Светско првенство за жени - Данска 2015

Која репрезентација ќе го освои трофејот?


  • Вкупно гласачи
    30
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.912
Поени од реакции
1.763
Беа во Охрид и јас ги гледав ,лом ги праеше со финтата АЛА НАРЦИС ,затоа и напишав дека Итана Грбич е нула во споредба со нејзе.Незнам што гледаше Индира во друштво со црногорките во Охрид,ќора беше или?
Од Португалија имаше една левичарка играше и среден бек и десен бек,исто така можеше да се земит.
Сите репрезентации имаа мах по 2-3 квалитетни девојки,ама незнам кај зјапаше Индира.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Нема на yt преноси како што имаше за еп во ракомет а?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Резервната голманка на Ангола е женска верзија на Милиќ.:vozbud:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вчера гледав Монтенегро - Унгарија, добра ролетна има Бајрактаровиќ.
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Кој е овој средниов бек на јапанкиве бе? Пола сантим висока. :pos:
левото и десното крило на Јапонија беа катастрофа, можи 15 пати ја погодија рисовиќ :pos: центарот проигруваше само на пикер, другите беа изгубени. Од Србија најголем впечаток ми остави Ангела Јанјушевиќ, до сега нема ниту еден промаршен удар, се што мавна беше гол.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
121
Овие Унгарките изглеа се налутија дека изгубија катастрофално од Црна Гора па вчера ги израшетија домакинките. Не ја глеав утакмицата судиите како бе им дозволија на домакинките да изгубат? :pos:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Не знам која е подебела,дали резервната голманка на Ангола или првата голманка на Казакстан?:ROFLMAO: Во последните 3 минути им скина седмерец и два пати еден на еден,еднаш на Хмирова( мислам таа беше).:vozbud:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Германија-Кореја 40-26(26-13 второ полувреме).:eek:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Германија-Кореја 40-26(26-13 второ полувреме).:eek:
Women:eek:
Germankite edvaj 40 gola dadoa za dva meca protiv Francija i Brazil sega davaat 40 komada,i toa protiv koj?
Protiv Koreja,koja ostana neporazena protiv selekciite koi im odrzaa lekcija po rakomet na Germankite.Abe so ne ke vidime.:pos:
So Portoriko nema da dadat 26 na poluvreme:vozbud:
Haha,abe ajde,ludo prvenstvo,ludi zeni:D
Kolku se samo nestabilni,cudo nesto.
Eden den igraat kako ludi,drug den topkata im paga od race i gubat po +10 razlika(na poluvreme).
Zasega samo Rusinkite se klasa,i do negde Norveska,se drugo e haos.
 
Член од
23 јули 2014
Мислења
575
Поени од реакции
111
Women:eek:
Germankite edvaj 40 gola dadoa za dva meca protiv Francija i Brazil sega davaat 40 komada,i toa protiv koj?
Protiv Koreja,koja ostana neporazena protiv selekciite koi im odrzaa lekcija po rakomet na Germankite.Abe so ne ke vidime.:pos:
So Portoriko nema da dadat 26 na poluvreme:vozbud:
Haha,abe ajde,ludo prvenstvo,ludi zeni:D
Kolku se samo nestabilni,cudo nesto.
Eden den igraat kako ludi,drug den topkata im paga od race i gubat po +10 razlika(na poluvreme).
Zasega samo Rusinkite se klasa,i do negde Norveska,se drugo e haos.
Кај Германија се е можно, секоја година така прават.
Јас навивам за Холандија, Русија и цела Скандинавија :)
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Women:eek:
Germankite edvaj 40 gola dadoa za dva meca protiv Francija i Brazil sega davaat 40 komada,i toa protiv koj?
Protiv Koreja,koja ostana neporazena protiv selekciite koi im odrzaa lekcija po rakomet na Germankite.Abe so ne ke vidime.:pos:
So Portoriko nema da dadat 26 na poluvreme:vozbud:
Haha,abe ajde,ludo prvenstvo,ludi zeni:D
Kolku se samo nestabilni,cudo nesto.
Eden den igraat kako ludi,drug den topkata im paga od race i gubat po +10 razlika(na poluvreme).
Zasega samo Rusinkite se klasa,i do negde Norveska,se drugo e haos.
Прво полувреме играше Германија ептен јака одбрана,ама големи сатарки биле,па добија 5-6 исклучувања.Рогиш ментор им е изгледа.
После второ Корејките како издрогирани започнаа,а Германија во 7минути 8 гола им ставија.Доста голови од контри,по направени аматерски грешки.Помислив Казакстан да не игра,ама сепак Кореја беше.

Русија прееска 20 гола од контри дадоа,80% од нив после блокиран шут.Не се ниски оние од Казакстан ама све во блок шутираа.:icon_mrgr:

Не знам дали си ги гледал Порто Рико,ама тоа е репрезентација каде што натпреварите им служат за вежбање пасови.:pos:Во повеќе од пола од нападите не ни помислуваат на акција,само си се додаваат.Тоа Лино ги има научено.Ако врска си немате,барем трошите време ,помал да е резултатот.:ROFLMAO:

Нема репрезентација што може да игра сериозен ракомет против нив,ама тоа некогаш ако се случи, повеќе од 4-5 гола не даваат.Да им играат 6-0 одбрана и толку нема да дадат.

Којзнае како се пласирани,ама тешки дудуци се.

А Русија стварно добро се покажува за сега.Трефилов после само три минути во вториот дел побара тајм-аут,по кои русинките згрешија а казакстанките дадоа гол од контра.Не го кажаа Трефилов,ама сигурно има пцуено поприлично.:pos::lut:
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Овие па МТВ умрениве излажаа, дадоа една утакмица и ги снема, сеа играат Франција-Бразил, Романија-Русија, Холандија-Полска а пренос нема нигде.. Арена ги даваат Србија-Тунис... После исто ќе нема нигде пренос од Шпанија-Норвешка.

Црна Гора - Данска на Арена.

На крај овие МТВ копилињата ќе ми се уклучат во полуфинале и ќе ми изиграваат кур ипол. Кој ги ебе, не им гледам за инат!
Beautiful mind ќе ми даваат, секој ден го пуштаат, ти ебам телевизијата шугава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom