Секогаш доцните или...?

  • Креатор на темата Чек Он Ит
  • Време на започнување
Член од
15 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Секогаш ама секогаш доцнам....и на мене лично тоа ми смета, ама никако не можам да се поправам, местам саат напред 10 мин., навивам тел да ми ѕвони 10 мин пред да излезам ама пак ќе се деси нешто за да закаснам....пред некој ден ја жива среќна прв пат на работа ќе стигнам на време,кога немам каде да се паркирам, на паркинг свети црвено(full) и додека најдов друго место по нашиов центар јас пак закаснив....
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Многу ретко да стигнам точно на време:tapp:.
Најчесто стигнувам многу порано зата што одам со тој автобус порано што доаѓа затоа што со следниот (кој е преполн) ќе доцнам.
Ама и не малку пати сум доцнел.
Можеби доцнам затоа што претходно ми избегал автобусот, па чекам пола час друг да дојде, или пак автобусот доцни, или пак нешто дома сум се задржал...
Има многу причини што сум доцнел(за некого тоа се само изговори, ама ај, ќе пројде).
 

ање.

хиперактивно дете
Член од
15 март 2010
Мислења
103
Поени од реакции
20
е значит моја најглупа навика...ретко се дешават да сум на време и секогаш само ја се чекам. море во последно време точна сум не знам шо ми се имат згрешено.:toe:
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
Кога ќе се чекаме негде друштво ова она не доцнам, ама на училиште на прв час редовно си доцнам, бидејќи оддалечено ми е едно 50 метри и викам ај има време има... и на крај немало...
 
Член од
15 март 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
е значит моја најглупа навика...ретко се дешават да сум на време и секогаш само ја се чекам. море во последно време точна сум не знам шо ми се имат згрешено.:toe:
хахах same here :P...само шо мене никогаш не ми се грешит да бидам точна...секогаш ја се чекам...морат да ја сменам ова неуба навика зш понекогаш се љутет другаркине...многу ме чекале,секогаш ја сум идела последна бла бла :kesa:
 
Член од
12 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
31
Не секад, али шансите за мое каснење се 3/4 :toe:
 
Н

'Никола'

Гостин
Јас сум точен ко швајцарски саат. Скоро секогаш се дешава и пред време да стигнам. И нормално поради тоа, секогаш дремам и се изначекувам, мислам дека 1/15 од животов во чекање ми има поминато.
 
Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Никогаш недоцнам ,а и мразам кога некој друг доцна.:wink:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
радо би чекала некој отколку мене да ме чекаат . незнам зашо така али мрзам да каснам. скоро никогаш не каснам.
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Средното име ми е Каснач , да каснам ! Сакам да ме чекаат , се чуствувам забележано :)
 
Член од
26 април 2010
Мислења
501
Поени од реакции
21
СЕКОГАШ ДОЦНИ ПРЕМИЕРОТ НИ!:baeh::baeh::baeh::baeh:
 

Јо

Killerschwimanzugfrau!
Член од
3 август 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
Секогаш! Ама без разлика колку рано почнувам да се спремам, обавезно нешто ќе ми снема или ќе тргни наопаку :zid:

За на училиште тргав ко почнуваше часот, имав среќа шо ми е на 5 мин и каснеа професорките :icon_mrgr
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Никад, дури и порано доаѓам.
И мрзам коа ми каснат па макар тоа било и 3 минути.
 

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
Знам да закаснам... знае да се случи но почесто сум right on time... :)
 
H

HITCH

Гостин
Кога сум сама сум Швајцарски часовник, ама ако сум со сестра ми... Понекогаш ја лажам да се спрема пола саат порано за да стигнеме на време. Кога сме заедно знаеме да ги оставиме другите многу да не чекаат. Ако сум сама дури и пред време стигнувам. Сестра ми е таа што се влечка, таа е главниот кочничар, па после мора да возам `ко луда за да стигнам што побрзо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom