Своерачно

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
A za onie sto se celodnevno na telefoni?
:D ^
Да си направат држач за прсти, за кога ќе ги пикнат во штекерот, да не му паднат веднаш, да постојат некое време за да се наполнат до крај :D.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
да не мислеше случајно на оваа финска печка?
http://forum.kajgana.com/threads/Скара-во-природа.690/page-3[DOUBLEPOST=1407958924][/DOUBLEPOST]еве уште нешто, само неможам да ја разберам суштината на истава:confused: камења, тел...па уште и преносна:eek:










ракетна печка за номади.....согорува поефикасно и има помалку чад од отворен оган....жичаниот костур е лесен за пренос....и на лчице место ја полниш со камења...како гориво употребува исушен животински измет....бидејќи во Непал дрвото е реткост и не се употребува за оган
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Појас за спасување

Потпирач за рака.

Во случај да ви е итно, а немате огледало.

Волан за полесно управување на возилото додека играте игри на телефонот.

Ојачувач на звук за мобилен телефон.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Picture 1772.jpg Picture 1773.jpg Picture 1774.jpg пред малку правевме зимница и кога да ги полниме теглите неможе никаде да ја најдеме инката за тегли,ама еве што направив јас и работата се заврши и чаршавот остана чист.[DOUBLEPOST=1410647995][/DOUBLEPOST]
Picture 1779.jpg ова пак јас сум го правел само на земја-одосно правење на некој модли-калапи,
не сум пробал вакво нешто, ама и на хоринзонтална површина кога ќе се истури легурата или металот (растопен се разбира) фигурите сами се прават во разна форма,како тој тече така и се лади и еве што искача-дебелината е некаде околу 2-10мм.
 
Последно уредено:

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Еве од мене нешто опасно :P.
Ова е пиштол на алкохол. Од тубенце од парфем се флитнува 1-2-3 пати во него, се става цефката заедно со проектилот во неа, се стега убаво и се притиска ,,чкрапалото'' кое е направено од ,,пецкало'' од запалка. 2 жици од пецкалото едно до друго се ставени во шишето и со притискање на пецкалото се појавува искра што ја пали смесата од алкохол и кислород, па бидејќи е затворен простор, се јавува експлозија што силно го изфрла проектилот. Со него до сега имам погодено едно врапче точно во главата и паѓање на лице место. @Dr. Wish ќе сака веднаш да го направи :P.
2014-11-03 09.57.07.jpg 2014-11-03 10.00.18.jpg 2014-11-03 09.58.59.jpg
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Еве од мене нешто опасно :P.
Ова е пиштол на алкохол. Од тубенце од парфем се флитнува 1-2-3 пати во него, се става цефката заедно со проектилот во неа, се стега убаво и се притиска ,,чкрапалото'' кое е направено од ,,пецкало'' од запалка. 2 жици од пецкалото едно до друго се ставени во шишето и со притискање на пецкалото се појавува искра што ја пали смесата од алкохол и кислород, па бидејќи е затворен простор, се јавува експлозија што силно го изфрла проектилот. Со него до сега имам погодено едно врапче точно во главата и паѓање на лице место. @Dr. Wish ќе сака веднаш да го направи :P.
Прегледај го приврзокот 105970 Прегледај го приврзокот 105971 Прегледај го приврзокот 105972
Јесте :P Иначе на нет имаше нешто слично. Се правеше од тие големите запалки. Ама не верувам дека е толку јако за да убие врапче. Ова делува по енергично од тоа што го гледав :)
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Јесте :P Иначе на нет имаше нешто слично. Се правеше од тие големите запалки. Ама не верувам дека е толку јако за да убие врапче. Ова делува по енергично од тоа што го гледав :)
Абе не зафркавај, на ваков начин прават за пукање компири, цефката со 10цм дијаметар и цел компир во неа, пукање и шибање 100+метри. Ова моево со 3-4 флитнувања, пука како воздушна, го осеќам шишето како се дуе во моментот на експлозијата.
Тоа ти што си го гледал сигурно е она ,,нинџа стајл'' со стапче за уши става алкохол (ако е тоа што јас го имам гледано).
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Абе не зафркавај, на ваков начин прават за пукање компири, цефката со 10цм дијаметар и цел компир во неа, пукање и шибање 100+метри. Ова моево со 3-4 флитнувања, пука како воздушна, го осеќам шишето како се дуе во моментот на експлозијата.
Тоа ти што си го гледал сигурно е она ,,нинџа стајл'' со стапче за уши става алкохол (ако е тоа што јас го имам гледано).
Абе нешто слабо беше. Ова како што гледам и метални топчиња пука :D Тоа беше пукање чепкалки за заби и такви ствари. Немаше голема штета да направи. :)
 

Последниот Мохиканец

Командат -ај лав ју
Член од
3 февруари 2007
Мислења
294
Поени од реакции
61
Еве момци life hack-
Засилувач на Wi-Fi сигнал во одредена насока.
[DOUBLEPOST=1407959860][/DOUBLEPOST]
За таа финската мислев, добро шведска, важно скандинавска :). Инаку тоа со камењата е навистина преносна, само што преносниот дел е телот/ жицата. Одиш во природа, ја почлиш со камења и ја палиш. Работи на принцип на овие печките што се со глинени тули, термална кондензација. Додека не се загреат камењата добро, неможе да готвиш храна на нив, ама пак после о да ти згасни огнот, пак имаш силен извор на топлина, што е добро за преноќување.
Еве за засилувач на сигнал и насочувач на Wifi signal
https://rumble.com/embed/u7at4.vemon/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom