Северна Кореја објави војна на Америка и нејзините сојузници

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.912
Поени од реакции
31.190
Абе Америка е најмоќната сила и у гаќи му има влезено на Путин. Готов е. Русија е слаба. И Кина исто. Америка може да ги купи.

Често одбивам да пишам на теми за светска политика, баш заради вакви наивни еднодимензионални гледишта, ко твоите, на vanlok, бачето..., карактеристични за навијачи пред коперација.
русија е многу слаба земја.
Од секогаш така било
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
28.592
Поени од реакции
35.426
Како успеа од 200 земји да ја погодиш слабата земја, од увек што била слаба, не ми е јасно.
На среќа, по случаен избор, вероватно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
6.373
Поени од реакции
5.651
Verovatno debeliot poseduva oruzje koe može da nanesi mnogu pogolemi šteti od pridobivkite od negovoto eliminiranje
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.482
Поени од реакции
8.977
Наводно поседуваат ICBM со домет до било која точка на САД. Има и итен состанок денес на Советот за безбедност по ова прашање.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.406
Поени од реакции
3.033
Ким Јонг Ун - Човек на годината (2017) за мене. Не покажува страв кон големата терористичка држава С.А.Д.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
Северна и Јужна Кореја пишуваат заеднички речник: Пенал или удар со нога од 11 метри?

ова недај боже може да биде интересно и за нас, ако не успееме да го верификуваме македонскиот јазик, признаеен од ООН 1977... ќе се јават блгари подржани од одредени грчки кругови, дека не постои македонски јазик туку разликите со блгарскиот се поради 46 годишната србокомуњарската окупација и дека треба да го усогласуваме и јазикот..
А Реално постојат разлики и во неподелени држави, уште Креаљевина Србија воведе закон за чистота на српскиот јазик и се гонеа и строго казнуваа тие што го користеа Пироќанскиот дијалект... имав другар од Ниш од основно, што пред земјотресот имаше дома хумористички прикаски печатени тајно на шапилограф за времето на Краљевина...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482


Познато е дека севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун има вкус за скапи и луксузни автомобили. При средбата со Мајк Помпео тој ја промовираше новата претседателска лимузина, со која го привлече вниманието на новинарите.

пристигнувањето на Ким во новиот луксузен автомобил е мала шлаканица за највисокиот американски дипломат, бидејќи владата на Трамп инсистираше меѓународната заедница строго да ги примени санкциите на ОН против Северна Кореја, додека Пјонгјанг не го заврши процесот на денуклеаризација.
 
На врв Bottom