Сексуални проблеми

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 јули 2018
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво дечки
Нова сум во форумов и сакам да прашам нешто .
Со дечко ми сме заедно 6 месеци и решивме да имаме секс за првпат. Иначе јас сум 17 а тој 19 години. На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита.. и тој ми сврши на стомак, и сега некако баш ми е страв од бременост.. Незнам колкави се шансите..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На стомак ако е тогаш се најголеми шансите за бебе.
Направи 3-4 теста.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
164
Поени од реакции
75
Здраво дечки
Нова сум во форумов и сакам да прашам нешто .
Со дечко ми сме заедно 6 месеци и решивме да имаме секс за првпат. Иначе јас сум 17 а тој 19 години. На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита.. и тој ми сврши на стомак, и сега некако баш ми е страв од бременост.. Незнам колкави се шансите..
Dve ljubenici pod edna krilja ne mozes da gi nosis.Znaci posledici bez uzivanje gi nema.Za da uzivas treba da plakas smetki.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Здраво дечки
Нова сум во форумов и сакам да прашам нешто .
Со дечко ми сме заедно 6 месеци и решивме да имаме секс за првпат. Иначе јас сум 17 а тој 19 години. На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита.. и тој ми сврши на стомак, и сега некако баш ми е страв од бременост.. Незнам колкави се шансите..
Ако неговата семена течност не влегла во тебе,немаш причина за грижа.Ако било само на стомак,тогаш нема ништо.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
човек мозокот да ви го има на еден ден, да одмори.
Наместо да помогнат со рационален коментар,тие се потсмеваат.Девојката е испаничена,бара соодветно мислење,па и совет,а не свињско однесување.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Наместо да помогнат со рационален коментар,тие се потсмеваат.Девојката е испаничена,бара соодветно мислење,па и совет,а не свињско однесување.
Па и треба да и се потсмеваат, пред да се решиш да имаш односи треба да се образуваш и да си свесен за можните последици. Им се смееме на циганите со по 100 деца а бетер од нив сме во врска со сексуалното образование. Кои се останаа бремени по незаштитен однос/слепа доверба, со дипломи со се, абе да им се изначудиш на тоа мозокот.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.321
Поени од реакции
3.171
Svrshavanje na stomak e najloso, 150% sansa za bremenost
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Па и треба да и се потсмеваат, пред да се решиш да имаш односи треба да се образуваш и да си свесен за можните последици. Им се смееме на циганите со по 100 деца а бетер од нив сме во врска со сексуалното образование. Кои се останаа бремени по незаштитен однос/слепа доверба, со дипломи со се, абе да им се изначудиш на тоа мозокот.
Потсмевањето не е во ред.Поедноставно,можеа да `и кажат девојче,нели слушаш часови по биологија,зар не си свесна дека незаштитен однос може да доведе до бременост,млада си,зошто ризикуваш........
Погрешила,ама тоа треба да `и биде укажано на човечки начин,со фино објаснување,а не со вулгарни коментари.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.125
Поени од реакции
17.913
Здраво дечки
Нова сум во форумов и сакам да прашам нешто .
Со дечко ми сме заедно 6 месеци и решивме да имаме секс за првпат. Иначе јас сум 17 а тој 19 години. На почеток имавме секс со заштита , но потоа имавме без заштита.. и тој ми сврши на стомак, и сега некако баш ми е страв од бременост.. Незнам колкави се шансите..
Ако се правеше дете од свршување на стомак, еееееее, кај ќе ми беше крајот со деца.

Туку проблемот е дали навреме го извадил.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Потсмевањето не е во ред.Поедноставно,можеа да `и кажат девојче,нели слушаш часови по биологија,зар не си свесна дека незаштитен однос може да доведе до бременост,млада си,зошто ризикуваш........
Погрешила,ама тоа треба да `и биде укажано на човечки начин,со фино објаснување,а не со вулгарни коментари.
Да се учеше Македонецот со зборови... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom