Секакви рецепти

Член од
30 април 2020
Мислења
149
Поени од реакции
181
Здраво дечки

Сакам да прашам дали ќе се најде на форумов таков човек што знае а и би споделил KNOW HOW со мене. Сакам да правам пица под сач (вршник) - дали има некој што ја знае мајсторијата да ми ја каже.
 
T

Torchyrus

Гостин
@Agda Beata @gurman2
Не заборавив за кашата...
Нема црвен пипер, моја грешка.
Црвена е од домaтниот домашен сос (домата ја викаме) или во лето домати рендани плус околу 2 лажици (по потреба повеќе) брашно кое се става во зејтинот каде што се пржеле ќофтињата и потоа се додава сосот/доматите.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.695
Поени од реакции
14.275
Дајте рецепти што користат мелен шафран? Имам 20 грама што треба да ги искористам за брзо време.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
255
Поени од реакции
42
3B7C7676-D76A-4DED-A4F1-F352F6CF6057.jpeg
купив ваков тостер, па ај некој нека даде рецепт за крофничкиве
 
Член од
1 април 2017
Мислења
255
Поени од реакции
42

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.502
Поени од реакции
11.125
Дајте рецепт за некое сочно месо за НГ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom