Секоја генерација се понеписмена или поглупа?

L

Lezbiangirl

Гостин
vcera mu pomagav na brat mi da napise nesto na tema nasilstvo
kako prvo nasilstvo go pisuvase nasilje kako vtoro ne znaese deka postojat dva vida na nasilstvo psihicko i fizicko i na kraj nemase vrska deka navreduvanje nekoj spaga pod nasilstvo
i na kraj koga pocnav da mu objasnuvam faktorite koi vjijaat za da lugeto stanuvaat nasilni on se zbuni i mi kaza deka sea sum mu kazala cel referat studija ne znam sto

luge sto se slucuva so decava seriozno za sto gi prakame vo skolo
inaku brat mi e treta godina
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
:pos:Кога го читав постов си помислив 6-7одд.е братти.Трета?!
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не мислам дека е поглупа напротив мислам дека генерациите се понапредни.
Сепак зависи и од личноста ако на некој не му фаќа кликерот џабе е не сваќа и не му иде науката.

Но мислам дека генерациите се повеќе се напредни и пообразовани.
Случајот со брат ти може не го интересира тоа и не обрнал внимание на училиште. Ќе му објасниш како постара сестра. Нема по еден заклучок да викаш дека твојата генерација е попаметна отколку неговата. Има сигурно други работи може тој ги знае а ти немаш поима.
 
N

n/a

Гостин
Koга го прочитав топикот мислев дека Конкрит е мајстор на темава...
:)
али видиш не било така. :vozbud:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
vcera mu pomagav na brat mi da napise nesto na tema nasilstvo
kako prvo nasilstvo go pisuvase nasilje kako vtoro ne znaese deka postojat dva vida na nasilstvo psihicko i fizicko i na kraj nemase vrska deka navreduvanje nekoj spaga pod nasilstvo
i na kraj koga pocnav da mu objasnuvam faktorite koi vjijaat za da lugeto stanuvaat nasilni on se zbuni i mi kaza deka sea sum mu kazala cel referat studija ne znam sto

luge sto se slucuva so decava seriozno za sto gi prakame vo skolo
inaku brat mi e treta godina
Зошто целата генерација? Може проблемот е лично до брат ти?
Не те сваќам тука, демек брат ти е цела една генерација, зависи демек од него генерацијата.
Знам дечки што се трета година и се буквално вондеркидс
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
jas imam videno i poloso samo nejkam da komentiram so mene eden imase vo 8 ne znaese bukvi da cita cel cas edna recenica do koga vaka samo nanazad i nanazad
 
L

Lezbiangirl

Гостин
bidejki koga mu zborev mi kaza deka drugite na taa tema najverojatno na taa tema ke pisuvaat vaka:nasilje ne koga go tepam i koga mu mavam boks i kloca
inaku mi ima kazuvano sto imaat pisuvano od negoviot klas za nekoja tema za stedenje ili taka nesto :treba da ne se frla na brasnoto i ne trba mnogu dase trrosi na zejtin ....
luge seriozno moze decava znaat kako so kompjuteri no koga stanuva zbor za nesto drugo tapa
da ne pocnuvam za seksualni bolesti znaat samo za sida i niso drugo ne znaes sto sve se neam iznaslusano od pomali
nemaat veze sto e stounhedz
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Поглупи не се...напротив многу се поинтелигентни и попаметни ама и далеку понеписмени затоа што нив не ги интересира книгата и школата туку ги интересира сексот и дечкото/девојката.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
bidejki koga mu zborev mi kaza deka drugite na taa tema najverojatno na taa tema ke pisuvaat vaka:nasilje ne koga go tepam i koga mu mavam boks i kloca
inaku mi ima kazuvano sto imaat pisuvano od negoviot klas za nekoja tema za stedenje ili taka nesto :treba da ne se frla na brasnoto i ne trba mnogu dase trrosi na zejtin ....
luge seriozno moze decava znaat kako so kompjuteri no koga stanuva zbor za nesto drugo tapa
da ne pocnuvam za seksualni bolesti znaat samo za sida i niso drugo ne znaes sto sve se neam iznaslusano od pomali
nemaat veze sto e stounhedz
а што е стоунхеџ? :pipi:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Ти како пример на помалите генерации најпрвин треба да почнеш да пишуваш кирилица и да вметнуваш и малку интерпукциски знаци.

Секоја наредна генерација е само повеќе фокусирана на работите што ја интересира, помалку се општо насочени.
 
L

Lezbiangirl

Гостин
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/63/Stonehenge_Closeup.jpg/800px-Stonehenge_Closeup.jpg
ova
inaku imam problemi so pisvanjeto se izvinuvam za toa
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Не мислам дека е поглупа напротив мислам дека генерациите се понапредни.
Понапредни во што? Во дремење пред компјутер, во станување дебилчиња? Во што? Може се поначитани, пообразувани, имаат пристап до се што се случува и слично, но факт е дека стануваат се помутави.

Да не биде сега муабет "во мое време", ама така е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom