Сексот како оружје

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
Мекензи Безос по разводот со Џеф станува мултимијардерка. Тоа го должи на:
А) фантастичната досега невидена смисла за бизнис и правење пари, ослободена од прангите на бракот и куќниот патријарх се посветила целосно на нејзиното остварување во кариерата
или
Б) имотната состојба на Џеф како мултимијардер и еден од најмоќните бизнисмени во светот кој морал да ги дели тие пари со неа само поради законите за бракоразводни парници наспроти фактот што таа со ни еден цент или минутка работа нема придонесено кон стекнување на тоа богатство.
Mekenzi i Jeff zaedno ja pocnaa firmata, pa bidejki ima pravo na sopstvenost, si zema toa sho e nejzino.
Odnosno, pod A.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.262
Mekenzi i Jeff zaedno ja pocnaa firmata, pa bidejki ima pravo na sopstvenost, si zema toa sho e nejzino.
Odnosno, pod A.
Заедничко со Гејтс им е што и 2та почнале во подрум да работат. :pos:
Тоа кои им се родители, нема никаква врска

И нормално ли е? Тебе ти изгледа нормално користењето на сексот како оружје
Па нормално е, зашто според тебе не е тоа нормално? Не те сфаќам, во што / каде е проблемот...

Е сега како и секое оружје, треба мудрост за да извлечеш најголема корист од неговото користење. :cool:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.917
Mekenzi i Jeff zaedno ja pocnaa firmata, pa bidejki ima pravo na sopstvenost, si zema toa sho e nejzino.
Odnosno, pod A.
И то шо викаш, дури овој лупал по 20 саати на ден оваа си пишувала буквари, дури и пласманот и бил обезбеден од него, е тоа ти е жртвување :toe:
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.616
Поени од реакции
8.485
Без разлика кој ја основал фирмата, кој кур го терал да се жени?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640
И то шо викаш, дури овој лупал по 20 саати на ден оваа си пишувала буквари, дури и пласманот и бил обезбеден од него, е тоа ти е жртвување :toe:
Ti da ne im cistese po doma sho znaes vaka licni detali?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.635
Поени од реакции
38.812
тоа што Мекензи го задоволувала Џеф влијаело на неговата продуктивност. Да не ја растурал немало да биде задоволен од животот и немало да го створи тоа богатство што го има сега. Тоа е огромна жртва што она направила за Амазон да биде успешна компанија.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.302
Поени од реакции
22.584
тоа што Мекензи го задоволувала Џеф влијаело на неговата продуктивност. Да не ја растурал немало да биде задоволен од животот и немало да го створи тоа богатство што го има сега. Тоа е огромна жртва што она направила за Амазон да биде успешна компанија.
motivacija ne e zaebancija
Автоматски споено мислење:
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Ti da ne im cistese po doma sho znaes vaka licni detali?
Значи одма да си го покаже комплексот на повисока вредност и да цензурира... на оваа планета Земја под А да е одговорот Дарлинг? Може на друга планета да е, на оваа сигурно не е.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.640

Kajgana Shop

На врв Bottom