Светско Првенство - Главна Фаза + натпревари за пласман

Член од
28 март 2015
Мислења
3.395
Поени од реакции
5.891
Ваква доминација на едно првенство во било кој спорт немало. Ги уништија сите екипи. Да се соберат сите други најдобри играчи нема да ги победат.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
1.064
Поени од реакции
1.797
Ваква доминација на едно првенство во било кој спорт немало. Ги уништија сите екипи. Да се соберат сите други најдобри играчи нема да ги победат.
Франција 2017 дробење беше исто.
Америка на било кој Кошаркарски турнир се иживуваат врз екипите.
Норвешка во женскиот ракомет 10 години дробеа.
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
3.480
Поени од реакции
2.872
Доминација на цело светско, на сите утакмици, полуфинале и финале дробење со 8,9 разлика, позаслужено амин !
Штета само шо во финалето не видовме некоја голема борба и искрено не личеше на финале, побрзо ми изгледаше на некој ревијален меч....

Меси то шо е во фудбалот, Хансен е во ракометот, бог и батиња :cuc::cuc::oleee:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
28.965
Поени од реакции
63.716
Само мене ми е дебилна 7 на 6 играта? Ја сум да се укине тоа, некако ми се губи смислата на ракометот така. Би забранил и да влегува играч место голманот во ситуација кога екипата има играч помалце, сепак тие 2 минути се даваат за да другата екипа има предност, а не пак да има 6 вс 6 ситуација. Сеа некој ќе рече епа празен гол оставаат, абе се е тоа океј ама како што реков ми се губи некако смислата на ракометот така. Се знае, добиваш 2 минути и си играш тие две минути со 5 во поле па ако екипата е вешта и способна ќе даде гол со играч мање, а не вака...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.916
Поени од реакции
5.797
време е да се пушти темата за машка ракометна репрезентација ??
наидува утакмицата со Исланд таму....
 
На врв Bottom