Свински сапун

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Добар е али има мирис тежок, пред едно 10 години правевме:icon_mrgr: и после излезе од мода:(
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
269
Ако сакате рецепт и начин на подготовка, да ја прашам баба ми, таа беше resident expert овде во маалото и пошироко :D
 

Gregor

Оbserver
Член од
6 февруари 2013
Мислења
1.021
Поени од реакции
1.935
АнФем го има рецептот, сега сите по кило сода да и купите и ќе ви го даде.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
AnFem ти си го имала рецептот за сапунов... дај кажи го :)
 
A

AnFem

Гостин
AnFem ти си го имала рецептот за сапунов... дај кажи го :)
Ќе ви го кажам тој со палмино масло. А ако ми успее, и со други масла.
Не поддржувам убиство на животни. За храна ми некако разбирливо, ама за овакви луксузи - не!
 
Член од
2 август 2011
Мислења
139
Поени од реакции
44
za svnskiot sapun mozam da kazam mozebi ke bide spored vas glupavo no jas go koristam momentao ja mijam kosata zatoa sto imav problem, mnogu mi pagase i koleka mi donese nejzin ona go pravi doma i kosata pocna da se oprava da ne paga no edno ke kazam jas ja mijm od zort poradi problemot (opaganje na kosa) no ne mi odgovara i stavam i maska i kosata mi e kako ribaca cetka dodek soprugot se mie od uste kako decko do den denes negovata kose e meka. imam edno prasanje do vas ili sovet. mojata kosa e retka, sporo raste i brzo se mrsi i mozam da kazam deka skoro niedna flizura ne mi stoi koga ke se sisam pa sakav da prasam dali znaete nekoj sampo koj bi mi pomognal barem malku da nekoj koj ke mi pomogne vo zgusnuvanje na kosata, vo pobrzo rastenje ili volumen. imam koristeno no ili korenot e dobar a nadolu vlaknoto e suvo ili ima volumen a brzo se masti i slicno pa dali postoi ili ima nesto sto ke mi bide od korist barem dve rabot da pobeda. blagodaram odnapred.:)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ќе ви го кажам тој со палмино масло. А ако ми успее, и со други масла.
Не поддржувам убиство на животни. За храна ми некако разбирливо, ама за овакви луксузи - не!
Ветувам дека нема да убијам ниту злоставувам прасенце :D :D, туку културно ќе отидам во продавница и ќе купам кило свинска маст . Ај сеа кажи го, па ако успее ќе те частам чварки :pos:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ќе ви го кажам тој со палмино масло. А ако ми успее, и со други масла.
Не поддржувам убиство на животни. За храна ми некако разбирливо, ама за овакви луксузи - не!
Ајде ти кажи го рецептот, ако го правам ќе купам маст од продавница, не сум насилник :)
 
A

AnFem

Гостин
Ајде ти кажи го рецептот, ако го правам ќе купам маст од продавница, не сум насилник :)
Сега можам мирно да спијам.

Може ли трампа? Ти да ги засакаш лгбт, јас да прежалам неколку свинчиња и да ти го дадам рецептот? :icon_lol:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Сега можам мирно да спијам.

Може ли трампа? Ти да ги засакаш лгбт, јас да прежалам неколку свинчиња и да ти го дадам рецептот? :icon_lol:
Ајде бе кажи го рецептот......... трампава не ти е на место, НИКОГАШ!!!;)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Ајде бе кажи го рецептот......... ;)
многу просто и брзо
за 1,5 кг сапун
  • маслиново масло, палмино, масло, кокосово.(по избор)... :
  • 1 литар
  • сода- NaOH 150 гр.
  • Вода 380 гр
сето тоа вариш - постојано мешајќи, со ракавици, и со маска на уста - и по можност наочари - едно 40 минути
си правиш калапи - за да ја истуриш во нив течноста - обично од тетрапак сокови или млеко или што ти се најде при рака








--- надополнето: 17 септември 2013 во 23:18 ---
пс
:pos:можеш и вака да се опремиш ;)
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom