Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Слабата Шведска што е дојдена на првенството со втор состав и според нас експертите од форумот Македонија би требало да се држи и можеби да победи. :D

Го избришаа подот со Русите денес,со оваа победа ќе завршат први во групата и многу веројатно ќе играат со Аргентина во четвртфинале,што значи имаат доста големи шанси за полуфинале.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Ова е ростер за медал, се имаат словенците, освен можеби елитно лево крило
И Хенигман е топ играч, со то шо во одбрана затвора на позиција 5, едноставно не му дозволуваат на противникот лесни голови од брза транзиција.
Греота е со таков ростер минимум да не играат четвртфинале, сами си ја заебаја работата со Русите ко изгубија 6 разлика и тоа е тоа, исто очекував дека ќе тепаат со Швегјаните.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.899
Поени од реакции
1.732
Шо е форава со слушалката кај швеѓаниве? А лекција држење по модерен и атомски брз ракомет секоја чест. Со ваква игра кандидати за медал, во нагорна линија формата секако.
имат 10 советници, сега тај маут,сега мењај голман.....гледај го Врањеш на последниот тајмаут блокиран од сите страни да не можат викинзите да гледаат кога црта.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ова е ростер за медал, се имаат словенците, освен можеби елитно лево крило (иако и тука ја претера Врањеш со Хенигман место Цингесар кој барем е крило), недозволиво е да завриш на 13-14 место
Еј еј да не претеруваме сега. Во моментов можам бар 5 подобри селекции од Словенија да ти набројам, не знам што толку ги отера до небо. Ок, имаат добри играчи ама не е тоа нешто спектакуларно за да се маваат од земја што испаднале сега. Што ако имаат креативни бекови кога немаат шутер? Едино Мачковшек им е од сортата шутери ама он не е баш лик на кој можеш да се ослониш 60 минути. Еве ти денес налетаа на физички јак противник кој дере во одбрана и не можеа да шутнат на гол бековите. Доленец во 20 и некоја минута прв пат шутна на гол... Бомбач, Зарабец и Скубе се супер играчи ама јебига против круони и габаритни одбрани може да се сликаат. Значи денес да не беше Фројлин ќе изгубеа 15 разлика, онака надреално беше што бранеше човекот.

Данска, Франција, Норвешка, Шпанија, Хрватска, ова се појаки репрезентации од Словенија моментално така да тоа дека имаат квалитет за медал и не ти држи вода.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
имат 10 советници, сега тај маут,сега мењај голман.....гледај го Врањеш на последниот тајмаут блокиран од сите страни да не можат викинзите да гледаат кога црта.
Интересно, значи имаат и лица кој ја пратат играта од трибини, ради подруг поглед, па комуницираат со тренерот цело време.
Па добро и ние го имаме Левче Китевски, дремит ко тој тренерот на ФК Вардар русинот шо спиеше на утакмици.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ne mi e jasno kako nie zagubivme od ovaa mrtva Rusija 12 razlika?
Serafimov na 17 godini vo Metalurg protiv Cehovski Medvedi vo 2 navrati gi unisti...
Tamu togas bea ovie Kotov,Kornev,Ostischenko...
И мене. Имаат 3-4 квалитетни играчи и тоа е тоа од нив. Ок, не дека очекував да ги тепаме ама 12 разлика е премногу од репка како Русија, побогу Шведска не тепаше 12... Веројатно физичката спрема, свесноста дека првенствово секако е изгубено и ротацијата влијаеа на тоа, не знам што друго да кажам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.261

Мора вака
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Ova na krajot sto go odigra Brestovac e dobra varijanta so Kire na sreden bek a Serafimov na desno, odlicno razigruvase Kire, mozebi ova e i najdobrata varijanta za i beskorisniot Taleski da bide zakovan na klupa.
Uff ama si pravam prognozi za vo idnina ko Kire da e 25 a ne 41 godina.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Ova na krajot sto go odigra Brestovac e dobra varijanta so Kire na sreden bek a Serafimov na desno, odlicno razigruvase Kire, mozebi ova e i najdobrata varijanta za i beskorisniot Taleski da bide zakovan na klupa.
Uff ama si pravam prognozi za vo idnina ko Kire da e 25 a ne 41 godina.
7 на 6 варијанта беше тоа. Играа нешто слично со Раул пре 2-3 години, со Кире на среден, ама тогаш ако добро се сеќавам Кузмановски го праќаа на десен бек што е полоша варијанта од ова. Требаше порано да пробаме уште на првите натпревари не велам не, но тоа не е некое решение особено не долгорочно. Мора да научиме 6 на 6 да играме.

Во 6 на 6 тешко можи да игра на среден Кире оти е бавен и не се затрчува во процепи на одбранта со цел да направи вишок за некој од бековите да може од 9 низ отворената дупка да завршува. Од аспект на интелигенција и додавање нема подобар, ама ја нема брзината за да може реално да игра таква игра.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.046
Данска, Франција, Норвешка, Шпанија, Хрватска, ова се појаки репрезентации од Словенија моментално така да тоа дека имаат квалитет за медал и не ти држи вода.
Секако дека Данска и Шпанија со старците и Хрватска се боље состави од Словенија. Збориме на хартија.



И тоа е се што треба да знаеме за тебе како личност.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Секако дека Данска и Шпанија со старците и Хрватска се боље состави од Словенија. Збориме на хартија.
Па ајде еве не се подобри, нема проблем. Дувњак и Хансен се подобри од цела репка на Словенија заедно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom