Секс со девојка или мажена /секс со дечко или женет

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Ја го уважувам и ставот на xxixka и ставот на овие загорениве.
Не мора тие две работи да се спротивни.
Ствар на договор тоа може да биде, помеѓу брачните другари.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Кој е мртов бе дебилу, знаеш ти гол курац што мислам и што правам, ти си од оние гревови кои се палат по источњачки помии за "духовност" обично нешто од гладна земја Индија.
Ако не можеш да имаш основна почит према партнер или партнерка, онда имаш институција отворен брак, си наоѓаш таква спроти тебе или си остануваш ерген на 50+ 60+ и даље и тераш. Има можности во денешно време и за социопати и за емоционално недозреани, вечни тинејџери и секакви карактери. Ама е тажно ерген на 60 некако што знам, језиво.
Добро бе буразеру Зомби, шта се одма узбуџаваш. Ај нека ти буде, жив си.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Пре би умрел него да ја повредам на таков начин. Добро бе луѓе имате некакви стандарди во живот, нешто од нешто, принцип, код, став, гард или ништо?
Pomina naseto vreme koa varavme i lazevme devojki, sega brakot e svetost, mora da se pocituva i sum za toa.. ali zatoa koa imav devojki si gi varav, ne posuva vo biblijata kazna za varanje devojki, ali za zena da.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Pomina naseto vreme koa varavme i lazevme devojki, sega brakot e svetost, mora da se pocituva i sum za toa.. ali zatoa koa imav devojki si gi varav, ne posuva vo biblijata kazna za varanje devojki, ali za zena da.
Ти да не ја имаш прочитано цела библија случајно па знаеш? Јас ти кажувам дека казна за варање девојки ти е 100 години варење во котел со восок во пеколот.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.377
Поени од реакции
5.838
Pomina naseto vreme koa varavme i lazevme devojki, sega brakot e svetost, mora da se pocituva i sum za toa.. ali zatoa koa imav devojki si gi varav, ne posuva vo biblijata kazna za varanje devojki, ali za zena da.
Не чини варање во било каков однос, без разлика девојка или жена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom