Секстинг

  • Креатор на темата Mila3
  • Време на започнување
M

Mila3

Гостин
Мислам дека скроз погрешно ми ја сфативте темава ама ај да пробам да си ја спасам еве ке ви поставам неколку прашања и сите што ке се пронајдете одговорете да развиеме дискусија

Дали некогаш сте пратиле порака од сексуална природа на партнер ?

Дали истата била со опис на некоја желба или секс фантазија?

Дали сте пратиле слика од сексуална природа?

Дали сте го направиле ова со некој што не го познавате?

Дали сметате дека комуникација од ваков тип ве зближува со личноста со која си праќате пораки ?

За мене одговорот на сите прашања е ДА
А за последното сметам дека споделувањето на некои скриени желби и потреби што баш некој нема храброст да ги сподели јавно многу зближува и скоро сите мои секстинг партнери ми се и пријатели
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
Сам си збори со себе за трети лица, кои врска немаат со темата, сам си лајка...

јеби га
каква тема, какви бакрачи... поодамна строго користам само лаптоп и вифи...преку к@р од комерцијални досади и будалаштини... не е само ова, па и стримови за спортски преноси ( пошто нашите ТВ се гола вода) се пун к@р од реклами, лажни наградни игри......
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.681
каква тема, какви бакрачи... поодамна строго користам само лаптоп и вифи...преку к@р од комерцијални досади и будалаштини... не е само ова, па и стримови за спортски преноси ( пошто нашите ТВ се гола вода) се пун к@р од реклами, лажни наградни игри......
Стрико, со време евакуирај се од темава, ова што се збори тука, не е за тебе. :icon_lol:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
Стрико, со време евакуирај се од темава, ова што се збори тука, не е за тебе. :icon_lol:
знаеш ти песната године нису важне ??? еве ја сум врсник со Ричард Гир :cool:
друго е работата, млади луѓе, ергени, еден поодамна убаво пиша на ФБ дека се е лага, нема на веб сајтови ни жени за запознавање за брак а не па за друго,само хот лајн, па увезувале невести од Албанија, ама и таму и многу пари и купуваат мачка во вреќа, исто како ИНТЕРНЕТ Трговија, што се накотија хохштаплери како печурки по дождот...
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
знаеш ти песната године нису важне ??? еве ја сум врсник со Ричард Гир :cool:
друго е работата, млади луѓе, ергени, еден поодамна убаво пиша на ФБ дека се е лага, нема на веб сајтови ни жени за запознавање за брак а не па за друго,само хот лајн, па увезувале невести од Албанија, ама и таму и многу пари и купуваат мачка во вреќа, исто како ИНТЕРНЕТ Трговија, што се накотија хохштаплери како печурки по дождот...
Па нормално нема жена за брак коа кликаш на тоа рекламите "Маја е на 3км од тебе". Нормално е да нема.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
знаеш ти песната године нису важне ??? еве ја сум врсник со Ричард Гир :cool:
друго е работата, млади луѓе, ергени, еден поодамна убаво пиша на ФБ дека се е лага, нема на веб сајтови ни жени за запознавање за брак а не па за друго,само хот лајн, па увезувале невести од Албанија, ама и таму и многу пари и купуваат мачка во вреќа, исто како ИНТЕРНЕТ Трговија, што се накотија хохштаплери како печурки по дождот...
Covek ti temava im ja sjebuvash beter od mene, bash za da ne kupuva zena od Albanija eden den mladiot majmun treba da nauchi kako da bide zavodliv, kako da zboruva so zena, da ja vozbuduva a ova e idealna tehnika da se usovrshi. Ostavete gi Mila i Masimo da vi pokazat.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
377
Поени од реакции
1.104
Мислам дека скроз погрешно ми ја сфативте темава ама ај да пробам да си ја спасам еве ке ви поставам неколку прашања и сите што ке се пронајдете одговорете да развиеме дискусија

Дали некогаш сте пратиле порака од сексуална природа на партнер ?

Дали истата била со опис на некоја желба или секс фантазија?

Дали сте пратиле слика од сексуална природа?

Дали сте го направиле ова со некој што не го познавате?

Дали сметате дека комуникација од ваков тип ве зближува со личноста со која си праќате пораки ?

За мене одговорот на сите прашања е ДА
А за последното сметам дека споделувањето на некои скриени желби и потреби што баш некој нема храброст да ги сподели јавно многу зближува и скоро сите мои секстинг партнери ми се и пријатели
Така е потполно те поддржувам. И јас имам пријателки со кој што имам секстинг и доста добри пријателки ми се и блиски сме
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.709
Поени од реакции
9.541
знаеш ти песната године нису важне ??? еве ја сум врсник со Ричард Гир :cool:
друго е работата, млади луѓе, ергени, еден поодамна убаво пиша на ФБ дека се е лага, нема на веб сајтови ни жени за запознавање за брак а не па за друго,само хот лајн, па увезувале невести од Албанија, ама и таму и многу пари и купуваат мачка во вреќа, исто како ИНТЕРНЕТ Трговија, што се накотија хохштаплери како печурки по дождот...
Остави ги децава, тие немаат појма дека се погрешно работат...наместо младоста да ја користат за повеќе работа на дело, они губат време на социјалните мрежи, фантазирајќи и пишувајќи.
Страшно...што ли ќе прават кога ќе остарат?
Ништо..и така сега имаат сексуални проблеми:toe:
Не разбираат дека овакви теми се само за стари луѓе кои подзаборавиле некои работи, неможат да ги прават, па како подсетник да им биде ..:lolzz:;)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.801
Поени од реакции
15.719
Па нормално нема жена за брак коа кликаш на тоа рекламите "Маја е на 3км од тебе". Нормално е да нема.
тие лајна се упикуваат ако сакаш да гледаш на стрим Македонија а никој не дава ТВ пренос...
ама тоа е друго, беќарите купуваат од Албанија пошто нашиве девојки никако во село не сакаат да одат...
ДЕНЕС нема како некогаш многу работи, владее отуѓенос и некомуникативност, посебно кај нас во нмкд...
на мое време на плажа се запознавав со убави и фини девојки, интелектуалки... дури и во селата во Истра имаше тогаш 2 пати неделно игранки Даме Бирају, сега во оваа сељачко-речигиозна држава абер се нема за тоа...А дури еднаш 1972 мајка ми од локална автобуска од Пула ја убеди мис на Југославија да дојде кај нас во скромната викендица да ме запознае, ама јас веќе бев отиден на плажа... сега обична 4 класна спонзоруша со силиконски цицки како топки и уста како анус мисли дека го фатила господ за бели бубрези, влегува само во бмв и + класа, а на плажа само глисер... абе баба лила се уште наплаќа 400 евра, така барем лајнарските медиуми шират...
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
тие лајна се упикуваат ако сакаш да гледаш на стрим Македонија а никој не дава ТВ пренос...
ама тоа е друго, беќарите купуваат од Албанија пошто нашиве девојки никако во село не сакаат да одат...
ДЕНЕС нема како некогаш многу работи, владее отуѓенос и некомуникативност, посебно кај нас во нмкд...
на мое време на плажа се запознавав со убави и фини девојки, интелектуалки... дури и во селата во Истра имаше тогаш 2 пати неделно игранки Даме Бирају, сега во оваа сељачко-речигиозна држава абер се нема за тоа...А дури еднаш 1972 мајка ми од локална автобуска од Пула ја убеди мис на Југославија да дојде кај нас во скромната викендица да ме запознае, ама јас веќе бев отиден на плажа... сега обична 4 класна спонзоруша со силиконски цицки како топки и уста како анус мисли дека го фатила господ за бели бубрези, влегува само во бмв и + класа, а на плажа само глисер... абе баба лила се уште наплаќа 400 евра, така барем лајнарските медиуми шират...
Човек ти денес нели си у Крушево, пред Македониумо?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.198
Поени од реакции
35.747
Така е потполно те поддржувам. И јас имам пријателки со кој што имам секстинг и доста добри пријателки ми се и блиски сме
Со братучетки не се брои.
 
Член од
28 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали практикувате секстинг?

Дали ве возбудува секстинг?

Дали секстингот со друга личност, а доколку сте во врска го сметате за неверство?

Ваши мислења?

Еве јас прва да одговорам
Практикувам и истото ме возбудува донекаде и е ок да провериш дали имаш исти "бубачки" во главата со партнерот
Го сметам за неверство доколку партнерот не знае и нема право на истото


Доколку е дупла темата нека оди во канта
.
Дали практикувате секстинг?

Дали ве возбудува секстинг?

Дали секстингот со друга личност, а доколку сте во врска го сметате за неверство?

Ваши мислења?

Еве јас прва да одговорам
Практикувам и истото ме возбудува донекаде и е ок да провериш дали имаш исти "бубачки" во главата со партнерот
Го сметам за неверство доколку партнерот не знае и нема право на истото


Доколку е дупла темата нека оди во канта
.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom