Сезона 2014/15

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иако е рано и голем дел од сериите се уште ги немале своите финалиња, започнаа со шпекулирањето за тоа кои серии ќе бидат продолжени, кои нема и за кои се уште се преговара. Баш сега на Кајгана порталот прочитав статија за тоа, па решив да отворам тема за следната сезона и да продискутираме за најавите, а воедно да ставаме и објави кога ќе излезат новости.

~ Серии кои може да бидат откажани (по ТВ канали) ~

ABC: Last Man Standing, Mixology, Nashville, Revenge, Suburgatory, Trophy Wife

CBS: The Crazy Ones

Fox: Almost Human, Dads

NBC: Community, Law & Order: SVU, Parenthood

CW: Beauty and the Beast, Hart of Dixie, The 100.

~ Серии на кои оваa им е последна сезона ~

ABC: Back in the Game, Betrayal, Lucky 7, Killer Women, Mind Games, The Neighbors, Once Upon a Time in Wonderland, Super Fun Night

CBS: Hostages, How I Met Your Mother, Intelligence, The Mentalist, We Are Men

Fox: American Dad, Enlisted, Raising Hope, Rake

CW: The Carrie Diaries, Nikita, Star-Crossed, Tomorrow People

NBC: Hannibal, Ironside, Michael J. Fox Show, Believe, Crisis, Dracula, Revolution, Sean Saves the World, Welcome to the Family.


~ Обновени серии (или со големи шанси за обновување) ~

NBC: Parks and Recreation, The Blacklist, Chicago Fire, Chicago PD, Grimm, Growing Up Fisher, About a Boy

ABC: Castle, The Goldbergs, Grey’s Anatomy, Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D., The Middle, Modern Family, Once Upon a Time, Resurrection, Scandal

CBS: The Big Bang Theory, Blue Bloods, Criminal Minds, CSI, Elementary, The Good Wife, Hawaii Five-0, Mike & Molly, The Millers, Mom, NCIS, NCIS: Los Angeles, Person of Interest, 2 Broke Girls, Two and a Half Men

Fox: Bones, Bob’s Burgers, Brooklyn Nine-Nine, Family Guy, The Following, Glee, The Mindy Project, New Girl, The Simpsons, Sleepy Hollow

CW: Arrow, The Originals, Reign, Supernatural, The Vampire Diaries

И, како ви се чини?
Што мислите?
Ќе пројдат ли вашите фаворити?
Кои серии мислите дека треба да завршат, а кои дека треба да продолжат?
Ако имате новости за други серии кои ги гледате, а тука ги нема, слободно споделете.
Официјални новости, според најавите, ќе има на крај на април. :)
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Almost human treba da prodolzi ja sledam i ne e losa
Intelligence nekako cudno mn imase na premierata sea vise ke ja gasat
Arrow standard si tera super se razviva serijata
Agents of marvel epten mi prai merak :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Mentalist мислам уште е со недефиниран статус, но со поголеми шанси да биде оваа сезона последна.
Intellegence и Hostages најверојатно ќе завршат, иако според тоа како заврши Intellegence, оние кои ја направиле сакаат нова сезона.
Кога одредена серија ќе заврши, нејзиниот крај најчесто е среќен(за кого како), или пак се е разоткриено, но во Инт тоа не беше случај.

CBS си ја уби Менталист со тоа што последните 2 или 3 сезони си ги премести у недела, денот кога најмалку гледачи има а пред ТВ.
Додека ја даваа во четврток имаа и добри рејтинзи, но и голем број на гледачи. Менталист е на WB, ако сакаат да продолжат со 7-ма сезона, ќе мора да си бараат нова ТВ куќа која ќе им ја прикажува серијата, ако CBS се откаже од нив. Ја би да има уште една сезона. Топ си е серијата, секогаш има нешто да те насмее. :)

Можен NCIS New Orleans. Да не го препишувам.

Од другите серии кои ги гледам, 90%+ се продолжени.

Никита заврши. CW
Ironside доживеа атентат после 4 епизоди :D. NBC
Sons of Anarchy и Justified ќе имаат уште по една, финална сезона. Првата почнува на крај на септември 2014 , а другата во Јануари/Февруари 2015. FX(кабловска под FOX).
The Americans сеа за сеа неа ништо околу евентуална 3 сезона. 6 епизоди од 2 сезона се прикажани.

Горенаведените ги гледав/м(освен Ајронсајд), како и сите доле наведени. Болдираните се веќе потврдени и за наредна сезона со нови сезони, додека неболдираната сеа за сеа колку што знам, уште нема ништо потврдено.

NBC: The Blacklist
ABC: Resurrection
CBS: Criminal Minds, CSI, Hawaii Five-0, NCIS, NCIS: Los Angeles, Person of Interest
Fox: The Following
CW: Arrow
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Исто така последна сезона ќе и биде и на The Killing (Netflix)
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Еве уште некои:

Обновени:
Orange is the new black (Netflix), House of Cards (Netflix), True Blood (HBO - последна сезона), Girls (HBO), Banshee (Cinemax), Homeland (Showtime), Ray Donovan (Showtime), Shameless (Showtime), Masters of sex (Showtime), Da Vinci's Demons (Starz), American Horror Story (FX), Archer (FX), The Bridge (FX), Louie (FX), It's always sunny in Philadelphia (FXX), The Fosters (ABC family), Melissa & Joey (ABC Family), Pretty Little Liars (ABC Family), Switched at Birth (ABC Family), Mad Men (AMC - последна сезона), The Walking Dead (AMC), Continuum (SyFy), Haven (SyFy), Helix (SyFy), Lost Girl (SyFy), Warehouse 13 (SyFy - последна сезона), Suits (USA), White Collar (USA - последна сезона),
Откажани:
Being Human (SyFy)

П.С. Се извинувам што не е средено како на Крејзи :P
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Mentalist мислам уште е со недефиниран статус, но со поголеми шанси да биде оваа сезона последна.
Intellegence и Hostages најверојатно ќе завршат, иако според тоа како заврши Intellegence, оние кои ја направиле сакаат нова сезона.
Кога одредена серија ќе заврши, нејзиниот крај најчесто е среќен(за кого како), или пак се е разоткриено, но во Инт тоа не беше случај.

CBS си ја уби Менталист со тоа што последните 2 или 3 сезони си ги премести у недела, денот кога најмалку гледачи има а пред ТВ.
Додека ја даваа во четврток имаа и добри рејтинзи, но и голем број на гледачи. Менталист е на WB, ако сакаат да продолжат со 7-ма сезона, ќе мора да си бараат нова ТВ куќа која ќе им ја прикажува серијата, ако CBS се откаже од нив. Ја би да има уште една сезона. Топ си е серијата, секогаш има нешто да те насмее. :)
На CBS им тргна со „убивање“ на нивните потенцијални следни големи драмски серии. Не ми е јасно како можеа толку големи надежи како The Mentalist и Person of Interest да ги преместат во бош термини кои ги ограничуваат нивните потенцијали во гледаност.

Инаку CBS би биле глупави ако ја откажат The Mentalist бидејќи има ОК гледаност во нивниот убедливо најлош термин, но и да се случи тоа, мислам дека другите телевизии од САД ќе се натпреваруваат за да ја приберат кај себе.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
NBC FALL 2014

SUNDAY
7:00 Football Night in America
8:20 NBC Saturday Night Football

MONDAY
8:00 The Voice
10:00 The Blacklist

TUESDAY
8:00 The Voice
9:00 Marry Me (NEW COMEDY)
9:30 About a Boy (NEW TIME)
10:00 Chicago Fire

WEDNESDAY
8:00 The Mysteries of Laura (NEW DRAMA)
9:00 Law & Order: Special Victims Unit
10:00 Chicago P.D.

THURSDAY
8:00 The Biggest Loser (NEW TIME)
9:00 Bad Judge (NEW COMEDY)
9:30 A to Z (NEW COMEDY)
10:00 Parenthood

FRIDAY
8:00 Dateline NBC
9:00 Grimm
10:00 Constantine (NEW DRAMA)

MONDAY (from 17th November 2014)
10:00 State of Affairs (NEW DRAMA)

THURSDAY (from 5th February 2015)
9:00 The Blacklist (NEW TIME)
10:00 Allegiance (NEW DRAMA)

Новите серии на NBC и трејлерите за нив:
http://www.nbc.com/2014-2015-season

Веројатно не може да ги гледате на сајтот бидејќи се ограничени за САД, ама можете да ги погледнете на линковите на Фејсбук.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
FOX FALL 2014

SUNDAY
7:00 NFL on FOX
7:30 Bob's Burgers
8:00 The Simpsons
8:30 Brooklyn Nine-Nine (NEW TIME)
9:00 Family Guy
9:30 Mulaney (NEW COMEDY)

MONDAY
8:00 Gotham (NEW DRAMA)
9:00 Sleepy Hollow

TUESDAY
8:00 Utopia (NEW REALITY)
9:00 New Girl
9:30 The Mindy Project

WEDNESDAY
8:00 Hell's Kitchen (NEW TIME)
9:00 Red Band Society (NEW DRAMA)

THURSDAY
8:00 Bones (NEW TIME)
9:00 Gracepoint (NEW DRAMA)

FRIDAY
8:00 Masterchef Junior
9:00 Utopia (NEW REALITY)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
ABC FALL 2014

SUNDAY
7:00 America's Funniest Home Video
8:00 Once Upon a Time
9:00 Resurrection
10:00 Revenge

MONDAY
8:00 Dancing with the Stars
10:00 Castle

TUESDAY
8:00 Selfie (NEW COMEDY)
8:30 Manhattan Love Story (NEW COMEDY)
9:00 Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. (NEW TIME)
10:00 Forever (NEW DRAMA)

WEDNESDAY
8:00 The Middle
8:30 The Goldbergs (NEW TIME)
9:00 Modern Family
9:30 Black-ish (NEW COMEDY)
10:00 Nashville

THURSDAY
8:00 Grey's Anatomy (NEW TIME)
9:00 Scandal (NEW TIME)
10:00 How to Get Away with Murder (NEW DRAMA)

FRIDAY
8:00 Last Man Standing
8:30 Cristela (NEW COMEDY)
9:00 Shark Tank
10:00 20/20
 
Последно уредено:

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Mentalist добива 7-ма сезона. CBS ќе емитува и нови 2 spin-off серии. NCIS New Orleans од NCIS, и CSI Cyber od CSI.

"The Mentalist" will be back for another season. After being in limbo since its ratings continously decrease in its sixth season, the long-running procedural series has been officially renewed for a 13-episode 7th season. Words are, it will likely be the last season for the Simon Baker starrer, but CBS has not confirmed it.

On the other hand, the network has decided to cancel five freshmen. Rookie comedies "The Crazy Ones", "Bad Teacher" and "Friends with Better Lives" as well as dramas "Intelligence" and "Hostages" have all been canceled after just one season each.

CBS unveiled the fate of these shows after announcing several new series pick-ups for next TV season. The recently greenlit ones include two spin-offs, "NCIS: New Orleans" and "CSI: Cyber". Also getting series orders are two comedies "The Odd Couple" and "The McCarthys" as well as dramas "Battle Creek", "Stalker", "Madam Secretary", "Scorpion".


Ако остане на болдираното, не ми се допаѓа. Ја би цела сезона да си добие.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Менталист бе :pos: Какво гомно од серија успеаја да направат во само неколку епизоди па тоа заслужува Гинис. Мене лично најмногу ме изненади креативната моќ на Сет Мекфарлејн во Family Guy, се смеам како во старите добри времиња. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom