Секс во вода

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Апсолутно невообичаено искуство. Секој пат поразлично и поубаво ...посебно на полноќ :je:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
сум немала а и да се дополнам на темава некогаш може да очекуваме непријатни ситуации...Водата ја неутрализира влажноста на жената, така да сексот под вода за понежниот пол ,може да се претвори во болно искуство. Бидете спремни, па покрај себе имајте лубрикант кој е на база на силикон, бидејќи тој е отпорен на вода.

Еден од непрактичните проблеми врзан за секс под вода е заштитата. Ако веќе долго време сте пар, и вашата девојка користи пилули, тогаш нема проблем. Меѓутоа ако користите кондоми, имајте на ум дека морате да го ставите пред да влезете во вода. Тоа е логично – инаку како би ставиле кондом под вода? Друг проблем е што кондомите не поднесуваат баш најдобро вода. Одредени хемикалии како на пример хлорот можат да го оштетат кондомот. Исто така е зголемена опасноста кондомот поради лизгавоста едноставно да се извади. Кога би се позанимавале со практичните работи потребно е да се одбере место.

Можеби навистина звучи возбудливо но секс во базен и не е најдобра опција. Причината за тоа е хлорот, не само што го оштетува кондомот, туку може и да доведе до вагинални инфекции. Едноставна опција е орален секс.

Када или туш кабина е често место во домаќинството кое го користиме за секс. Полесна варијанта е секако туш кабината каде што е помала опасноста за влез на повеќе вода во вагината, а исто така нуди и разни можности за испробување на сексуални пози. Припазите само да имате каде да се фатите за да не дојде до паѓање.

Отворени води, како на пример море, река или езеро не се најдобриот пријател на жената. Посебно солената вода може да го надразни женскиот полов орган и да го претвори сексот во болно искуство. Но тоа не значи дека треба да се откажете од секс на море. Бањањето голи може да биде идеална предигра која може да продолжи на плажа.

Се’ на се’, секс под вода е доказ за лагите во филмовите. Но, може повремено добро би дошла промена, па макар и како предигра во када.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Уште изворот од кај што си ја ископирала статијава да го оставеше, или барем насловот.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Сум немала и несакам не е практично и не е убаво
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Топ е уживанција без крај.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ејјј па и ти, мислиш толку лесно е да се разбереш со женско :sneaky:
не не.. не се разбравме ние уште.... ке си почекам одговор да видам што ке каже :)

ова ми изгледа ко вицот со бурекот - циганче му вика на другар му - многу е добро да јадеш бурек - од кај знаеш бе? - брат ми ми кажуваше, гледал на раскрсница :)
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom