Сајбер Безбедонст(Збор, два за сајбер безбедноста)

Дискусија во форумот 'Наука и технологија' започната од storm03m, 29 август 2018.

 1. storm03m

  storm03m

  Член од:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  9
  Темава ја отворам побуден од пасијата генерално за IT технологијата, а особено за сајбер просторот како во Македонија ,така и во светски рамки. Со оглед на тоа споделувајте мислења, знаења, новини поврзани со темата, а воедно и како би се заштитиле подобро.
  П.С По можност правете и инфоапдејт:);)
   
 2. mikie

  mikie

  Член од:
  14 јули 2017
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  66
  Кај нас има некое државно тело што надгледува сајбер криминал? Не веруем?
   
 3. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  7.660
  Допаѓања:
  8.133
  само Касперски
   
 4. Viston

  Viston

  Член од:
  30 ноември 2011
  Мислења:
  19
  Допаѓања:
  8
  Imat, edinica za spravuvanje so sajber kriminal, pri oddelot za suzbivanje i sprecuvanje na organiziran kriminal vo centralnite edinici vo mvr

  Sent from my HTC_M9e using Tapatalk
   
 5. KyleXY

  KyleXY

  Член од:
  16 мај 2016
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  453
  Според закон постојат, ама како што гледам не се многу активни.

  https://mkd-cirt.mk/
   
  На mikie му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: