Светско првенство на МРТ - Мундофорија

Член од
14 март 2010
Мислења
16.805
Поени од реакции
15.885

Темата ќе служи за коментирање на коментирањето на коментаторите (јако нели?), за поезијата на Калински, за киксовите на Југослав Костовски, за „радио“ преносот на Зоран Видевски, за двоецот Драган Николовски и Тони Стојановски, за подвижната реклама за МРТ низ преносите од страна на Горан Милковски, Горан Стерјов и неговата Англија.

Уште у старт го заебале насловот на емисијата пред почетокот на утакмиците, Еурофoрија за ЕП, Мундофорија за СП, можеле барем малце да се по иновативни. Бразил и СП кај нив ако не може да те измотивира, не знам што друго..
Ајде, белким со студиото ќе се извадат, се најавува нешто ново кај нас, досега невидено(вау), па ќе видиме веќе од четврток со отварањето на СП.

Бујрум!
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Џабе е студиото кога содржината е иста, гости Калцо, Ѓоре, Панчев и исто седнати и зборуваат. Измеѓу се вметнуваат прилози од каде Мики Црнокрак глеа фудбал а тој всушност не знае шо е топка.
И овојпат ќе имаат проблеми со местењето на графиката, очекувам на оние што се играат во 00:00 воопшто и да нема пошто нели на програмерот му завршува смената во 22:00.
Исто и ако прашаш зошто на МТВ ХД нема графика ќе испаднеш крив зошто си прашал.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Џабе е студиото кога содржината е иста, гости Калцо, Ѓоре, Панчев и исто седнати и зборуваат. Измеѓу се вметнуваат прилози од каде Мики Црнокрак глеа фудбал а тој всушност не знае шо е топка.
И овојпат ќе имаат проблеми со местењето на графиката, очекувам на оние што се играат во 00:00 воопшто и да нема пошто нели на програмерот му завршува смената во 22:00.
Исто и ако прашаш зошто на МТВ ХД нема графика ќе испаднеш крив зошто си прашал.
Да стварно нема графика на МТВ ХД , тоа ужасно ме нервира. (n)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Многу песимистички од тебе. Јас очекувам екипата да си ја заврши работата профи, во рамките на можностите. Коментаторите се одлични и секој си има свој шмек, кој за мене, не уништува ништо од натпреварот. Тоа со името на емисијата е класика МТВ потег, креативност левел Ранко Рангелов но сме навикнати веќе.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
и кога ке каже калински ,, иии каква шанса за роналдо а шансата била за меси :vozbud:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе да ги нема киксовите на сите, статистиките шо ги тераат, поезиите на Калински, Светското и Европското ќе го немаат тој шмек. Ама пак ќе биде смешно да се запишат сите, оти ќе ги има многу.
Само шо за жал Панчев нема да биде тука, е со него забавата на секоја утакмица ќе беше на највисоко ниво.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
само едно ми интересира дали сите натпревари ќе ги дават?
 
B

Blade Torch

Гостин
прво првенство што сум принуден да го гледам на стримови ради немање тв . Ама со оглед на тоа видов/слушнав на финалето на Лига На Шампниони дека дечките уште се истите паметњаковичи од пред неколку години кои лесно може да се прочитаат кого симпатизираат и со зголемен број на киксови по меч , па и не ми е многу мака . Полоша слика - странски коментатор . Прифаќам .

Богами насловот на емисијата доста делува дека е масло на Калински царот :cool: А за гости во студио барем за тоа сме сложни . Тешко во државава човек што ќе каже нешто интересно пред утакмицата , повеќе акцент ставаат да ја довршат реченицата некако.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Јанко јади гомна сакал да биде коментатор ама не му давале :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom