганка на друга циганка и вика да ти ебе мој муж....има работи врежани у колективна потсвест на цел човечки род. Во таа насока има некој што е ебан и некој што ебе.

Мене ми е јасно дека тоа е илузија, ама така функционираат работите.

За првата реченица... од каде си толку сигурен? Може имам фетиш да ебам мажи со стреп он. Може сум лезбејка/бисексулака... Можеби немам исто чувство како ти кога пенетрираш, ама тоа не значи дека не уживам.
И од кај знаеш дека не би уживал ако некој ти ја масира простатата, ако не си пробал? Машки шупак не се дава? А гејовите? Сакаш да ми кажеш дека хомосексуалците не уживаат при пенетрација? Ок, не сите, оние кои се пасив само, или пасив по потреба.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
За првата реченица... од каде си толку сигурен? Може имам фетиш да ебам мажи со стреп он. Може сум лезбејка/бисексулака... Можеби немам исто чувство како ти кога пенетрираш, ама тоа не значи дека не уживам.
И од кај знаеш дека не би уживал ако некој ти ја масира простатата, ако не си пробал? Машки шупак не се дава? А гејовите? Сакаш да ми кажеш дека хомосексуалците не уживаат при пенетрација? Ок, не сите, оние кои се пасив само, или пасив по потреба.
Ти може да уживаш у многу работи, и додека јадеш чоколада ама тоа не е секс. И додека би "ебела" некого со стреп-он тоа не е секс за тебе, тоа за тебе е исто како фаќање риба, јадење чоколадо, возење точак и сл.
Нервни завршетоци имаме на врв на курот и јас и ти, ама тебе ти е малку закржлавен.....уживаш у секс само со клиторис(и некои делови околу него) кога ебеш(те ебат)....или евентуално амазонка ако му правиш на партнерот...се зезам :LOL:
Педерите не знам дали уживаат.....еве некој може ќе се јави. Кога доживува оргазам, додека му влегува или додека он пенетрира.

Сакаш будалаштини да ги направиш да бидат нешто што не се.....мене не ми смета кој што сака нека прави, падна муабетот што е нормално. Пак, нормално во оваа работа е клизав терен ама мора да се дефинирааат работите.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Педерите не знам дали уживаат.....еве некој може ќе се јави. Кога доживува оргазам, додека му влегува или додека он пенетрира.
Еве го, се јави...

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Ти уживаш кога некој ќе пенетрира у тебе јас кога пенетрирам. У принцип на куров не му е битно кај влегува, битно е дразба.
Не може тие работи да ги разберете....има машки принципи на живеење и женски. Кога преминуваш граница одиш во матни води. Тоа посебно е изразено кај мажите, кај вас постои некое олеснување....и природно до негде ми е и лезбејки кога ќе видам.
Ја лично, сметам дека не постојат матни води.
Или си геј или не си. И секој тоа си го носи со себе.
Ако некад осетиш било каква дилема, тогаш најверојатно си.

Не можам да си замислам како стрејт мажи се плашат да не станат геј. Или сметаат дека има некоја зона кај што можеби преминале некои граници и можда ќе станат геј.
Читам такви ставови, ко твојот. Не е дека нема. Али мојот став е дека ако ти не си геј, не може нешто да ти повлијае да станеш геј. Односно ако е така, тогаш одсекогаш си бил геј

Плус, не разбирам, според твоивве верувања, како тоа не си геј, али би го бутнал у било која дупка?

Не викам дека сум у право за ова, само ја таков впечаток имам.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Ја лично, сметам дека не постојат матни води.
Или си геј или не си. И секој тоа си го носи со себе.
Ако некад осетиш било каква дилема, тогаш најверојатно си.

Не можам да си замислам како стрејт мажи се плашат да не станат геј. Или сметаат дека има некоја зона кај што можеби преминале некои граници и можда ќе станат геј.
Читам такви ставови, ко твојот. Не е дека нема. Али мојот став е дека ако ти не си геј, не може нешто да ти повлијае да станеш геј. Односно ако е така, тогаш одсекогаш си бил геј

Плус, не разбирам, според твоивве верувања, како тоа не си геј, али би го бутнал у било која дупка?

Не викам дека сум у право за ова, само ја таков впечаток имам.
Намерно ги интерпретираш пишувањава како што тебе ти одговараат да покажеш некоја поента која врска нема со темава. :LOL:
Под било која допка се мисли на дупки на жена, па може и меѓу цицки да се разбие монотонија, ама ништо од тоа не инсистирам да се разбереме.
Ја со куров си играм у секс, не со газ.....

А ова со стравот, дека сум бил латентен геј :confused:
Глупо е и што пишувам на темава, ама ајде....
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.453
Поени од реакции
5.435
Ама прст во гз, foot фетиш, стјуардеса фетиш и незнам што, кој сака оти да не.
као успеа прст у гз, фѕт фети и стјуардеса фетиш да ги стаиш у иста реченица.... свака част :pos:
Автоматски споено мислење:

Да се разбереме силење е ако почне по два прста да бара.
Силење е ако почне „италијанка“ да бара....



Суљо од Јаја Паша, кој викаше за еден: - Ke go ebam u gz, ke go napraam peder mamu mu ebem pedersko.
Цитирам чисто да не биде заборавено!
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Ти може да уживаш у многу работи, и додека јадеш чоколада ама тоа не е секс. И додека би "ебела" некого со стреп-он тоа не е секс за тебе, тоа за тебе е исто како фаќање риба, јадење чоколадо, возење точак и сл.
Нервни завршетоци имаме на врв на курот и јас и ти, ама тебе ти е малку закржлавен.....уживаш у секс само со клиторис(и некои делови околу него) кога ебеш(те ебат)....или евентуално амазонка ако му правиш на партнерот...се зезам :LOL:
Педерите не знам дали уживаат.....еве некој може ќе се јави. Кога доживува оргазам, додека му влегува или додека он пенетрира.

Сакаш будалаштини да ги направиш да бидат нешто што не се.....мене не ми смета кој што сака нека прави, падна муабетот што е нормално. Пак, нормално во оваа работа е клизав терен ама мора да се дефинирааат работите.
Во анусот имаш многу нервни завршетоци кои реагираат на дразба. Ако аналниот секс е изведен како што треба, и те како знае да биде задоволувачки.
Што е секс за тебе? Само кога хетеро маж вагинално, со помош на половиот орган, задоволува хетеро жена? :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Во анусот имаш многу нервни завршетоци кои реагираат на дразба. Ако аналниот секс е изведен како што треба, и те како знае да биде задоволувачки.
Што е секс за тебе? Само кога хетеро маж вагинално, со помош на половиот орган, задоволува хетеро жена? :)
И заборави во строго мисионерска позиција.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.357
Поени од реакции
19.178
Какф секс би паднало измеѓу Луси Ли и Агду кд ке се породи еј!!!!!
Боље него мушко vs женско!

Ај вана вач.
I wannna watch(регулар инглиш)
Чао!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Какф секс би паднало измеѓу Луси Ли и Агду кд ке се породи еј!!!!!
Боље него мушко vs женско!

Ај вана вач.
I wannna watch(регулар инглиш)
Чао!
Паднал одамна, не ќе прајме сефте де.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom