Светско Првенство - Главна Фаза + натпревари за пласман

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Како можеше Франција да не извади некој јак голман после Омејер не ми е јасно. Играчи милион, голмани ич. Овие просециве ништо не можат да одбранат, 21 гол за едно полувреме примија.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Kako igra Hansen bukvalno sve cita masina

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Франција без одбрана, без напад, ништо немаат. 21 гол примија на полувреме еј :pos:
Како можеше Франција да не извади некој јак голман после Омејер не ми е јасно. Играчи милион, голмани ич. Овие просециве ништо не можат да одбранат, 21 гол за едно полувреме примија.
Кај ќе брани голман, кога ги пуштаат на чисти шутеви. Фабрегас и Карабатиќ не постојат во одбрана.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Игнорирај ме.Или кажи некој контра аргумент.
Контра аргумент е дека си досаден. Секогаш екипата кога губи судиите се криви. 21 гол примија на полуврме и судиите им се криви. Освен што не досудија еден фаул над Фабрегас све друго си беше океј. Судиите лесно делат исклучувања и за едните и за другите.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Франција без одбрана, без напад, ништо немаат. 21 гол примија на полувреме еј :pos:

Кај ќе брани голман, кога ги пуштаат на чисти шутеви. Фабрегас и Карабатиќ не постојат во одбрана.
Абе колку и да не игра одбраната, треба некој зицер да фатат. На пеналите двајцата се тргнаа од гол буквално.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Контра аргумент е дека си досаден. Секогаш екипата кога губи судиите се криви. 21 гол примија на полуврме и судиите им се криви. Освен што не досудија еден фаул над Фабрегас све друго си беше океј. Судиите лесно делат исклучувања и за едните и за другите.
Па слабо игра франција,кој одрекува?
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Овај Жерард најпреценет голман, бранит само ко ќе играт јака одбрана Французиве, шо не е случај денес, зато примија 21 гол во едно полувреме.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Пак супер свирење.
90-10 засеа.Чекаат некој минимален контакт и фаул.На спротвната страна ги спружуваат по земја и нема фаули.Голови на празна.Еден таков не свирнат фаул за франција прави 2 разлика на салдото.
Ја наместија и ова? Ти друже тежок пациент си, Франција 38 голови прима, тебе судиите ти се криви.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Ја наместија и ова? Ти друже тежок пациент си, Франција 38 голови прима, тебе судиите ти се криви.
Заслужено помина Данска бе.Кај реков дека ја наместија?Реков дека во почетокот почнаа домаќински судииве.Или за да го избришеш срамон од некни што го лупеташе пробуваш да ја преуваличиш работава?
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Кај ќе брани голман, кога ги пуштаат на чисти шутеви. Фабрегас и Карабатиќ не постојат во одбрана.
Дупка се голманите на Франција на цело СП.
Мене ми е чудно репрезентација како Франција да нема соодветна замена на голот после Омејер.[DOUBLEPOST=1548440394][/DOUBLEPOST]
Заслужено помина Данска бе.Кај реков дека ја наместија?Реков дека во почетокот почнаа домаќински судииве.Или за да го избришеш срамон од некни што го лупеташе пробуваш да ја преуваличиш работава?
Ти се брукаш секој ден овде, нема ден а да не напишеш како судиите ја местат утакмицата.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Него колку натегање ќе има накај швабиве денес...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.282
Поени од реакции
6.544
Каков кадар кога ќе ги дадат овие нашиве у студио и двајцата. :pos:
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.046
Дупка се голманите на Франција на цело СП.
Мене ми е чудно репрезентација како Франција да нема соодветна замена на голот после Омејер.[DOUBLEPOST=1548440394][/DOUBLEPOST]
Ти се брукаш секој ден овде, нема ден а да не напишеш како судиите ја местат утакмицата.
Ако за тебе не е битна одлукана со пробивањето на хрвативе,твој проблем.За тебе Лино нека е крив.
За мене НАЈГОЛЕМ удел имаат судиите.И самите си признаа.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.421
Поени од реакции
7.762
аууу утакмичиште.
али осеќам дека на германците ќе им се деси исто сценарио ко кога хостаа светско фудбал 2006та и италијаните у полуфинале ги рецнааа.
судиите како компензирање мајко мила. Несмее германија домаќинот да остане у подредена позиција со 2 играча аут. глупости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom