Секс во брак! Искуства, мислења..

Член од
28 јуни 2022
Мислења
3
Поени од реакции
8
Здраво на сите, ме интересира вашето искуство во бракот?
Колку години сте во брак, колку често имате секс, како го имате, дали со кондом (за да не забремените) или ејакулирате надвор од партнерката?
Ова со ејакулацијата ме занима повеќе.. дали користите некој други контрацепциски препарати, кој какви, дали се безбедни..


Мојата приказна е ваква, во брак сум 6 години, 1 дете, сега бремена втор пат.. Имаме секс еднаш неделно најчесто со кондом (кога не сакаме дете)..

поздрав4e :) <3
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Здраво на сите, ме интересира вашето искуство во бракот?
Колку години сте во брак, колку често имате секс, како го имате, дали со кондом (за да не забремените) или ејакулирате надвор од партнерката?
Ова со ејакулацијата ме занима повеќе.. дали користите некој други контрацепциски препарати, кој какви, дали се безбедни..


Мојата приказна е ваква, во брак сум 6 години, 1 дете, сега бремена втор пат.. Имаме секс еднаш неделно најчесто со кондом (кога не сакаме дете)..

поздрав4e :) <3
Кај мажот празнењето е и физиолошка потреба, a за да не го прави тоа по други жени треба да му помогнеш, не мора секс може орално или рачно. Секс во неплодни денови (без кондоми) редовно во секоја прилика и бракот ќе ви биде обезбеден од неверства дологорчно. Ем ти среќна ем он среќен.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.240
Поени од реакции
27.583
Кај мажот празнењето е и физиолошка потреба, a за да не го прави тоа по други жени треба да му помогнеш, не мора секс може орално или рачно. Секс во неплодни денови (без кондоми) редовно во секоја прилика и бракот ќе ви биде обезбеден од неверства дологорчно. Ем ти среќна ем он среќен.
Znaci, ako zena zapadne vo bolest ili nemokj, mora da si prifati deka mazot i ednostavno pa, mora da e neveren...

Dobro e da im kazuvate vakvi raboti na devojkite, presudni se za odluka za brak.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Кај мажот празнењето е и физиолошка потреба, a за да не го прави тоа по други жени треба да му помогнеш, не мора секс може орално или рачно. Секс во неплодни денови (без кондоми) редовно во секоја прилика и бракот ќе ви биде обезбеден од неверства дологорчно. Ем ти среќна ем он среќен.
Точно, јас најмногу сакам она да ме сврши орално арно ама и направија операција на тироидната, ќе го отепаф докторот и ги потфатил и гласните жици и му викам океј, и сега колку време она нема да може да ме задоволи, он вика 3 до 6 месеца, штетата веќе е напраена. Носете ги на систематски пред да ги земате да не се заебете ко мене.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
3
Поени од реакции
8
Единствен конструктивен коментар е ова со неплодните денови, другото си е ладење на мозокот и фантазиите. Нема проблем, фала ви :)

Oралниот секс и мастурбирањето се опции но прашањето ми беше за класичен секс со свршување на двата партнера без да има потенцијални шанси за бременост.

Фала пријатно
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.708
Единствен конструктивен коментар е ова со неплодните денови, другото си е ладење на мозокот и фантазиите. Нема проблем, фала ви :)

Oралниот секс и мастурбирањето се опции но прашањето ми беше за класичен секс со свршување на двата партнера без да има потенцијални шанси за бременост.

Фала пријатно
има и други работи, контрацепција, како медицинска со апои, мембрана, така и немедицинска... баци користат Кока Кола, не знам само кога ја сипуваат во дундата, пред или после... а на пример читав ,индијанките во Амазонија се увежбани и кога ке тргне спермата притискаат со прст на некој точка на спермоводот, за да оди спермата назад во бешика... мороните од УСА пак користат оперативен зафат подврзување, спермата се враќа во урина.... од друга страна пак, се повеќе, многу парови не може да направат дете
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.913
Поени од реакции
7.833
Здраво на сите, ме интересира вашето искуство во бракот?
Колку години сте во брак, колку често имате секс, како го имате, дали со кондом (за да не забремените) или ејакулирате надвор од партнерката?
Ова со ејакулацијата ме занима повеќе.. дали користите некој други контрацепциски препарати, кој какви, дали се безбедни..


Мојата приказна е ваква, во брак сум 6 години, 1 дете, сега бремена втор пат.. Имаме секс еднаш неделно најчесто со кондом (кога не сакаме дете)..

поздрав4e :) <3
секс еднаш неделно ! сте посетиле психијатар ? мислам двајцата заедно
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Здраво на сите, ме интересира вашето искуство во бракот?
Колку години сте во брак, колку често имате секс, како го имате, дали со кондом (за да не забремените) или ејакулирате надвор од партнерката?
Ова со ејакулацијата ме занима повеќе.. дали користите некој други контрацепциски препарати, кој какви, дали се безбедни..


Мојата приказна е ваква, во брак сум 6 години, 1 дете, сега бремена втор пат.. Имаме секс еднаш неделно најчесто со кондом (кога не сакаме дете)..

поздрав4e :) <3
Кондом нормално.Контацепциските препарати имаат многу контраиндикации и не се баш добри за жената.Барем така викаат гиниколозиве.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Еднаш е премалку, треба да имаш најмалку 3 пати неделно.
Иначе кај нас, тоа белото го сака во во уста, "да не иде фира".
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.539
Поени од реакции
9.092
Прајте деца таму не се заебавајте. Какви искуства,какви кондоми...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom