Секакви рецепти

Член од
30 април 2020
Мислења
143
Поени од реакции
178
Здраво дечки

Сакам да прашам дали ќе се најде на форумов таков човек што знае а и би споделил KNOW HOW со мене. Сакам да правам пица под сач (вршник) - дали има некој што ја знае мајсторијата да ми ја каже.
 
T

Torchyrus

Гостин
@Agda Beata @gurman2
Не заборавив за кашата...
Нема црвен пипер, моја грешка.
Црвена е од домaтниот домашен сос (домата ја викаме) или во лето домати рендани плус околу 2 лажици (по потреба повеќе) брашно кое се става во зејтинот каде што се пржеле ќофтињата и потоа се додава сосот/доматите.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.466
Поени од реакции
13.555
Дајте рецепти што користат мелен шафран? Имам 20 грама што треба да ги искористам за брзо време.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
241
Поени од реакции
24
3B7C7676-D76A-4DED-A4F1-F352F6CF6057.jpeg
купив ваков тостер, па ај некој нека даде рецепт за крофничкиве
 

Kajgana Shop

На врв Bottom