Светско првенство Атлетика, Лондон 2017

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Џонтра Волта, 3 август 2017.

 1. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.147
  Допаѓања:
  5.089
  Шиперс си владее на 200 метри.
  Туку баш ми е криво што не сум во можност десетобој да глеам, овие од МРТ не даваат утрински пренос ебате шупаците, денес последен ден им е од дисциплините.
   
 2. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  591
  Допаѓања:
  516
  Кое време ќе се трча за штафета?
   
 3. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.154
  Допаѓања:
  37.199
  Ваљда за мажи 4х100 прашуваш?
  22:50
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  688
  Допаѓања:
  323
  Povtorno se vrakaat Amerite na svoeto zasluzeno mesto vo svetot na Atletikata, a i vo sportot voopsto, izvonredni rezultati od nivnite pretstavnici.
  medali.png
   
 5. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  17.956
  Допаѓања:
  55.331
 6. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.147
  Допаѓања:
  5.089
  Фарах човече каков спортист :cuc::cuc: штета не успеа да заврши со злато, мислам дека касно почна да забрзува, Етиопијциве веќе му бегаа 3-4 метри, требаше малку порано и ќе ги добиеше.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  17.956
  Допаѓања:
  55.331
  Лета Тори Боуви, се враќаат американциве на спринтерските дисциплини, Јамајка немаат генерација.
  Истото е и кај мажите, лета тој малиот што заврши 2ро место на 100 метри.
   
 8. DaniBMW

  DaniBMW 1 + 1 = 10

  Член од:
  22 јуни 2010
  Мислења:
  18.154
  Допаѓања:
  37.199
  Боооолт :place::place::place:


  Преслабо првенство за Јамајканците (n)
   
 9. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  67.371
  Допаѓања:
  127.321
  Не може повеќе Болт, подобро и од него што се повлекува, 12 години живее под енормен притисок да е најдобриот спринтер и да освојува злата што и успешно го правеше. Доаѓа дел од животот кога веќе се чувствуваш како роб на тие очекувања, во право време со Фара си одат во пензија.

  Гетлин што тресел бе, ова што кажува Милкоски, ја имам 35 па уште трчам :facepalm: трчаш коа никој ништо не очекува од тебе, кретен.
   
  На Mich0MKD, Zarniwoop, Iceboy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  23.375
  Допаѓања:
  53.708
  Не користи јазик кој што не ти е познат, мисир.

  ThankS me later :facepalm:

  Peja Stealth
   
  На ManUtdChampions, KembaW, Mich0MKD и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Nino Manchester

  Nino Manchester Oŋce α RED, αlwαys α RED

  Член од:
  4 јуни 2009
  Мислења:
  11.952
  Допаѓања:
  11.999
  Трча да пикнал допинг у него, ќе трча коњ дрогиран
   
 12. Џонтра Волта

  Џонтра Волта Bono Vox, Mladen Bodalec & Aca Lukas

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  17.956
  Допаѓања:
  55.331
  Само се стиснало S-то бро. ;);););)
   
  На Peja989 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ElNinho

  ElNinho Мадридиста!

  Член од:
  17 јули 2009
  Мислења:
  18.849
  Допаѓања:
  47.631
  Абе уште кога видов некни дека почнал дабинг да прави и тој, знаев ќе се усере, нема полузерско нешто од тоа, кој го почна трендот одма се усра. :facepalm:

  Ќе ми остане криво што Болт не се проба и на 400 метри! Имал пробано на тренинг, а имаше пишувања тогаш кога беше во зенитот дека сигурно ќе вози под 44 секунди, а и подобро. Во тој период после Џереми Воринер секако оваа дисциплина беше со тапа наптреварувачи, убеден сум дека можеше да гура до медал, па и злато! :D

  Ќе останеше прв ваљда заувек со три злата на сите три брзи дисциплини.

  Ќе ни остане криво секако и на сите што го закачија повреди кога се очекуваше да ги спушти и рекордите под 9,5 односно под 19 секунди.

  Ова денеска беше болно и трагично за гледање, најлошиот начин да најголемиот во историјата си замине од тартанот. Громовникот падна како да го погоди гром. Ако некој заслужи да замине и како победник, тоа беше Болт...

  Како и да е, мило ми е ние пораснавме а Калински се пензионираше со најголемиот атлетичар во историјата.

  Громовнику, царе, последен наклон за тебе, уживај во пензијата. :cuc:
   
  На KembaW, Mich0MKD, Џоли_06 и уште 8 други им се допаѓа ова.
 14. Види Фотос

  Види Фотос .

  Член од:
  14 март 2010
  Мислења:
  15.568
  Допаѓања:
  13.093
  Да ги ебам од Алисон Феликс па се до оваа синоќа што победи во скок во далечина.
   
  Mich0MKD, Rosemberg, Џонтра Волта и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Rosemberg

  Rosemberg Психопат

  Член од:
  15 февруари 2010
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  6.702
  Зошто не се пробал во 400 има две опции:
  1. Или сметал дека ќе му е пренапорно пошто така во 4 дисциплини со се квалификации курци палци ќе му се собереа 500 трки
  2. Или не можел да истрча толку брзо. Поверојатна е првата опција
  Инаку еднаш имаше изјава мислам дека сакал да се проба во скок во далечина. Е сега зошто не проба.......двете опции од погоре ваљда
  --- Споено дупло мислење, 13 август 2017 ---
  А за рекордот на 100ка сигурен сум дека ќе го срушеше да не му се случи тоа што му се случи. Макар и за стотинка ама ќе го срушеше
   
  На Peja989 и MacedoniaTimeless им се допаѓа ова.

Сподели преку: