Секс на првата вечер

Секс на првата вечер?


  • Вкупно гласачи
    316

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
А зошто мислиш дека ако имал секс со тебе од прва, тоа автоматски значи нема да сака да има пак утре, задутре, месеци после тоа и дека тоа нема да прерасне во врска?

Мажите секогаш сакаат секс. А не верувам дека пред секој секс, они во глава јасно имаат издиференцирано: „Е, ова е секс за една вечер, сега и никогаш пак.“ или „Е оваа ми се глеа асална, ова не е секс за една вечер, со неа ќе започнам врска.“
Таквите работи си идат спонтано, не се предвидуваат пред воопшто да го провериш теренот. :)

И... Што е тоа со лесните девојки, не ми е јасно? Што ја прави една девојка лесна? Има нешто строгоограничени услови шо треба да ги исполнува? :)

Дали сите треба да си задаваме рокови, ко на пример: Е со овој нема да иам секс дур не напраиме 6 месеца, за да испаднеме поштени девојчиња? Тоа па е поглупо сто пати. Да планираш кога точно ќе се сексате. Треба да оставиш да бидне кога спонтано ќе дојде до тоа, без притоа да се опседнуваш со прашања од типот: Леле, само 2 месеца сме заедно, дали ќе испаднам лесна ако сега му „дадам“? Ај ќе почекам уште 2 месеца, за да можам да им кажам на другарките без да ми судат. :tapp:

Се замарате непотребно наместо да се препуштите на уживањето. :icon_lol:

Плус,што им фали на т.н. лесни девојки? Си се задоволуваат сексуално секогаш кога ќе посакаат и кога ќе ја сметаат ситуацијата за соодветна, како и човекот за „погоден“. Всушност, не звучи лошо да си лесна девојка. :icon_lol:

И време е да ги надминеме таквите глупави предрасуди и стереотипи, мислам.
епа ништо не им фали ама им фали една жица во главата се задоволуваат сексуално ама тоа задоволување скоро секоја вечер со различни може да биде и горчливо партнерите за секс неможеш да ги менуваш како чорапите.И за да легнеш со некого не е работа само да му го знаиш името и после кога закачиш некоја болест или останеш трудна кога ке те прашуваат од кого е детето ти освен името друго да не знаиш да кажеш .Кога некој те сака и планира да биде подолго време со тебе тој е сигурен дека ке има секс во наредниот период со личноста и не си вика ај сега ке ја легнам оваа вечер па од утре ке шмекам некоја друга:uvo:
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
тоа sex од прва само у америка или позади МТВ

а у случај да најдете некоја одма да ми пишите pm
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
„радодајка“, уффф, што го сакам зборов :) инаку, секс од прва.. сеа незнам, кои услови се рачунаат?? и дали ако е девојката препијана се смета дека била согласна, или се смета за силување? :) мада ја се`уште гласам исклучиво за секс во брак :)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
епа ништо не им фали ама им фали една жица во главата се задоволуваат сексуално ама тоа задоволување скоро секоја вечер со различни може да биде и горчливо партнерите за секс неможеш да ги менуваш како чорапите.И за да легнеш со некого не е работа само да му го знаиш името и после кога закачиш некоја болест или останеш трудна кога ке те прашуваат од кого е детето ти освен името друго да не знаиш да кажеш .Кога некој те сака и планира да биде подолго време со тебе тој е сигурен дека ке има секс во наредниот период со личноста и не си вика ај сега ке ја легнам оваа вечер па од утре ке шмекам некоја друга:uvo:
Ама ти мешаш ова со промискуитетност. :) Јес да се јадат поимите, ама нема везе...

Јас не зборев за девојки што секоја вечер спијат со различен маж, тој концепт ни мене не ми се допаѓа, зошто пред се не е здраво, ама ни тие не би ги нарекла курви, лесни итн.

Зборев за секс од прв состанок, што не мора да значи дека со дечкото претходно не сте се познавале, не сте имале нешто и слично, и што не значи дека ти секој ден ќе имаш различен дечко и со секој од нив ќе се плеснеш од прва.

Може ни мене не ми се свиѓа идејата, ама се побунив за етикетата „лесна девојка“, која освен што е малограѓанска, стереотипна и заостаната, исто така е и лошо дефинирана и ниедна од вас кои истата ја употребувате не е доволно калуѓерка за да има право некого да нарече така. :smir:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Тука можам да коментирам само у минато време.Значи,додека не бев женет,ако не се десеше ништо првата вечер многу големи беа шансите да нема втора.Краток е животот да се трча по автобуси,жени итн.Или кликаме од старт или продолжи понатаму.
А за сите оние „домакинки“ кои ми се прават мајки Терези само еден коментар-ДА,ВАЖИ!
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Никогаш не им барам од прва. :icon_lol: А ако ми побараат не им давам. Лажам, никогаш не ни ми побарале од прва. Изгледа не сум доволен предизвик:)

Кои ретардирани термини се уствари давање и барање, ама ај... “Барањето“ на прв состанок од страна на машките не го сметам за лоша работа. Таква “култура“ постои кај нас. Колку е помлад и колку порано му даде девојката, толку повисок статус има дечкото во друштвото. И јас да бев машко ваљда ќе барав од прва вечер. :icon_lol:

Само, од друга страна, до кај ќе стигнам јас ако со сите машки со кои би излегла почнам “полово да општам“ од прва?! На почетокот, нити знам со кого имам работа, ниту знам како ќе се однесува тој со мене за време и по чинот, нити дали можеби има некаква си полова болест(?!), а пред се, со некој што прв пат излегувам не сум доволно опуштена ни да ме допре, а камо ли пак да имаме нешто толку интимно. Дефинитивно, не би дала од прва.

Тие што даваат од прва, ок, нивно право. Немам ништо против. И девојката и дечкото експресно задоволни:) Само што, со оглед на нашиот менталитет кога ќе почнат да кружат муабети дека биле “лесни“ и “дрољи“, треба да си ги сносат последиците...
 
U

UnholY

Гостин
„радодајка“, уффф, што го сакам зборов :) инаку, секс од прва.. сеа незнам, кои услови се рачунаат?? и дали ако е девојката препијана се смета дека била согласна, или се смета за силување? :) мада ја се`уште гласам исклучиво за секс во брак :)
А, откога потребата од секс, се нарекува конзервативизам ?
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
не го сметам за лоша работа. Таква “култура“ постои кај нас. Колку е помлад и колку порано му даде девојката, толку повисок статус има дечкото во друштвото. И јас да бев машко ваљда ќе барав од прва вечер. :icon_lol:

.

Тие што даваат од прва, ок, нивно право. Немам ништо против. И девојката и дечкото експресно задоволни:) Само што, со оглед на нашиот менталитет кога ќе почнат да кружат муабети дека биле “лесни“ и “дрољи“, треба да си ги сносат последиците...

1.епа заклучок ако побара машко од прва треба да му се даде за да има повисок статус
2. ретко се шират гласини дека се лесни и дрољи тоа само некои тапа машки колку да се пофалат пред сите
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
1.епа заклучок ако побара машко од прва треба да му се даде за да има повисок статус
2. ретко се шират гласини дека се лесни и дрољи тоа само некои тапа машки колку да се пофалат пред сите

1.Не знам дали убаво ме разбра, повисокиот статус се однесува за машкото. Значи кога тој ќе се пофали “Ауу брат како сум ја рокал онаа вчера на МЗТ/Водно/сеедно“, колку е помлад, толку повеќе ќе му се воодушевуваат другарчињата. :) И патем, не верувам дека има девојка што би дала за да обезбеди повисок статус на дечкото :)

2.Не, често се шират гласини. Тврдам.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
за овој пост целосно се сложувам со тебе конечно јас и ти ист или слични мислења за некоја тема:vozbud:
Кога само успеа ти со твои 16 години да основаш мислење на оваа тема?
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Кога само успеа ти со твои 16 години да основаш мислење на оваа тема?
понекогаш не се важни годините , важно е што поседуваш во главата и колку ти се развиени мозочните келии
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
1.Не знам дали убаво ме разбра, повисокиот статус се однесува за машкото. Значи кога тој ќе се пофали “Ауу брат како сум ја рокал онаа вчера на МЗТ/Водно/сеедно“, колку е помлад, толку повеќе ќе му се воодушевуваат другарчињата. :) И патем, не верувам дека има девојка што би дала за да обезбеди повисок статус на дечкото :)

2.Не, често се шират гласини. Тврдам.
те разбрав
ама ја ти викам дека имам другари кои имале sex и викале

"добро беше и драго ми е шо ја имам за женскa"

а не како сум ја рокал и останати работи
 
Член од
29 август 2008
Мислења
91
Поени од реакции
0
abe sex od prva neznam.... sea toa da mislam deka e lesna neznam ali normalno si trazime toa i toa si e normalna rabota kako sto znaeme neli e taka?Pa da ne mislime na toa e detsko da go kazeme ili koga ke kaze nekoja:Jas ne mislam tolku na sex stoooooooooooooooooooooooo? mislam toa e detska rabota da ne mislime na sex a da trazime mislam ako ima tolku emocii kako neznam koj kaza na forumov na ovaa tema neznam bi trazel ali ne da vikam " DAJ MI" nego so tekot na vremeto vo taa vecer i ako e sovrseno mesto moze a da mislam devojkata deka e posle lesna neznam zavisi.... Ako ima pamet vo nea mislam bi mi dala i ne bi sega zavisi toa vo PONOVO VREME toa ne e lesno da se dobie ali tesko trazam od prva ali potoa normalno:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
понекогаш не се важни годините , важно е што поседуваш во главата и колку ти се развиени мозочните келии
А мозочните ќелии се развиваат со искуството, а искуството зависи од годините (повеќе или помалку).
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
понекогаш не се важни годините , важно е што поседуваш во главата и колку ти се развиени мозочните келии
Епа не ти се развиени.Ова не е вреѓање и немам ништо против,само се обидувам да ти разјаснам некои работи.Уште не си надвор од пубертет,сеуште живееш со мама и тато,животни искуства да не коментирам...
Него ај,и ја се замарам превише,ке праиме муабет за некоја година:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom