Сезонска работа во Хрватска

Дискусија во форумот 'Вработувањa и работа' започната од Googlemkd, 20 април 2017.

 1. Googlemkd

  Googlemkd

  Член од:
  18 септември 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  6
  Здраво луѓе , дали има некој работено сезонски преку лето во Хрватска поточно на море ? и искуство ако сака да сподели :D
   
  Последно уредено: 20 април 2017
  На Anagals му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  17.908
  Допаѓања:
  38.102
  Нема шанса да се вработиш во Хрватска на црно.
   
  На Moon Child му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anagals

  Anagals

  Член од:
  31 октомври 2016
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јас слушнав дека можело да се работи со МК пасош ... Завчера имаше на вести дека имаат потреба од работници, притоа не спомнаа дека треба ЕУ пасош, така што не би требало пасошот да е проблем
   
 4. Googlemkd

  Googlemkd

  Член од:
  18 септември 2012
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  6
  не мислев на црно
   

Сподели преку: