Секс на првата вечер

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од ZisDead, 20 септември 2005.

?

Секс на првата вечер?

 1. машки: неколку пати

  37,5%
 2. машки: многу пати

  7,9%
 3. женски: ниеднаш

  25,1%
 4. женски: неколку пати

  4,1%
 5. женски: многу пати

  0,6%
 6. машки: ниеднаш

  24,8%
 1. blue ladybug

  blue ladybug Фанг ловер

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  5.137
  Допаѓања:
  11.722
  Па не би рекла дека во врска го правиш тоа. После секс имаш галење, милување, бакнување. Па може да падне уште една партија. Ако ти е само за издувување сексот, не знам дали тоа е баш врска.

  За соло не знам како е, јас одамна сум во врска, дури и заборавив што значи соло. :P
  Го пишувам тоа што ми го кажале други солисти како тебе. ;) Посебно од машки аспект работиве ми се многу интересни, а бидејќи си се дружам најчесто со другари, секогаш паѓаат вакви некои теми на муабет. Нормално на моја иницијатива, сакам да си ги потпрашувам на вакви некои теми. :)
   
  На langelina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  3.988
  Допаѓања:
  2.969
  не не мислев кога идеш со некоја а пеглаш сасвим трета за издувување :)
  и јас пополека заборавам како е да си солиста :D
   
 3. AnFem

  AnFem Гостин

  Бубамаро, си ја утнала работава некаде. После секс се пали џоинт и се игра кантер страјк. Тоа галење и милување го има само во приказните.
   
  На Нuкола, wot, Someday.. и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. blue ladybug

  blue ladybug Фанг ловер

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  5.137
  Допаѓања:
  11.722
  Мори ти си ја утнала работата. Џоинт се пали пред секс, за поинтензивен да биде. Пробај вака ја како што ти викам, после ќе видиш како има да се галиш. Кантер не играм.
  Е така да ми пегла некоја, ушите има да му ги испеглам, со вистинска пегла. :P
   
  Vespertine, Heidi, %naked% и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Muranyi

  Muranyi Гостин

  Жени, иди разбери ги:LOL:
   
  На zarah, Hellz Guardian, dzesika и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Bonnie and Clyde

  Bonnie and Clyde

  Член од:
  12 декември 2010
  Мислења:
  3.988
  Допаѓања:
  2.969
  е да он ке ти се пофали ако пегла на страна :P
  ете тоа ми беше муабетот за еби бегај зашто у спротивно ризикуваш да бидеш разоткриен :cool:
  иначе несакаш да те извараат али радо ти би изварала хе хе
   
 7. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.593
  Допаѓања:
  38.318
  Јас незнам што не е јасно во цитираново или оти можеби само ние се разбираме меѓусебно :)
   
  На langelina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Muranyi

  Muranyi Гостин

  Јас не се ни трудам да разберам оти тоа е надвор од мојата моќ за сфаќање на работите, туку нејасно ми е зошто бубамарата си легнува да спие кога веќе има дечко:D
  Бубамаро не се лути само се шалам.
   
  На blue ladybug му/ѝ се допаѓа ова.
 9. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.593
  Допаѓања:
  38.318
  Може тогаш не бил до неа, може биле лути, скарани, може сакала со друг, итн. се има во женска глава и женска ташна :)
   
  На Нuкола, blue ladybug и Muranyi им се допаѓа ова.
 10. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.614
  Допаѓања:
  8.405
  Ај размисли уште еднаш зошто :icon_mrgr:
   
 11. Muranyi

  Muranyi Гостин

  :sneaky:
  --- надополнето: 12 декември 2013 во 21:09 ---
  Замисли си ситуација- позади профилот на бубамарата седи твојата девојка/вереница/жена:свиркам:
   
  На blue ladybug му/ѝ се допаѓа ова.
 12. leandra

  leandra Модератор

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.593
  Допаѓања:
  38.318
  Бубамарата не е од вчера, добро има разглобено каде нејзиниот чита и пишува :)

  Али ситуацијава која ја споменуваш во идно време сигурно ќе му се деси некому, па веројатно ќе има прилично голема кавга или лап топ по глава:)
   
  На Muranyi и Bonnie and Clyde им се допаѓа ова.
 13. Kostic

  Kostic Sadio smokve oko Tadz Mahala

  Член од:
  31 јули 2009
  Мислења:
  8.634
  Допаѓања:
  4.822  Why not pred i posle?
   
  На wiksa, blue ladybug и AnFem им се допаѓа ова.
 14. blue ladybug

  blue ladybug Фанг ловер

  Член од:
  5 февруари 2013
  Мислења:
  5.137
  Допаѓања:
  11.722
  Што сакаше писателот тука да каже со постовите кои ми ги цитирал? :noze:
  --- надополнето: 12 декември 2013 во 23:01 ---
  Кај бе тоа си читал дека сакам јас да варам? Каде сум изјавила такво нешто?

  Вие машките не сте свесни дека ние жените секогаш знаеме кога сте не изварале. Факт. Може немаме сигурни докази за тоа, ама знаеме. ;)
  --- надополнето: 12 декември 2013 во 23:03 ---
  Ќе ти шепнам на уфце зошто...
  Не се лутам, уживај. ;)
   
  На langelina му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Нuкола

  Нuкола Алберт Ајнштајноски

  Член од:
  24 мај 2005
  Мислења:
  4.565
  Допаѓања:
  11.437
  Продавам копија од лична карта на бубамарава... цена по договор, ПП :свиркам:

  То е то :D
   
  На Muranyi и blue ladybug им се допаѓа ова.

Сподели преку: