Секс...

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
ОК говинда победи
ти си у право
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
ОК говинда победи
ти си у право
Бериче Лорде. Ти си непрепознатљив. Овако се не предаје један лорд, а ни ти сам ниси био изузетак.
Очито те много омекшао тај прст у дупета. А можда ти је пробудио кундалини снагу, па пролазиш кроз фазу трансформације преко које долази до изражај твоја истинска природа.
Автоматски споено мислење:

Пријателе, јас сакам да си купам нова палета сенки. Каква ми препорачуваш? :rolleyes:
Од најубавите. ;)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397

Пошто гледам многу шејмање едни со други за Х работи, се јавувам само да го оставам ресурс за психолошко-сексуална едукација (видеото е за како траумите доведуваат до сексуални фетиши). Секој фетиш има зад себе многу поинаква приказна отколку што повеќето мислат. Пожелно е да покажеме разбирање едни за други наместо да ја зголемуваме меѓусебната траума.
Не постои општо и објективно дали е нешто океј или не. Постои само субјективно: мене ми пречи ова, мене не ми значи ова, мене ми се допаѓа ова и се на тој континуум. Има многу мудрост и во нештата кои длабоко ни пречат - пожелно е и тие да се истражат. Секое добро дечки.
Кога ќе треба некого да учиш и советуваш што е твоја крв тогаш постои нешто што е добро, надвор од субјективно/објективно поделбата.
Иначе која мудрост лежи во тоа што ми смета некоја било какви предмети или прсти у чмар да ми бута?

Не ми се верува дека овие муабети се прават, женско да е ајде, не верувам дека жена некад би разбрала за што станува збор.....али машки што бранат вакви глупости тоа е за у Бардовци.....па уште силење :LOL:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Кога ќе треба некого да учиш и советуваш што е твоја крв тогаш постои нешто што е добро, надвор од субјективно/објективно поделбата.
Иначе која мудрост лежи во тоа што ми смета некоја било какви предмети или прсти у чмар да ми бута?

Не ми се верува дека овие муабети се прават, женско да е ајде, не верувам дека жена некад би разбрала за што станува збор.....али машки што бранат вакви глупости тоа е за у Бардовци.....па уште силење :LOL:
Да се разбереме силење е ако почне по два прста да бара.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Да се разбереме силење е ако почне по два прста да бара.
Мислев на овие овде што пробуваат да наметнат нови парадигми.....иначе интересно е у овој случај. Прст, па два, па рука, со цела рука имаш силовање веќе.
Да се плашиш женска да си фатиш :LOL:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.700
Поени од реакции
19.736
Мислев на овие овде што пробуваат да наметнат нови парадигми.....иначе интересно е у овој случај. Прст, па два, па рука, со цела рука имаш силовање веќе.
Да се плашиш женска да си фатиш :LOL:
Абе треба да се бара девојче од домаќинска куќа што ластик за гаќи и е срам да каже, што е ова прсти, раце, па лакт ќе посакаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Мислев на овие овде што пробуваат да наметнат нови парадигми.....иначе интересно е у овој случај. Прст, па два, па рука, со цела рука имаш силовање веќе.
Да се плашиш женска да си фатиш :LOL:
Не сфаќаш ти нешто изгледа тука.
Не е проблемот кој и зашто нешто сака или не.
Проблемот во твоето немање право на другите да им кажуваш што треба, а што не, да праат у кревет .
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Абе треба да се бара девојче од домаќинска куќа што ластик за гаќи и е срам да каже, што е ова прсти, раце, па лакт ќе посакаат.
Секој у принцип треба да си го бара тоа што му одговара.....може да и е срам ластик да каже а да е два пати подива од оваа со прстот. Оваа со прстот на чукната повеќе ми личи отколку на недомаќинка....освен ако не ми објасни некој нешто што незнам, а тоа е од каде произлегува задоволството.
Автоматски споено мислење:

Не сфаќаш ти нешто изгледа тука.
Не е проблемот кој и зашто нешто сака или не.
Проблемот во твоето немање право на другите да им кажуваш што треба, а што не, да праат у кревет .
Добро, глуп ли си или ме ебеш у мозок.....дискутираме овде што е нормално а што не. На ист принцип како би учел некој што ти е мил и драг, сопствено дете на пример.
Ни сум кажал други што треба да прават, ни ме заболе qrот кој што прави. Ако е до мене јас би легализирал се од дрога, отров, проституција и т.н. Би одобрил и договори на нотар у случај некој да настрада другиот да не одговара, ако сакаат пример вени да си сечат и сл.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Секој у принцип треба да си го бара тоа што му одговара.....може да и е срам ластик да каже а да е два пати подива од оваа со прстот. Оваа со прстот на чукната повеќе ми личи отколку на недомаќинка....освен ако не ми објасни некој нешто што незнам, а тоа е од каде произлегува задоволството.
Од каде излегува задоволството на тие со фут фетиш, на тие со фетиш да го пикаат курот у секоја дупка, на тие со BDSM ...

Добро, глуп ли си или ме ебеш у мозок.....дискутираме овде што е нормално а што не. На ист принцип како би учел некој што ти е мил и драг, сопствено дете на пример.
Дискутираме што било нормално...
Нормално у сексот е све за што има согласност од двете страни (и други легал текстови, види погоре).

На некој скроз ненормално му личи дека некого пали пикање кур у секоја дупка на нешто што има две нозе или штотијазнам. Но, доколку имате взаемна согласност, who cares.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Од каде излегува задоволството на тие со фут фетиш, на тие со фетиш да го пикаат курот у секоја дупка, на тие со BDSM ...


Дискутираме што било нормално...
Нормално у сексот е све за што има согласност од двете страни (и други легал текстови, види погоре).

На некој скроз ненормално му личи дека некого пали пикање кур у секоја дупка на нешто што има две нозе или штотијазнам. Но, доколку имате взаемна согласност, who cares.
Пак треба да ти објаснувам......доколку има согласност е ок, точно!
Исто како што е ок во таа насока и да си педер и машки да те палат...индивидуално земено.

Тешкиот дел од муабетот е дали тебе ти е ок, дали некого би советувал тоа да го прави. Како би го деконструирал процесот од психолошка гледна точка.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Тешкиот дел од муабетот е дали тебе ти е ок, дали некого би советувал тоа да го прави. Како би го деконструирал процесот од психолошка гледна точка.
Јас не можам да советувам други да праат ствари кои мене ме палат, бидејќи секој си има свои преференци. Додека пак вака, ствари кои не ме палат уште помалку можам да да советувам некого да ги праи.

Ти да речеме, ги светуваш другите да го пикаат у секоја дупка што има две нозе?
Нема некоја логика, не си ти они.

Од психолошка гледна точка да деконструирам фетиши - со тоа не се занимавам. Треба знаење.


Иначе, извини што сум те ставал у ист кош со Говинда. Не сте баш за у ист кош.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Јас не можам да советувам други да праат ствари кои мене ме палат, бидејќи секој си има свои преференци. Додека пак вака, ствари кои не ме палат уште помалку можам да да советувам некого да ги праи.

Ти да речеме, ги светуваш другите да го пикаат у секоја дупка што има две нозе?
Нема некоја логика, не си ти они.

Од психолошка гледна точка да деконструирам фетиши - со тоа не се занимавам. Треба знаење.


Иначе, извини што сум те ставал у ист кош со Говинда. Не сте баш за у ист кош.
Еве се воведе сексуална едукација по школите и некоја наставничка го учи син ти на 15 год. како може да постигнат подобри оргазмички искуства со стимулација на простата. Како ќе изреагираш?
У исто време го учи син ти дека, орален и анален секс е ок....како би изреагирал и во тој дел?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Еве се воведе сексуална едукација по школите и некоја наставничка го учи син ти на 15 год. како може да постигнат подобри оргазмички искуства со стимулација на простата. Како ќе изреагираш?
У исто време го учи син ти дека, орален и анален секс е ок....како би изреагирал и во тој дел?
Мислиш дека образовните институции и власта би дале зелено светло за такво нешто?
Не верувам дека сексуалното образование учи за фетиши и како да се праат стимулации.

Ги забораваш погорните ограничувања, меѓу кои (покрај взаемна согласност и др.) е и возраста и сексуалната зрелост. Би изреагирал, бидејќи син ми најверојатно не би имал у тој момент 25+ (а и бројкава на години ми беше отприлика ставена) и сеуште не би било завршено неговото сексуално зреење (ментално пред се).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom