Секс со бивши - добра или лоша идеја?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Имаше една реплика во некој филм или серија не ми текнува кој точно и идеше вака:
Секс со екс е секогаш лоша идеја. Ако е добар, криво ти е зошто завршило и не можеш да го имаш за себе, а ако е лош, тогаш тоа е само секс со екс и пак е депресивно. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.863
Не можам да проценам дали е добра или лоша идеја, само знам дека за добар секс ништо не жалам, па макар бил и со бивша, сеуште за мене сексот е секс а не виша сила или вишо биче.
Ова најверојатно дека сум машко створење.
Имаше една реплика во некој филм или серија не ми текнува кој точно и идеше вака:
Секс со екс е секогаш лоша идеја. Ако е добар, криво ти е зошто завршило и не можеш да го имаш за себе, а ако е лош, тогаш тоа е само секс со екс и пак е депресивно. :)
Па да во глобала вака мислат повеќето, што и држи вода.
 
F

FARANG

Гостин
Најдобар секс. Без обврска. Се знаете. Нема штедење. Нема пазење. Помалку грижа за партнерот што значи исчекор во предходните граници. Нема што да загубиш ако и побараш нешто што предходно не би и, а и она нема да изиграва светица ако веќе прифатила ваква средба.

Не се заљубувај, не пробувај да ја вратиш. Види што си добил. Уживај во тоа. Почнеш ли со романтика ништо нема да биде. Се на се (y)
 
A

andrea85

Гостин
воопшто не ме привлекува. ако било добро ке продолжело или би вредело да се продолжи. штом нешто ке се скрши габе ти е да го лепеш никад нема да биде исто. не знам, јас лично не би, Pour moi c'est deja vu!
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
sex kako sex nikogas ne e los. .. ama od igracka - placka , ne se znae koj moze da naebe, , :drk::tapp::drk:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
воопшто не ме привлекува. ако било добро ке продолжело или би вредело да се продолжи. штом нешто ке се скрши габе ти е да го лепеш никад нема да биде исто. не знам, јас лично не би, Pour moi c'est deja vu!
не се збори тука за љубов ;)

зависи од ситуацијата јас би рекол... доколку имаш девојка која ти го праи меракот немој со бившата ништо, доколку се бавташ наоколу ок е да си имаш некоја на лагер за издувување :P
 
A

andrea85

Гостин
не се збори тука за љубов ;)

зависи од ситуацијата јас би рекол... доколку имаш девојка која ти го праи меракот немој со бившата ништо, доколку се бавташ наоколу ок е да си имаш некоја на лагер за издувување :P
е значи се еиндивидуално. Јас пак сум си таква кај што плукам не се вракам да лижам:giggle:
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
јас нејчам никош во живото уште еднаш да ги видам , од толку машки , зошто баш пак со ниф
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.894
Поени од реакции
10.517
е значи се еиндивидуално. Јас пак сум си таква кај што плукам не се вракам да лижам:giggle:
чудни се божјите патишта :D нов бунар копај али на стариот не плукај :sneaky:
--- надополнето: 25 април 2013 во 00:47 ---
јас нејчам никош во живото уште еднаш да ги видам , од толку машки , зошто баш пак со ниф
толку ли многу ти погрешиле бившите? :cenzura:
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
286
Поени од реакции
332
Не се работи за лоша или добра идеа.
Ако е потребата обострана зошто да не.
Досега не сум имала таква потреба,ниту пак сум имала потреба да ја задоволам таквата потреба на спротивната страна.
Ама ко воли,нек изволи.
 
M

Moon Child

Гостин
Многу ја тупите, ако било добро ќе продолжело. Сексот си нема врска со тоа. Може многу работи да не штимале, а сексот да бил одличен. Јас не гледам ништо лошо. Ни па ја продлабочувам до толку. Секс е, ако двајцата сакаат, и ако двајцата чувствуваат потреба, која е препреката тука ?
 
Член од
22 април 2013
Мислења
20
Поени од реакции
35
Ја батка од увек сум имал секс со бивши, не знам зашо ама мислам дека сум морал уше еднаш да се потпишам, или отпишам, ко на баскет. Али запамти дека ако била она добра немало да биде бивша.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom