Сведок

Дискусија во форумот 'Право и закони' започната од nako, 17 август 2009.

 1. nako

  nako No1

  Член од:
  22 јануари 2006
  Мислења:
  911
  Допаѓања:
  34
  Дали може да биде сведок кој е лечен во бардовци ( а воедно и делува како да е излезен од бардовци )? И колку се зема во обзир неговото сведочење.
  Впатем како на суд може да се докаже нешто што полицијата намерно го заташкала ?
  Поточно се работи за физички напад ( во полиција наведено како нарушување на јавниот ред и мир ) од пред врата во сопствен дом, учесници повеќе луѓе а запишани само двајца иако и другите имаат извадено лекарско уверение. Се јавува некој сведок ( од другата страна ) кој е лечен во бардовци. Од едната страна полицијата е земено изјава а од другата не.
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.557
  Допаѓања:
  5.405

Сподели преку: