Светско првенство на МРТ - Мундофорија

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Кога кажа ова:



I was like...



Толку беше а? :place::place::place: Ќе си ја прегледувам темава почесто за потсетување и ќе се надевам дека ќе коментираат и ЕП за 2 години. Фала ви Мајстори!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Калински и Панчев ако случајно читате, уживавме со вас!!!
Легенди сте, ако Калински се пензионира после ОИ во Рио, тогаш има шанса да ги слушаме за 2 години на Европското. Ако не, фала ви за зезанциите и досадните утакмици беа интересни.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Калински и Панчев ако случајно читате, уживавме со вас!!!
Легенди сте, ако Калински се пензионира после ОИ во Рио, тогаш има шанса да ги слушаме за 2 години на Европското. Ако не, фала ви за зезанциите и досадните утакмици беа интересни.
Мислам дека ова му беше последно на Калински. После финалето се пензионира.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ептен ми е мерак шо историска утакмица како вечерашнава се погоди да ја коментираат Калински и Панчев. Нај ликови ми се за летово.

Бидејќи нивното коментирање има углавном позитивни реакции, еве предлог до МТВ( знам дека читаат на форумот) за идни првенства (светски и европски, па може и за у ЛШ) да пробаат да најдат исто вака некој наш спортист, по можност зборлив и забавен како Панчев, тешко дека може некој со легендата ама зошто да не се проба, па нека го комбинираат со овие стручниве коментатори.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ептен ми е мерак шо историска утакмица како вечерашнава се погоди да ја коментираат Калински и Панчев. Нај ликови ми се за летово.

Бидејќи нивното коментирање има углавном позитивни реакции, еве предлог до МТВ( знам дека читаат на форумот) за идни првенства (светски и европски, па може и за у ЛШ) да пробаат да најдат исто вака некој наш спортист, по можност зборлив и забавен како Панчев, тешко дека може некој со легендата ама зошто да не се проба, па нека го комбинираат со овие стручниве коментатори.
Па Панчев не се пензионира, нека си го користат него. :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Мислам дека ова му беше последно на Калински. После финалето се пензионира.
Нели му е последно СП, а ќе се пензионира после Олимпијадата. ЕП е пред ОИ, така да... :D

Овие од МТВ сигурно читаат, па еве, кога веќе Панчев нема да го коментира финалето, јас предлагам тој да им биде стручњакот во студио во недела. :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Колку само ми се смени мислењето за Панчев после ова СП. Европското пред две години не бев во можност да го следам на македонската телевизија, па ова ми беше прв пат да го слушам ова прекрасно дуо.
Претходно, за Даре имав мислење како за дигнат, преценет, препотентен тип, кој едноставно раскажува во прво лице еднина, мислев дека само се фали што тој постигнал, мислев дека нема смисла за хумор. Мислев дека е тоа личност која не знае да поднесе критика или шега на негова сметка.
Даре, легендо, извини за сите погрешни мислења кои сум ги имал за тебе. Кобрата Дарко Панчев, најдобриот македонски спортист за 20от век, бил сосема спротивна личност од сликата која сум ја имал јас.
Да не набројувам повторно, ама Даре бил личност кој поднесува критика и шега на своја сметка(за разлика од многу јавни личности во МК), тој е личност која има одлична смисла за хумор, знае да се шегува, не зборува само за тоа што тој освоил, не е фалбаџија и ниту случајно не е препотентен тип.

Златко Калински и Дарко Панчев, личности на годината во Македонија! (најдобар тандем после Чави-Иниеста)

darko zlatko.jpg
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Отсега знам дека следното Светско нема да биде толку интересно пошто нема да го има ова дуо :(

The best!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дечки, дајте после петочната молитва да идеме да протестираме за Калински да не се пензионира за да го проследиме дуото Калински-Панчев и на наредното Европско и Светско :D :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom