Светско првенство - Шпанија 2014

Старо/нов Светски владетел?

 • САД без дрим тимот

  Гласови: 37 62,7%
 • Шпанија

  Гласови: 12 20,3%
 • Франција

  Гласови: 3 5,1%
 • Аргентина

  Гласови: 1 1,7%
 • Литванија

  Гласови: 2 3,4%
 • Бразил

  Гласови: 0 0,0%
 • Словенија

  Гласови: 4 6,8%

 • Вкупно гласачи
  59
 • Гласањето е завршено на .

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.430
Мислев дека е он, ама не бев сигурен.

Иначе, зошто не ја признаа тројката кога веќе се крена на шут Батум?
зашто се Шпанци. нема помизерно нешто од Шпански спортист. лежи, плаче, кенка, симулира и има помош од судиите.
 
H

HoT IcE

Гостин
Желабал направи фаул при блок, добра проценка беше.
Франција игра одлично, и во напад и во одбрана, ако продолжат вака и Шпанија не се повампири ќе биде сосема заслужена победа. Диау и Батум им се главни играчи, особено Борис какво позиционирање и игра без топка има, си зборат асистенциите за него. Онај Ертел украде топка и се испосра за жал, а имаше прилика да ги убие шпанците, многу битна тројка ќе беше да ја реализираше.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.049
Поени од реакции
13.842
Штета што само седум поени предност имаат Французите, според играта нивна, и играта на Шпанија требаше да е поубедливо водството, се надевам на крај дека ќе го задржат сепак, ама пак финале САД-Франција/Србија не знам колку ќе е неизвесно, него ли САД-Шпанија..
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.090
Поени од реакции
6.287
Па немаше ли за циганиве техничка??[DOUBLEPOST=1410383491][/DOUBLEPOST]
Штета што само седум поени предност имаат Французите, според играта нивна, и играта на Шпанија требаше да е поубедливо водството, се надевам на крај дека ќе го задржат сепак, ама пак финале САД-Франција/Србија не знам колку ќе е неизвесно, него ли САД-Шпанија..
Што е битно тоа колку ќе биде неизвесно финалето??
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.049
Поени од реакции
13.842
Што е битно тоа колку ќе биде неизвесно финалето??
Па ако не си фан на САД и те како е битно да е неизвесно финалето.. ко за неутралец, а тоа дека со Франција или Србија ќе биде така, мало морген.
Реално само Шпанија може да парира колку толку на САД, за разлика од останатите.
А би сакал финале САД-Србија..
 
H

HoT IcE

Гостин
Неможеш да изгубиш од Франција со Гасол во екипа, не неможеш, не смееш. Се повампири легендата и одма се вратија во игра, страшен играч, си ги доминира под обрачите и во игра со грб, еден од најдобрите. Штета што брат му е ни третина од неговата кошаркарска интелигенција. Ги нејќам Шпанциве многу ради тоа што се плачковци, ама се повампирија последниве минути.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.224
Поени од реакции
19.488
Леле како ги гураат крвта да им ја ебам :mad:
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.970
Поени од реакции
3.580
Ние на тренинг по појќе поени даваме ебаго шо било она...
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
731
Поени од реакции
279
Eртел ги реши гнасниве Шпанци :)
 
Последно уредено:

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.970
Поени од реакции
3.580
Ајдее бее готова ее не ја должете нашкола сум сабајле :mad:
 
На врв Bottom