Светско Првенство 2019 во Данска и Германија - генерална дискусија

Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Дајте бе кажете некоја апликација за IPhone да глеам било на МТВ било каде 3 дена сум дежурен не ќе можам на ТВ да глеам
Пуштите во ПП
Очекувам Германците да добијат денес глатко
webtv.vip.mk si odbiras Mrt i rajat si
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Малце касно ама јбг, македонска работа, мораше уште на 20 години да заминит, досега ќе беше зверка напрен, видовме Филип Талески колку напредна во 2 години од кога замина Германија (Иако има скромна минутажа ) кој пак нема ни Т од " Талентот" на Фитиљот.. ама тоа е.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.520
Каков вовед во првенствово
Добар ден почитувани гледачи
Кој ден црна темница е надвор
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Kaj da sledime od igracive koj kolku dal? Lani na sofa score stavaa ovaa godina nema nisto....
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мал осврт од моја гледна точка ова прво коло..
Ние моментално сме катастрофа во одбрана, среќа Борко имаше 20 одбрани, да имаше 12-13 ќе бевме блиску до егал со противникот...Пребрзи се Јапанците, ама џабе се пребрзи кога се физички инфериорни.. Што ќе се деси со Шпанија бог да ни е на помош.. Со таква одбрана 40 ќе примиме ко од шала.. Нападот ни изгледаше прејак, дали дека се мизерии јапанциве башка ниски се и дупиња беа реално, или пак прејако изгледавме ради тактиката на Раул, ќе видиме понатаму како ќе се одвиваат настаните бидејќи никаков заклучок не може да донесеме, или сме преслаби за фаворитите или ќе земеме некој скалп...

Најголемо изненадување - Ангола.. После нив Аргентина.. Па после нив Бразил.. Па после нив Египет... Ми се допаѓа што не се веќе топовско месо овие неевропски репки.. Најголемо разочарување Катар и Маџарите...

Најпрекрасни и најтрилер утакмици ми беа Исланд - Хрватска, Србија - Русија и Бразил - Франција за гледање.. Исланд се тврда репка, ќе биде претешко против нив, лесно е да се каже да го затвориме Палмарсон и ги добивме :neetaka: хрватите и среќата малце ги послужи... Исто така наизменично ги пратев французиве и швеѓаниве.. Се држеа и Бразил и Египет и до 56/57 минута имаа активен резултат против фаворитите ама на крај победи искуството... Не ги гледав Ангола и Аргентина, се надевам на Арена ќе прикажат некоја утакмица од нив... Русите и Србите, буквално во една секунда гледаш напад за победа имаат Србите, во следата секунда напад за победа имаат Русите.. и на крај реално нерешено...

Најголемо разочарување се Азиските шампиони... Овие ли беа бронзени пред некоја година.. ццц
А стварно не знам што се дешава со Маџарите, мора оваа текма реприза да ја ѕирнам да видам што било како било, кој пиел кој плаќал...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.290
Ми се свиѓа theme song-от на првенствово богами..
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
http://www.handball19.com/

Добро ја толку ли сум ќор или на официјалнава страна на светсково првенство стварно нигде нема резултати во живо од натпреварите и табели итн?
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324

Kajgana Shop

На врв Bottom