Сексуални проблеми

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.540
Поени од реакции
34.704
Здраво дечки Нова сум во форумов и сакам да прашам нешто .Со дечко ми сме заедно 6 месеци и решивме да имаме секс за првпат. Иначе јас сум 17 а тој 19 години. На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита.. и тој ми сврши на стомак, и сега некако баш ми е страв од бременост.. Незнам колкави се шансите..
Разгледување на проблемот според коментарите :rolleyes:
тукушто регистрирана „девојка“ сакам да кажам не знам како, ама контрадикторно сама себе „се лаже“ :sramezliv:
...прво, „девојката вели : ,,решивме да имаме секс за првпат,, (значи немала никогаш секс)
...второ, „девојката“ вели : ,,На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита,, (значи имала секс најмалку два пати со и без заштита)
За твоја информација за еден месец полнам 18 и ова ми е прв пат да имам односи.Не дека не сум информирана за секс , само сакав да побарам мислење од “искусните”
...трето, „ девојката“ во следен коментар пак се побива самата себе и вели „..ова ми е прв пат да имам односи ..,,
прашање, дали „секс“ и „односи“ за „девојката“ е исто? или секс имала повеќе пати, ама однос немала односно ова е прв пат да има односи- во множина? ако разликува секс кој би дошло како „фаќање“, а „однос“ како „е_бење„ тогаш зошто спомнува „заштита“ при примена на секс т.е. „фаќање“ кога нема опасност од затруднување?
заклучок:
или „девојката“ под никот @LuData_*DevoJka не е од женски пол или девојката баш е „луда“ и игра к_ур таша_к на форум можеби да си помине време со зезанција или пак да си најде пак вистински сексач, мислам некој искусен, по мислењето де :D
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Разгледување на проблемот според коментарите :rolleyes:
тукушто регистрирана „девојка“ сакам да кажам не знам како, ама контрадикторно сама себе „се лаже“ :sramezliv:
...прво, „девојката вели : ,,решивме да имаме секс за првпат,, (значи немала никогаш секс)
...второ, „девојката“ вели : ,,На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита,, (значи имала секс најмалку два пати со и без заштита)

...трето, „ девојката“ во следен коментар пак се побива самата себе и вели „..ова ми е прв пат да имам односи ..,,
прашање, дали „секс“ и „односи“ за „девојката“ е исто? или секс имала повеќе пати, ама однос немала односно ова е прв пат да има односи- во множина? ако разликува секс кој би дошло како „фаќање“, а „однос“ како „е_бење„ тогаш зошто спомнува „заштита“ при примена на секс т.е. „фаќање“ кога нема опасност од затруднување?
заклучок:
или „девојката“ под никот @LuData_*DevoJka не е од женски пол или девојката баш е „луда“ и игра к_ур таша_к на форум можеби да си помине време со зезанција или пак да си најде пак вистински сексач, мислам некој искусен, по мислењето де :D
Истото и јас го помислив ова што го пиша ти, ама никако да се изјасни самата особа, а нема ни да се деси тоа...
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Добро бе, на форумов има модератори или послабо ?! Се манијачишта по темиве на Љубов и Секс. Страшно бе, ве читам и не ми се верува. Форумот е губи смислата...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Очигледно се работи за тролање. Некој изгледа има доста слободно време и „смисла за хумор“.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде доста и беше на темава :kluc:[DOUBLEPOST=1530705036][/DOUBLEPOST]Ајде доста и беше на темава :kluc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom