Сезонска работа во Хрватска

Член од
18 септември 2012
Мислења
70
Поени од реакции
6
Здраво луѓе , дали има некој работено сезонски преку лето во Хрватска поточно на море ? и искуство ако сака да сподели :D
 
Последно уредено:
Член од
31 октомври 2016
Мислења
100
Поени од реакции
353
Јас слушнав дека можело да се работи со МК пасош ... Завчера имаше на вести дека имаат потреба од работници, притоа не спомнаа дека треба ЕУ пасош, така што не би требало пасошот да е проблем
 
Член од
7 март 2009
Мислења
961
Поени од реакции
607
Шо бидна дечки?:LOL:
Што бидна? Па би рекол дека денешнава младина не е иста како онаа младина од 2008 на пример или уште порано,денес се е турбо-инстант па затоа ваквите форуми полека замираат,се префрли народов на Инста,Снепчет,Фејсбук,Youtube итн. Само како пример,некогаш ултра популарните блогови еволуираа во т.н. ВЛОГОВИ(види на Youtube колку ги има)
Погледни и тука шо убава тема а одговори никаде,а не дека нема некој работено во Хрватска,итекако има ама форумиве ја губат својата популарност,жал ми е што е така ама тоа е тоа!А можеби и форумите треба да еволуираат во Воруми по теркот на блоговите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom