Свадба во амерички стил

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.282
Поени од реакции
45.736
А пак у 99,9% случаеви, идеш на македонски свадби кај лупаат српска музика често .... Братучетка прва праи свадба,запнала српска музика .... Пу ти ибам црпката .... Среќа имам вујче од Источна Македонија. Овчар и козар занимање. Чист мак. националист. Му барам песни,чисто македонско ЦД. 217 песни компилација .... Оваа најомилена ми е ..... Коа ја пушти ја .... 100000чееее бате .....

Со најсрпската песна си ги заебал и ти :icon_lol:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.419
Поени од реакции
4.249

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Ако некој ова ми го напраи прекинувам секаква комуникација со нив.
Вака една работа да ти кажам ако сака некој да постапи така нека си кажи унапред. Еве во поканите на крајот нека си напиши ваков болдиран текст:

„ИМАТЕ САМО ЕДНА ПИЈАЧКА ОД КУЌАТА А СЕКОЈА НАРЕДНА СИ ЈА ПЛАЌАТЕ“...

А не на крајот на свадбата тоа да ти го кажи.

И затоа од тие причини Американците одбиваат да одат по свадби иако се поканети.

Таму пеесет души да има на свадба тоа тие го сметаат за голема и невидена свадба.

А на Балканот ако има пеесет души на свадба ќе речат леле каква беше свадбата двајца без тројца имаше...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
А од кога американците се репер за што чини, а што не чини?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.766
Не велам дека Валентајн е ОК да се слави, ама што е проблемот ако нешто се прими од западот, а нешто не?
Не е баш така.

Ниту нашето не чини со правењето на свадби како што беше во периодот на 90-тите години со 300 души а ниту американските свадби со 15 души...

Сепак да се има една средина да не се многу, ама да не се ни малку...

Ама што е тоа кај американчиштата брат брата го кани за на свадба и вика „Извини брат не можам зафатен сум со бизнисот“...

Леле голема работа за еден ден ќе се осиромаши или баш за еден ден ќе се збогати!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom