Секс со партнер/партнерка на другар/другарка...

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Denovivi dobiv edna "neprijatna" ponuda od edna dobra curica. Se najdovme, pijani i dvata, razmenivme nekolku baknezi, i dojde onaa faza koga treba da ja "nosam" nekade... No... Imashe eden "mal" problem.

Problemot e shto taa e devojka na mojot drugar. Moj dobar drugar so kogo najmalku 2 do 3 pati mesecot se gledame, pieme kafe, muabetime i znam deka on e zaljuben vo nea.

Za sreka, racionalizmot, ne kako filosofski period nego kako sostojba na moeto bitie koe najcesto i vladee vo mene, ja "podigna" rakata i kaza, deka se naogjam na granica, i sekoe precekoruvanje na granicata znaci i razgranicuvanje, postavuvanje nova granica i uishtuvanje neshto shto denes e mnogu hipostaticno i retko. PRIJATELSTVO...

Da ne dolzam mnogu... Dali vie ste se nashle vo slicna ili ista situacija.
Dali koga bi se pronashle ne bi gi poglednale duri ni granicarite?
Dali nekogash imale sex so devojka/decko ili partner na prijatel/prijatelka, ili bi prifatile so rashireni race?
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
за мене тоа е болна работа.. дефинитивно..

Другар си му мајка му стара.. вреди ли да се изгуби другарот за една помината вечер со девојка му.. шо утрее кога ке се видите нема да се познавата.. всушност ке ги изгубиш и двајцата..
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
за мене тоа е болна работа.. дефинитивно..

Другар си му мајка му стара.. вреди ли да се изгуби другарот за една помината вечер со девојка му.. шо утрее кога ке се видите нема да се познавата.. всушност ке ги изгубиш и двајцата..
Pa radi toa i prekinav.

Me interesiraat vashi iskustva, a sekako i stavovi.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не сум се нашла во таква ситуација а искрено не ни сакам.Штом знам дека станува збор за дечко на некоја моја добра другарка тогаш веќе не го гледам како забрането овошје туку повеќе како брат или некој роднина така што не ни помислувам да имам нешто повеќе со него освен пријателство.И не за друго, туку утре јас нема да се чувствувам добро ако направам нешто повеќе со него.Ќе се чувствувам валкано и одвратно и ќе се згрозам од самата себе, а богами не сакам.Така да си стојам настрана.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Пикасо, ај признај дека не ти е толку за пријателството, туку пошто може пријатељот да те пука ако дознае море хеј :)

Си го љубел мое нусе, че те пукам! :)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Си се нашол во ептен заебана ситуација...
Добро си постапил.
Не сум се нашол баш во таква ситуација и не знам како би реагирал.
Вака дефинитивно викам НЕ!
Ама ако сум саглам пијан....што знам....
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мене ми го направиле тоа, а јас ни до пиење на само не сум дошла. Границата ми е многу понапред и нема никогаш да ја пречекорам. И да, тоа е така поради мене, мојот образ и моите принципи, па после тоа поради луѓето кои би можела да ги повредам.:pipi:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Леле најгрозно нешто што може да се помисли воопшто.. Најмизарно и најбедно.. Ипак Пикасо мислам дека треба да бидеш ТИ тој што ќе му каже на него макар и за тие неколку бакнежи ако не и за таа понуда, ако нејќеш да го изгубиш како другар и покрај тоа што си се тргнал на време.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Пикасо, ај признај дека не ти е толку за пријателството, туку пошто може пријатељот да те пука ако дознае море хеј :)

Си го љубел мое нусе, че те пукам! :)
Abe malku go ljubev... Toa nishto licno...:)

Inaku veruvaj za prijatelstvo, i ne znam ne sakam da ne mozam da poglednam vo oci nekogo.
I jas imam reputacija, sovest, obraz... Iako sum AlJbanac...
Odnosno, mojot zivot se vrti okolku makedoncite i makedonskoto, ali aj... Ti prv pocna...
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Denovivi dobiv edna "neprijatna" ponuda od edna dobra curica. Se najdovme, pijani i dvata, razmenivme nekolku baknezi, i dojde onaa faza koga treba da ja "nosam" nekade... No... Imashe eden "mal" problem.

Problemot e shto taa e devojka na mojot drugar. Moj dobar drugar so kogo najmalku 2 do 3 pati mesecot se gledame, pieme kafe, muabetime i znam deka on e zaljuben vo nea.

Za sreka, racionalizmot, ne kako filosofski period nego kako sostojba na moeto bitie koe najcesto i vladee vo mene, ja "podigna" rakata i kaza, deka se naogjam na granica, i sekoe precekoruvanje na granicata znaci i razgranicuvanje, postavuvanje nova granica i uishtuvanje neshto shto denes e mnogu hipostaticno i retko. PRIJATELSTVO...

Da ne dolzam mnogu... Dali vie ste se nashle vo slicna ili ista situacija.
Dali koga bi se pronashle ne bi gi poglednale duri ni granicarite?
Dali nekogash imale sex so devojka/decko ili partner na prijatel/prijatelka, ili bi prifatile so rashireni race?
Категорично НЕ!

Да се зезам повеќе од колку што би требало, да си играм и кога не треба, да знам и да изневерам ... но кога е пријателство во прашање, за луѓе кои ги ценам и ми се поблиски од тоа што сум си на сама себе блиска, како Вика, можам да го убијам на лице место да ми рече нешто, а не па да проба!
Пријателите се дел од мене и од мојата личност, ниту еден дечко не е ни пола вреден за да оставам некоја што ми била и сестра и мајка и ќерка!!!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ситуација бр.1:
- Ги отпишувам и двајцата во истиот момент кога ќе дознаам дека таква глупост се случила.
Каква другарка е таа што се лигуши, се пипка итн. со мојот дечко? Никаква! Не ми треба!
За него нема што да се прави муабет. Ме изневерил, тоа е доволно.

Ситуација бр.2:
- Ако добијам таква понуда ( пупу, гризам јазик, се помрднувам од место ), покрај тоа што во кичма ќе и го турам на другарката ако ја прифатам играта, туку ќе испаднам најолемо лајно на цел свет.
Тука следува колено меѓу нозе ( моја омилена дестинација за удар, не знам зашто :) ) за дотичниот и да се радува што не прошол бетер.

Според мене, вакво неверство е загарантирано НЕПРОСТЛИВО!
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Не сум се нашла во таква ситуација а искрено не ни сакам.Штом знам дека станува збор за дечко на некоја моја добра другарка тогаш веќе не го гледам како забрането овошје туку повеќе како брат или некој роднина така што не ни помислувам да имам нешто повеќе со него освен пријателство.И не за друго, туку утре јас нема да се чувствувам добро ако направам нешто повеќе со него.Ќе се чувствувам валкано и одвратно и ќе се згрозам од самата себе, а богами не сакам.Така да си стојам настрана.
Треба да си најголем дебил за да направиш вакво нешто.Не треба ни да се помисли на тоа.Не им го први на другите она што не сакаш да ти го прават тебе.
И јас како The Goddess, воопшто не ни помислувам на дечкото на некоја блиска особа како на згоден тип со кој би можела да бидам,па да ми е забранет туку ги гледам како дел од фамилијата,да кажам, и нема шанси да напрам такво нешто.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И бакнежите се помината граница ако го направиш тоа на другар.Не ги гледам со такви очи дечковците/мажите/мувачите на моите другарки.Тие се само мои пријатели и ништо повеќе.Еднаш сакаа да ми замешаат прсти,но и ги потсеков во стартот.Се разбира избришана од листата на другари уште во фаза на намера.Несакам да помислам да се лигави со моја другарка,а не па да се секса.Ќе ги пукам двајцата.Јас од толку луѓе на светов не гледам во нивните,ниту во нивните бивши.Имаме некакви правила во другарството и добро ги почитуваме.
Е сега има и луѓе што се небитни,пролазни,мажи за една вечер со добар изглед и слично,за нив нема лутиш:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
mi se desi eden moj drugar, za koj bev svesna deka ima nekakvi simpatii ili pretenzii kon mene, da me bakne, i go napravi toa, no jas samo se vkocaniv, i mu rekov deka podobro e da ostaneme drugari, zosto ne sakav da mu davam lazni signali, koga jas ne go cuvstvuvav istoto. i znaete sto?
sega retko pravi so mene muabet, me provocira, i ne sme veke bliski.
a sto se odnesuva do stavot dali bi probala nesto so partnerot na nekoja bliska drugarka, odgovorot e NE. prvo, ako predlogot e od negova stana, kulturno ke go odbijam, a vednas ke ja izvestam drugarka mi za negovata prividna vernost. mislam deka taka ke se rascistat vednas rabotite. pa, vredi li za edna nok, baknez ili glup flert da zagubam prijtel sto go znam cel zivot?
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Lele muabetive kako treto odelenie da ste..
A si ja izlapal a si ja ovakval..isti disrespekt e kon drugar ti...A tebe toj ne ti bil togas biten za da bides so negovata devojka, nema so sea da drvis dali ke go izgubis kako prijatel ovo ono.Poentata e so barala taa da se zvalja so tebe ako tooolku se sakaat so drugar ti?

Manje vishe..ti ne si za niso vinoven i ja bi ti rekla go for it...Sto se odnesuva do drugar ti, ti veke si go izgubil ako voopsto nekogas si go imal
 

Kajgana Shop

На врв Bottom