Седем часа разлика

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
7 ЧАСА РАЗЛИКА
нова бугарска криминалистичка серија на Канал 5 од 22 часот
Љубов, криминал, корупција и омраза. Во центарот на новата бугарска криминалистичка серија "7 часа разлика" е судијката Тања и нејзината лична и професионална врска со подземјето во Америка. Во серијата се засегнати сите социјални категории на луѓе, меѓу кои и бугарските емигранти во Америка. Тоа се луѓе кои не станале Американци и кои никогаш не може да станат, а заминале таму по подобар живот. Од таму доаѓа и името Седум часа разлика, меѓу Бугарија и Америка.
Конфликтите меѓу две бугарски семејства ќе станат дел од еден опасен свет на криминал, убиства, омраза и одмазда, конфликт на политиката со економијата.​
 
М

Мартин`

Гостин
Реално Бугарскиве се поинтересни од Турскиве серии, овие вториве по шаблон ги прават стандард. Првите се малце поинтересни иако претераа со серииве секој месец по 2-3 нови серии.. го уништија и така ограничениот мозок на нашиов народ за жал :rolleyes:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Реално Бугарскиве се поинтересни од Турскиве серии, овие вториве по шаблон ги прават стандард. Првите се малце поинтересни иако претераа со серииве секој месец по 2-3 нови серии.. го уништија и така ограничениот мозок на нашиов народ за жал :rolleyes:
100 пати се поинтересни Бугарските од турските. Иако не ги пратам ни едните ни другите, но некад сум загледал по малку.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не ги можам серииве. Не ги можам. Алергија више имам на серииве. Еден документарец да дадат, нешто поучно. Нека има и серии, не сум против, ама причината заради која не гледам телевизија е фактот дека нема ништо корисно да се гледа. Не ја можам синхронизацијата, плачењето, муабетите... Не можам, стварно. Претераа. Нема ништо на телевизија освен вести и серии. Страшно.
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
За серијава велат дека била многу интересна и со квалитетна продукција ама ќе видиме.
--- надополнето: 6 февруари 2012 во 13:27 ---
Не ги можам серииве. Не ги можам. Алергија више имам на серииве. Еден документарец да дадат, нешто поучно. Нека има и серии, не сум против, ама причината заради која не гледам телевизија е фактот дека нема ништо корисно да се гледа. Не ја можам синхронизацијата, плачењето, муабетите... Не можам, стварно. Претераа. Нема ништо на телевизија освен вести и серии. Страшно.
Discovery, Animal Planet, Nat Geo, Travel & Living, DaVinci Learning, Nature, History, Explorer.. има и документарци на ТВ бе :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не ги можам серииве. Не ги можам. Алергија више имам на серииве. Еден документарец да дадат, нешто поучно. Нека има и серии, не сум против, ама причината заради која не гледам телевизија е фактот дека нема ништо корисно да се гледа. Не ја можам синхронизацијата, плачењето, муабетите... Не можам, стварно. Претераа. Нема ништо на телевизија освен вести и серии. Страшно.
Па ти само нашиве (македонските) програми ги фаќаш на телевизорот? :pos:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
За серијава велат дека била многу интересна и со квалитетна продукција ама ќе видиме.
Интересна и квалитетна продукција само од Vivid испаѓа ова се другото е срање
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па ти само нашиве (македонските) програми ги фаќаш на телевизорот? :pos:
Во тој што го имам во соба, да. А тој што е во дневна е окупиран од мајка ми и баба ми кои ги гледаат сите серии и плус репризите.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во тој што го имам во соба, да. А тој што е во дневна е окупиран од мајка ми и баба ми кои ги гледаат сите серии и плус репризите.
Епа ако си преку Близу, земи си уште еден ресивер. Или преку друг (Бум, МаксТВ). И гледај си на раат. И кај мене дома е истата ситуација, ако не и бетер, Volume до даска пуштено, цела фамилија гледа освен јас. Но до пред неколку месеци си имам посебен стан и не ме замараат. Си гледам што сакам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Епа ако си преку Близу, земи си уште еден ресивер. Или преку друг (Бум, МаксТВ). И гледај си на раат. И кај мене дома е истата ситуација, ако не и бетер, Volume до даска пуштено, цела фамилија гледа освен јас. Но до пред неколку месеци си имам посебен стан и не ме замараат. Си гледам што сакам.
Не гледам телевизија, не сум толку заинтересирана, за да би земала уште еден ресивер. Инаку на Макс Тв сум, среќа може да се снима, па одредени програми ги снимам и ги гледам навечер, на раат, кога ќе заспијат сите. А некогаш баба ми и мајка ми одат кај мене во соба, дека фаќа наши програми, а јас гледам нешто на кабловска. Ама тоа е многу ретко, затоа што и јас немам некоја желба искрено да гледам телевизија.

За серијава велат дека била многу интересна и со квалитетна продукција ама ќе видиме.
--- надополнето: 6 февруари 2012 во 13:27 ---

Discovery, Animal Planet, Nat Geo, Travel & Living, DaVinci Learning, Nature, History, Explorer.. има и документарци на ТВ бе :)
Не е поентата само на кабловски да има, треба и на македонските телевизии да има. Пренатрупани се со глупости и глупи серии, кои не донесуваат ништо паметно. А што ќе пуштиш, тоа ќе гледаат луѓето. Поразително е да мора да гледаш кабловска, додека нема ништо на македонските телевизии. Страшно е, тажно. Јас и можам да си симнувам документарци, ако сакам, не е тоа поентата. Проблемот е што македонските телевизии не се воопшто заинтересирани за промовирање на поинакви интелектуални вредности во општеството. Значи овој проблем оди малку подлабоко.
Како што реков, немам против серии, нека ги има. Баба ми од 93 години сигурно нема да се замара со документарци, и нејзе и треба разонода, но нека има баланс во програмата, нека има и нешто едукативно. Го гледам внук ми има 5 години, наместо да има за деца нешто паметно, он е опседнат со Долина на волците, а јас кога бев мала, растев со Бушава Азбука и Народни приказни, од кои имаше многу да се научи.
Сега ми ја сфаќаш поентата?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Добро, ова не е веќе турска индиска серија туку бугарска (иако не мислам да ја гледам). Но за разлика сигурно има од турските а воедно е и криминалистичка. Нешто како Стаклен дом.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Добро, ова не е веќе турска индиска серија туку бугарска (иако не мислам да ја гледам). Но за разлика сигурно има од турските а воедно е и криминалистичка. Нешто како Стаклен дом.
Искрено, не ми прави разлика. Само серии има. Кога последен пат ти си видела нешто поучно на телевизија, а да не е некоја индиско/турско/бугарска серија? Нека ги има, пак ќе кажам, не сум воопшто да ги нема, само нека има баланс. Ова е претерано.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Хрвативе нападнаа, Турците нападна, еве ги сега и Бугарите....за Србите одамна е тоа веќе
Се чекаат Грците и Албанците и да биде потполно:tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Какви фаци пропусници се на постерот, немаат ли убава раја за глумци овие?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Kajgana Shop

На врв Bottom