Светско првенство [мажи] - Египет 2021 [13-31 јануари]

Кој ќе биде нов светски првак?


  • Вкупно гласачи
    70
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
C

CoolIris

Гостин
Па не е само квалитетот кога е во прашање физичката спремност на скандинавските ракометари, туку и самиот нивен менталитет. Научени се да се борат до крај, секоја утакмица ја земаат здраво за готово, а не како нашиве силите да ги штедат за последно. Малку да клапнат на полувреме, три-четири разлика и одма се предаваат. Ја да сум селектор шамари ќе лепам жими све!

Многу се нервирам, сме се пласирале на светско првенство и наместо да идеме со намера да освоиме некој медал, ние идеме со намера да освоиме некое факинг 14 - то место. Ало, сами себе се потценуеме у старт! Се додека сами така се третираме ништо од нас нема да биде.

Дури и кога имам најголеми сомнежи во мене, не го покажувам тоа. Се борам до крај, се борам до последно!!!
Така ако се откажуевме за сè во животот никој ништо немаше да постигне.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Овој Блонз од Норвешка си гази, нов Јондал.
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Ќе биде тешка утакмица со Словенците, но сепак се надевам на победа доколку се разигра Талески.

Ако не се разигра губиме, слушајте ми го зборот.
 
Член од
17 август 2020
Мислења
2.231
Поени од реакции
1.612
Најклошарски е вака кога Македонија ќе победи против мики маус екипа со 2-3 разлика. Требаше да ги згазиме со 10 разлика.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Каде се наоѓаат снимки од утакмициве да се изгледаат?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Edno nesto mi e cudno vo vrska so rosterot, nekoi clenovi veke spomnaa, cudno mi e izostavanjeto na pikerot Lazarevski, detevo imase solidni nastapi vo Metalurg, plus mnogu naprednato ima fizicki, a moze da igra i vo dva pravci, vo odbrana ke bese mnogu korisen.
Veke koga igrata ni e nasocena kon baranje pikeri, ovde mnogu dobro ke legnese Lazarevski, razlicen piker od teskasite Stole i Pesevski.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Edno nesto mi e cudno vo vrska so rosterot, nekoi clenovi veke spomnaa, cudno mi e izostavanjeto na pikerot Lazarevski, detevo imase solidni nastapi vo Metalurg, plus mnogu naprednato ima fizicki, a moze da igra i vo dva pravci, vo odbrana ke bese mnogu korisen.
Veke koga igrata ni e nasocena kon baranje pikeri, ovde mnogu dobro ke legnese Lazarevski, razlicen piker od teskasite Stole i Pesevski.
Столе и Жаре се меѓу најдобрите играчи во екипава, заедно со Лазаров и младиот Николче Митревски. Евентуално место Маркоски добро беше да се проба. Ај да видиме што ќе биде утре. Очекувам пораз, со таа одбрана тешко можеме да парираме на посериозна екипа.
За Танкоски дали ќе игра има информација?
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.131
Поени од реакции
16.635
Столе и Жаре се меѓу најдобрите играчи во екипава, заедно со Лазаров и младиот Николче Митревски. Евентуално место Маркоски добро беше да се проба. Ај да видиме што ќе биде утре. Очекувам пораз, со таа одбрана тешко можеме да парираме на посериозна екипа.
За Танкоски дали ќе игра има информација?
Лазаров и Столе имаа вчера добра партија поготово Лазаров ама да не се залажуваме против Чиле игравме, на претходните два натпревари дно дупнаа и тие
 
Член од
23 април 2012
Мислења
420
Поени од реакции
585
Лазаров и Столе имаа вчера добра партија поготово Лазаров ама да не се залажуваме против Чиле игравме, на претходните два натпревари дно дупнаа и тие
Нормално дека “дно” “дупка” ќе бидат кога немаат никаква помош од средина и лева бековска сите знат дека 2на2 ќе се игра не се будали така да остат. Гледат не се ќори дека мртвило е на другата страна шо има да се мачат да покриват ко Талевски и фитиљо кога играт заедно сами се покриват . дали нее резил Лазаров на 40 години и стојанче на 33 онај ќотек да го јади а другите во дуел да не влегват (не зборам за да шутнат то во друга прилика)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.715
Нормално дека “дно” “дупка” ќе бидат кога немаат никаква помош од средина и лева бековска сите знат дека 2на2 ќе се игра не се будали така да остат. Гледат не се ќори дека мртвило е на другата страна шо има да се мачат да покриват ко Талевски и фитиљо кога играт заедно сами се покриват . дали нее резил Лазаров на 40 години и стојанче на 33 онај ќотек да го јади а другите во дуел да не влегват (не зборам за да шутнат то во друга прилика)
баш така...во напад сами си сметаат, ја згуснуваат зоната кај пикерите...затоа можеби треба, ако веќе Тале игра во одбрана, во напад да стои на лево крило или најдобро да го транзитира со Лазаров..
Автоматски споено мислење:

Edno nesto mi e cudno vo vrska so rosterot, nekoi clenovi veke spomnaa, cudno mi e izostavanjeto na pikerot Lazarevski, detevo imase solidni nastapi vo Metalurg, plus mnogu naprednato ima fizicki, a moze da igra i vo dva pravci, vo odbrana ke bese mnogu korisen.
Veke koga igrata ni e nasocena kon baranje pikeri, ovde mnogu dobro ke legnese Lazarevski, razlicen piker od teskasite Stole i Pesevski.
за против Словенија ќе треба некој млад а крупен, ама сега тешко да повика некој, кога ќе стигне ?? може за против Белорусија...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom