Секс кога некој во домот умрел неодамна?

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
За сите тие што кажуваат да го донесе дома девојчето, од каде знаете дека дечкото не е хомосексуалец? А и мислам дека би било тоа најдобро, да го донесе дома дечкото и гласно да се сексаат, додека родителите ќе експлодираат од мука :D
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
За сите тие што кажуваат да го донесе дома девојчето, од каде знаете дека дечкото не е хомосексуалец? А и мислам дека би било тоа најдобро, да го донесе дома дечкото и гласно да се сексаат, додека родителите ќе експлодираат од мука :D
Бе сум хомосексуалец, не тропај глупости. :mad:
И не сум трол.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
За сите тие што кажуваат да го донесе дома девојчето, од каде знаете дека дечкото не е хомосексуалец? А и мислам дека би било тоа најдобро, да го донесе дома дечкото и гласно да се сексаат, додека родителите ќе експлодираат од мука :D
одоколу се нудиш?
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
одоколу се нудиш?
За едно другарче се работи, детево пропадна дома, се запнало нејке девојка мушко сака... (n)[DOUBLEPOST=1497368919][/DOUBLEPOST]
Бе сум хомосексуалец, не тропај глупости. :mad:
И не сум трол.
Немој ти на мене да ми се обраќаш со ''бе''.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
За едно другарче се работи, детево пропадна дома, се запнало нејке девојка мушко сака... (n)
Па другар ти е, помагај му повремено дур не си најде некоје мушко
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
НЕ си едини со ги мрзи неговите, ама тоа е трпи ги и кога ќе се осамосталиш, стај ги на игнор.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.356
Да не беа Македонци ќе верував дека сакаат да му кажат дека е време да се сели од дома. И како бе тоа мразите родител? Зошто? Затоа што и после толку години брак сеуште има страст меѓу нив, толку многу што не можеле да се воздржат и после смртен случај. Лесна му земја на човекот, пуштете ги луѓето нека се сакаат, а овој што ја отворил темата нека се пакува и нека фаќа патот од дома. Можеби не гледаш респект од нивна страна, ама ни ти не покажуваш многу почит према тој што ти нуди покрив над глава, а верувам и материјална поддршка.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
Ајде те молам ќути кога не знајш, не тропај. Цел живот човек да чека мајка му и татко му да ги гледаат и школуваат неговите деца, а тој и таа да не мрднат со прст. И да, факултетот не ми го плаќаше никој освен бабите и дедовците. Верувај (знам дека на многумина кои имаат нормални родители им е тешко ова да го сфатат). Од нивна страна се колнам денар немсм добиено (за џепарлак си имам вадено и со свој труд воглавно). И да потешкотии имам да најдам девојка бидејќи ме уништија на емоционален и психички план. Си велам кога тие кои ме создале не ми укажуваат ни 2% внимание, си велам (знам дека не треба така да размислувам, ама тоа е) "Kако друга некоја може да ме сака?
И да, живеам под нивни кров, но набргу по наоѓање стабилна работа тоа нема да биде случај. А, тие ни С нема од тоа да спечалиле, се им беше поклонато, а кога дедо ми потпиша полномошно на пензијата (а, земаше доста висока пензија, кои паразитиве не жалеа дека човек починал, туку "како ништо не им одело во животот, па само 5,6 пензии зеле"), a цела пензија ја трошеа на нивни излегувања, исполнувања неостварени желби од младоста (која младост била сто пати поубава од мојата) што седам по скоро цел ден затворен во соба и барам каква-таква занимација колку цел ден да не го поминам пред комп. и во спиење.
Сега, на кој треба да му биде срам?[DOUBLEPOST=1497393756][/DOUBLEPOST]
За едно другарче се работи, детево пропадна дома, се запнало нејке девојка мушко сака... (n)[DOUBLEPOST=1497368919][/DOUBLEPOST]
Немој ти на мене да ми се обраќаш со ''бе''.
АЈДЕ ЌУТИ!
 
Последно уредено:

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Ајде те молам ќути кога не знајш, не тропај. Цел живот човек да чека мајка му и татко му да ги гледаат и школуваат неговите деца, а тој и таа да не мрднат со прст. И да, факултетот не ми го плаќаше никој освен бабите и дедовците. Верувај (знам дека на многумина кои имаат нормални родители им е тешко ова да го сфатат). Од нивна страна се колнам денар немсм добиено (за џепарлак си имам вадено и со свој труд воглавно). И да потешкотии имам да најдам девојка бидејќи ме уништија на емоционален и психички план. Си велам кога тие кои ме создале не ми укажуваат ни 2% внимание, си велам (знам дека не треба така да размислувам, ама тоа е) "Kако друга некоја може да ме сака?
И да, живеам под нивни кров, но набргу по наоѓање стабилна работа тоа нема да биде случај. А, тие ни С нема од тоа да спечалиле, се им беше поклонато, а кога дедо ми потпиша полномошно на пензијата (а, земаше доста висока пензија, кои паразитиве не жалеа дека човек починал, туку "како ништо не им одело во животот, па само 5,6 пензии зеле"), a цела пензија ја трошеа на нивни излегувања, исполнувања неостварени желби од младоста (која младост била сто пати поубава од мојата) што седам по скоро цел ден затворен во соба и барам каква-таква занимација колку цел ден да не го поминам пред комп. и во спиење.
Сега, на кој треба да му биде срам?[DOUBLEPOST=1497393756][/DOUBLEPOST]
АЈДЕ ЌУТИ!
Се зафркавав, нема везе. Мислам дека би требало да најдеш добра работа и да си фатиш девојче, да искачаш често, а со твоите да гледаш да бидеш во добри односи и дури некои работи да те нервираат да не им обраќаш пажња.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Ајде те молам ќути кога не знајш, не тропај. Цел живот човек да чека мајка му и татко му да ги гледаат и школуваат неговите деца, а тој и таа да не мрднат со прст. И да, факултетот не ми го плаќаше никој освен бабите и дедовците. Верувај (знам дека на многумина кои имаат нормални родители им е тешко ова да го сфатат). Од нивна страна се колнам денар немсм добиено (за џепарлак си имам вадено и со свој труд воглавно). И да потешкотии имам да најдам девојка бидејќи ме уништија на емоционален и психички план. Си велам кога тие кои ме создале не ми укажуваат ни 2% внимание, си велам (знам дека не треба така да размислувам, ама тоа е) "Kако друга некоја може да ме сака?
И да, живеам под нивни кров, но набргу по наоѓање стабилна работа тоа нема да биде случај. А, тие ни С нема од тоа да спечалиле, се им беше поклонато, а кога дедо ми потпиша полномошно на пензијата (а, земаше доста висока пензија, кои паразитиве не жалеа дека човек починал, туку "како ништо не им одело во животот, па само 5,6 пензии зеле"), a цела пензија ја трошеа на нивни излегувања, исполнувања неостварени желби од младоста (која младост била сто пати поубава од мојата) што седам по скоро цел ден затворен во соба и барам каква-таква занимација колку цел ден да не го поминам пред комп. и во спиење.
Сега, на кој треба да му биде срам?[DOUBLEPOST=1497393756][/DOUBLEPOST]
АЈДЕ ЌУТИ!
Вака како прво имаш доста да учиш, сум го поминала тој пат, со истиве психопати и ќе ти објаснам во пораки приватни за што станува збор, се е ова глума само тоа да си знаеш уште од почетокот, ниту тие имале младост каква што си мислиш, и каква што ти претставуваат, ниту тоа е блиску до реалноста, се е како што реков, глума, перење мозок, и начин да се претстават тие во идеално светло, нивниот "идеален живот, младост" и се што се врти околу нив, цел свет се врти околу нив, они се создадени да бидат најубави, главни, најуспешни и најнај а ти можеш само да им завидуваш демек и да им ги бришеш кондурите, НЕ паѓај на тие финти, како што реков се е лага, ќе ти објаснам во приватни пораки, не им завидувај, туку жали ги, научи се да гледаш преку нивните глуми, и лаги и сфати ги како такви какви што навистина се, бедни индивидуи желни за внимание, ТИЕ ЛУЃЕ, се хранат со ВНИМАНИЕ! било да е негативно или позитивно! Внимавај да не им го даваш, колку повеќе им обраќаш внимание и толку повеќе ќе ти го прават нивниот филм и ќе ти глумат лудило и среќен брак и живот и ќе те прават да се чуствуваш ко задњо говно на светов!

И за крај не те уништиле, играта сеуште не е завршена, се ќе ти објаснам во пораки приватни. Ти нив ќе ги уништиш психички и тоа во нивната посрана игра верувај ми после тоа што ќе ти го кажам;)

Имам доста читано психологија и верувај ми дека знам што зборувам, овие луѓе имаат психички проблем, и без разлика што ти се родители, тие не се способни да сакаат и не се способни да чувствуваат емпатија и жал за другите, ако мене ме прашуваш најголема грешка е што не се прават и психолошки тестови пред некој да стане родител, но ете, такво ни е општеството, и затоа ете ќе страдаат невини луѓе како тебе, верувај ми дека се е лага, и фарса, целиот нивни живот, се она што они сакаат да ти го претстават за нивниот живот како во филм, не заборавај, они се бред пит и анџелина џоли, а ти си задње говно на светов, се дур веруваш во ова, ти си во нивната игра, они те имаат, те играат како пиунче.

Друга работа, не знам дали ме сфати кога реков оти се хранат и со НЕГАТИВНО внимание, исто толку колку што се хранат и со позитивно, сега ќе ти објаснам што тоа значи, кога ти им викаш, "Еј мамо тато вие сте кретени, сте имале прекрасен живот, види каква младост сте имале, на какви одмори сте иделе, блазе си ви идиоти едни, се што сте посакале сте имале, а јас еве ништо од тоа не сум доживеал," или "Мамо тато вие сте биле паразити, сте уживале а дедо ми и баба ми ви овозможиле услови, за кои вие не сте се труделе ни со мал прст не сте мрднале, блазе си ви паразити ни заедни", ти всушност сега дали сфаќаш што всушност правиш со овие изјави? и дали сфаќаш дека они се хранат со тоа, Ти го храниш нивното ЕГО, они всушност тоа и сакаат, они глумат лудило и идеален живот, се со цел да цицаат од тебе енергија и да добиваат признание за тоа колку фантастичен живот живеат, и живееле и колку тоа они привилегирани и среќни биле и имале среќа во живот и се на тацна им било сервирано.
ЧОвече прекини да им даваш внимание! Прекини веднаш!
Кога они ќе ти се пофалат, знаеш ли што треба да направиш, .........да се однесуваш што е можно поладнокрвно, НЕ им давај внимание, со тоа се хранат! Ама не им давај ни негативно внимание како што ти објаснив погоре, на пример, кога они ќе речат "Ете ние имавме среќа мама и тате ни овозможија куќа и слично дрндрн" ти само речи им ноншалантно и без ни трунка емоција, молам? рековте нешто? бев замислен не ве чув, и слично, прај се наудрен, или само речи им, аха дада едноставен одгово, и што е можно пократок одговор и без емоција во него, игнорирај ги! ЌЕ пукнат верувај! (Пази они се хранат со твоите изливи на емоции и бес према нив, исто колку што се хранат и со твоите пофалби)
И друга работа, никако не им се отварај за твоите проблеми и ништо не им се исповедај и не им кажувај ништо за твојата интима! тоа ќе го искористат да те уништуваат уште толку повеќе психички, Користи ја секоја можност да им се фалиш.
И никако не им кажувај дека играат игра во која се прават они дека имале идеален живот, туку како што реков погоре, ИГнорирај ги, стави ги на игнор, не им се исповедај, и не ги приметувај, така ќе ги уништиш, само давај кратки одговори без емоција и фали се кога можеш и имаш прилика за тоа, исто така не навлагај во дискусии за нивниот живот и било што со нив, биди краток јасен и што е можно подосаден со нив.
Примени ги овие правила и види како ќе страдаат и ќе почнат полека полека да те мразат зошто не им даваш внимание.
 
Последно уредено:
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Лелеее што ти не накажа.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom